Fren sorunu

New hollland kullanicilari yardim?2014 td65b kullanicisiyim fren sorunu bir turlu cozemedim balatalari degistirmeme ragmen fren pedali sertlesiyor cogunlukla agir yuk altinda oluyor.Frene buyuk kuvvet uygulamam gerekiyor fikri olan varmi?

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Merkezin pedala bağlı olan çubukları pedal deliklerine sıfır gelicek şekilde eşit ayarlayın pedallar boşta iken merkeze baskı yapmamalı
Bunun yanı sıra pedala bağlı olan çekme yaylarını ya sökün yada daha yumuşak bir yay bağlayın
Son olarak ta el freninin ayarını yükseltin. Yani elfrenini kaldırırken 6 defa tık sesi gelicek şekilde ayarını yükseltin. Yani 6. Tık sesinde sona gelmiş olsun.

Bunları yapabilirseniz güzel tutuyor.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve Baki09
Deniyecegim tesekkur ederim,ben merkezlerden supheleniyorum cnku motor stop durumundayken pedallari birbirinden ayirip ayri ayri bastigimda ilk olarak sertlesiyor sonra dibine kadar devam ediyor merkezler basinc kaciriyor olabilirmi?

Tamamdr abi tesekkur ederim deniyecegim,havasini aldirdm sorun yok ama soyle bi durum olustu hidrolik seviyesi dusuk lambasi yandi icinde lhm agromega vardi ben dot 3 kattim ilave olarak ondan da olabilir die dusundum tamirciye sordum sorun yaratmaz oda yag oda yag dedi[emoji848]

İki yağın karışması iyi değil aynı değerde farklı motor yağı kullanınca bile köpürme yapar. Farklı fren yağlarının ısınma derecesi var belirtilen dışında kullanılması conta vs malzemelerin bozulmasına sebep oluyor mümkünse o yağı komple değiştir. Pek belli olmasada fren sıkıyordur bence.

Baki kardeşim bende dot attım fren merkezlerini yedim bi anda fren boşa çıktı lhm den başka şakın yağ koyma merkezleri değiştiriyorsun bi daha söylüyorum LHM DEN BAŞKA YAĞ KOYMAYIN
Bende bi hata yaptm eksik tamamliyam dedm frenler tutmaz oldu pedalin ustunde ayaga kalkmam lazm nerdeyse gec tepki veriyor frenler pedal beton gibi sertlesiyor o yuzdenmidr acaba,merkezleri kaca degistiniz acaba