Ford 5000 mi Steyr 8073 mü

ismayil gardaş söylediklerin mantıklı güzel amma bi yannış var kuyruk mili.. stayir potoz motorudur. 640 da ne ozellik var kuyruk mili olarak. ben söyleyeyim bir tane. tak çalıştır. ş,tayır kuyruk mili 8 ayrı hızda çalışır. 540 ve 1000 levyesi vardır. vitesle kullanabilirsin. hareket etmeden takviye levyesini boşa alıp gene vietste kullanab,lirsin. her viteste ayrı hızda çalışır. motor devrinden bağımsız hız artırıp diüşürebilirsin. gaz verneden vitesi yüksel yem,ni kır az mozut harca. yani bu kuyruk mili çok önemli mi gunumüzde yook. potoz zamanının motoru. gavur tedavülden 70 de kaldırmış biz 80 de fabrikasını kurmuşuz. neyse.. yani yeni con con motorlar hariç kuyruk mili konusunda en üst seviyedir ştayir
Teşekkürler. Steyr in vites ve kuyruk mili seçenekleri sunma konusundaki cömertliği hakkında sizin ile aynı görüşteyim.

Fakat yukarıda alıntı yaptığınız mesajımda kuyruk mili olarak neden steyr değil de 640 önerdiğimi açıklayacak olursam;

Şahsi fikrim olarak hem durduğu yerde çalışma (Patos, santrifüj) olarak, hemde hareketli çalışma olarak (Balya makinası özellikle) gerek hararet olarak, gerek sağlamlık olarak bence 640, steyr den daha başarılı bir traktör.

Fazla uzun yazmak istemiyorum, eski konularda mevcut zaten, Steyr motor sahiplerinden bazıları çok zorlayınca çekiş yada kuyruk mili olarak arka tarafa yani şanzıman yada diferansiyele zarar verebiliyor ve yine bizim taraflarda çift zamanı Steyr lar bazen kaputu yada yan kapakları söküp geziyorlar, hemde yaz sıcağında değil, Ekim ayında. 640 ise Ağustos sıcağında bile koca gün anız bozup hararet göstergesi yarıya geliyor ancak, yine 640 lar bazı bölgelerde ideal balya makinası traktörü olarak kullanılıyor, yakıt ekonomisi, hareket ve arıza yapmadığı için.

Bunun haricinde eğer Steyr'ın Fiat kadar sağlam ve dayanıklı olduğunu düşünseydim, şiddetle 8073 tavsiye ederdim.

Yazdıklarım tamamıyla benim görüşümdür, herkesin görüşüne saygım sonsuz..

• Beğen
Tepkiler: mehmetrefik
Aslinda yeriniz cok ben olsam 70-56 alirim uzerine ara motoru yok desek olur
yok reis, iş yapmaz nazlı gelin o. haa ne iş yapacagına bağlı ahkamda kesmeyeyim, ama 5000 ford 768 şitayir koştuysan 7056 fiata binemezsin asılmıyor gelir sana. dene de gör. elimden geçti tecrübeyle konuşuyorum. aynı anda kapımda vardı, 5000 lik kömüş gibi zavallı 16 saat aralıksız cift sürer gene de nazlanmaz. ha biraz yer yemege meyli var iştahlı. şitayir ooovv hiç üzmez gendini 5 saatten sonra ara vermen lazım. su kaynatır ateşi çıkar. zaten az yer pek iştahsız ama yediğine göre nefesi iyi, 7056 ile zaten en fazla iki saat sabreder gölgeye çeker diğer ikisinden birine binersin. iş yapmaz nazlı gelin asılmaz zorlamaz.. slmlar. hayırlı bereketli ürünler herkese

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
yok reis, iş yapmaz nazlı gelin o. haa ne iş yapacagına bağlı ahkamda kesmeyeyim, ama 5000 ford 768 şitayir koştuysan 7056 fiata binemezsin asılmıyor gelir sana. dene de gör. elimden geçti tecrübeyle konuşuyorum. aynı anda kapımda vardı, 5000 lik kömüş gibi zavallı 16 saat aralıksız cift sürer gene de nazlanmaz. ha biraz yer yemege meyli var iştahlı. şitayir ooovv hiç üzmez gendini 5 saatten sonra ara vermen lazım. su kaynatır ateşi çıkar. zaten az yer pek iştahsız ama yediğine göre nefesi iyi, 7056 ile zaten en fazla iki saat sabreder gölgeye çeker diğer ikisinden birine binersin. iş yapmaz nazlı gelin asılmaz zorlamaz.. slmlar. hayırlı bereketli ürünler herkese
Hocam ford steyr Fiat hepside elimizde vardı ağır işlerde özellikle pullukta ford bir numaraydı fakat fiat her zaman tüm işlerde bir adım öndeydi 7056 ile nakliyede yaptım tarlada sürdüm patozda çektim emin olun ford ve steyrdan çok üstün bir traktör ama modeller arasında çekiş farkı oluyor bendeki 5 yıldız diye tabir edilen avrupa dökümdü tümosan motorlu olanlar çekiş olarak zayıf kalıyorlar sonuç olarak tüm işlerde kullanılacaksa Fiat ford steyr sıralamasını yapabiliriz

Görüşleriniz, fikirleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Çekiş olarak bahsettiniz şeylere genel olarak katılıyorum. 3 seçenek arasında en çok çekeni bence de Ford 5000, aynı zamanda uzun şase vs. ağır iş için en yatkın olan seçenek yine odur bence. Ondan sonra ikinci olarak en iyi çekiş bence de Steyr dır. Fiat lar yine bu iki modele göre çekiş olarak biraz daha pasif kalabilir, yine tekerlekleri yere bunlar kadar sağlam bassa idi Fiat lar bunları aratmazdı bence.

Yine genel kullanım olarak değerlendirecek olursak; Fiat benim görüşümdür, yakıt tüketimi, kuyruk mili işlerinde yeterli olması ve özellikle çamur performansı güzel olması, sıcakta kolay hararet yapmaması, sağlamlık ve sorunsuz çalışması, bol ve ucuz yedek parça, ustası bulmak kolay olması, ikinci el değeri yüksek olması, özellikleri yeterli olması ve diğer seçenekler kadar olmasa da çekişi de fena olmaması sebebiyle ilk tercih sebebidir.

• Beğen
Tepkiler: mehmetrefik