Fiat 780 yenilendi [emoji1327]‍♂️

Virüs işi çıkınca kaldı paylaşamadım ufak tefek eksikleri var daha ama paylaşmak istedim. 🧿
IMG_5550.JPG
IMG_5551.JPG
IMG_5737.JPG
IMG_5749.JPG

Maşallah ellerinize sağlık gerçekten harika olmuş efsane bir traktor .
Üretildiği yıllarda ulkemizde önde gelen çiftçilerin sahibi olabildiği bir traktor.Ayrica 1977 yil8nda FIAT bu traktor de dıştan cer dişli modelinden içten cer dişli modeline geçtiğini gosteriyor.ayrica hidrolik sistemide orta kol bağlantısından hassasiyetli modelden alt koldan hassasiyete geçtiği bir model.
Keşke FIAT traktörleri ve TÜRKTRAKTÖR bu traktörün üzerine modeller getirebilseydi ülkemize keşke ama ne yazık ki başaramamışlar. Veya başarısına fırsat verilmemiş.

Maşallah ellerinize sağlık gerçekten harika olmuş efsane bir traktor .
Üretildiği yıllarda ulkemizde önde gelen çiftçilerin sahibi olabildiği bir traktor.Ayrica 1977 yil8nda FIAT bu traktor de dıştan cer dişli modelinden içten cer dişli modeline geçtiğini gosteriyor.ayrica hidrolik sistemide orta kol bağlantısından hassasiyetli modelden alt koldan hassasiyete geçtiği bir model.
Keşke FIAT traktörleri ve TÜRKTRAKTÖR bu traktörün üzerine modeller getirebilseydi ülkemize keşke ama ne yazık ki başaramamışlar. Veya başarısına fırsat verilmemiş.

Çok teşekkürler. İlk sahibiyiz. Traktörü özel olarak istemişler ama sonra aksilik sonucu alamamışlar. Babama kısmetmiş o görmüş almış. Alttan hassasiyet problemi var normalde kendi alt tablosunun mili ince ve hassasiyeti düşük. Onu babam tümosanın kalın milli hassasiyet tablosuyla değiştirip problemden kurtulmuş. Huyundan suyundan anlıyor. Bende yanında tecrübeleniyorum. Turbo taktır diyor arkadaşlar ama ben onun sesine hastayım. Rabbim sağlık hoşluk versin de kullanalım istiyorum.