Finola Arpa

Herkese iyi günler, Arkadaşlar iç anadolu bölgesinde finola arpa eken oldumu(özellikle kıraçta) bu çeşit nasıldır. Verimi,hastalık durumu ve kuraklığa dayanımı nasıldır tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim ve son olarak tohumu nereden temin edebiliriz.

iyi günler üstadım
iç anadolu deyince yağmurları bilirsiniz hiç ayarı gayarı yok :D kıraç ta ekecegin mahsulun bence şekli cinsi öndemli degil :D
bu sene bizim kıraçları tamamn koyuna yaydırdık başak bile çıkartamadılar böyle bir sene denk gelirse finola degil massacio eksek yine olmaz
ama sulu tarlaya finola mükemmel bunu söyleyeiblrim

• Beğen
Tepkiler: FIRTINA19
iyi günler üstadım
iç anadolu deyince yağmurları bilirsiniz hiç ayarı gayarı yok :D kıraç ta ekecegin mahsulun bence şekli cinsi öndemli degil :D
bu sene bizim kıraçları tamamn koyuna yaydırdık başak bile çıkartamadılar böyle bir sene denk gelirse finola degil massacio eksek yine olmaz
ama sulu tarlaya finola mükemmel bunu söyleyeiblrim
Teşekkürler yorumunuz için yani bu çeşit kıraç'a gitmezmi

• Beğen
Tepkiler: rahimavci
üstadım sakarya da yağmur o kadar çok ki mesela kıraç tarladan hiç sulamadan danelik mısır ekiyorlar hiç sulamadan konyadan daha çok verim alıyorlar bunun gibi düşünmek lazım
kıraç arazi nin yılda aldıgı yagmura bakar eğer sene iyiyse olur ama kıraç yağışsızsa olmaz anlamında yazdım ben

• Beğen
Tepkiler: FIRTINA19
üstadım sakarya da yağmur o kadar çok ki mesela kıraç tarladan hiç sulamadan danelik mısır ekiyorlar hiç sulamadan konyadan daha çok verim alıyorlar bunun gibi düşünmek lazım
kıraç arazi nin yılda aldıgı yagmura bakar eğer sene iyiyse olur ama kıraç yağışsızsa olmaz anlamında yazdım ben
Haklısınız bende o yüzden özellikle iç anadolu kıraçtaki deneme sonuçlarını merak ediyorum varsa tabi.

• Beğen
Tepkiler: rahimavci