Fiat 640 16 metre milli pompa ile sulama da zorlanıyor

5 lik pompa çıkışında 2 adet 5 li boru var sonrasında hattın ortasına kadar 2.5 boru gidiyor hat komple 2.5 boru fiske ler bakım marka tabanca ise 50 adet tarla düz sayılır
2.5 luk boruya 25 tabanca fazla bence biz en fazla tek hatta 2.5luk boruya12 adet takıyoz.bide tabancasız 5 likboru çıkışını boşa akıtmayı dene aynı sıkıntı olcakmı bakam

konyada hurdacida 3000 tl aldık pompayi 16 metre
az kullanılmış montajını kendim yaptım
traktör mu takacaksiniz
traktörü koşmak istiyom.
benim tarla küçük 8 dekar.
ama sularken ilk sulama 18 tabanca çeviriyo son sulama 5 tabanca zor çeviriyor
sorunun kaynağı boruda su 8 mt altına düşünce su motoru suyu kaçırıyor sık sık çok az gazla çalıştırmak gerekiyor.
milli pompa kendisi suyun içinde su kaçırma derdi olmaz diye düşünüyorum.

traktörü koşmak istiyom.
benim tarla küçük 8 dekar.
ama sularken ilk sulama 18 tabanca çeviriyo son sulama 5 tabanca zor çeviriyor
sorunun kaynağı boruda su 8 mt altına düşünce su motoru suyu kaçırıyor sık sık çok az gazla çalıştırmak gerekiyor.
milli pompa kendisi suyun içinde su kaçırma derdi olmaz diye düşünüyorum.
anladığım kadarıyla suyunuz yetersiz kılıf saldınızmı
kılıf salmadiysaniz kuyuya dahada derinlestirin

Hocam şimdi bende 5 tane milli pompayla sulanan kuyu var. Hiç biride 16 metre de değil. Ortalama 100 110 metre arası. Gelelim saadete suyun statik seviyesi benimde 15 20 metre arasından. Bu demek değilki su yakın diye çok su çıksın. Önemli olan kuyunun beslemesi damar yoğunluğu.

Ben sana iki seçenek sundum. İlk seçenek kademe.
İkinciside kuyunun derinliğidir. Sen sordun ben bilğilendirdim.

Bendeki deutz, 5 litre civarı yakıyo 40 tabanca çeviriyo

Iveco 35 9, 4 4.5 litre civarı yakıyo 30 35 tabanca ceviriyo hararete meyilli zorlamaya gelmiyo.

Yetişmeyen zamanlarda ls yi kullanıyorum.
5 6 litre yakıp 750 dd pto da 1300 devirde 45 tabanca çeviriyo.

Ekli dosyayı görüntüle 23279Ekli dosyayı görüntüle 23280Ekli dosyayı görüntüle 23281
sa usta 6 silindirli sehpa üstünde Doç motoru aldım 55 tabanca saate 7 litre yakıyor çok değilmi
35.9 motoru almayi düşünüyorum 35.9 çok yakarmi