• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Gencim bilgiye ihtiyacım var

Katılım
12.06.2019
Mesajlar
3
Konum
İstanbul

Selam abiler

Ben 22 Yaşındayım istanbulda okulum bitti fakat iş bulamıyorum ve maddi durumum çok kötü

Babadan kalma Antalya korkutelinde 3.5 Dönümlük bahçem var ve Antalya korkuteli avdan köyünde 20 Dönümlük bi arazim var
Toprak satılmaz diye öğrendim ben

Ben sizce ne yapmalıyım ?

Devlet bana hibe verir mi ?
Neler ekip neler biçmeliyim ?
Ne kadar maliyet gerekli ?

Yardımcı olursanız sevinirim
teşekkür ederım
 
Katılım
23.07.2011
Mesajlar
2,668
Konum
ANKARA

Genç çiftçi devam ediyor ise 30.000 TL yatırım hibesi alabilirsiniz bahsettiğiniz bölgede muz yetişmez. Küçükbaş hayvan yapabilirsiniz. Ama kâr edebilmek için işçiliği kendiniz yapmanız gerekiyor. Anlamıyorum ben bu işten derseniz köydeki yakınlarınızdan yardım talep edebilirsiniz. Anladığım kadarı ile bekarsınız bu durum size ileride sıkıntı çıkartır bilginize .
 
Katılım
04.08.2018
Mesajlar
384
Yaş
24
Konum
Balıkesir
Kardeş geçen sene koyun desteği vardı hala var mı bilmiyorum 45.000 tl kredi veriliyor, karşılığında koyun alınmak üzere ve 5 yılda yıllık 9 ar milyar geri istiyorlar eğer bu işi yapmayı istiyorsan, çalışmayı seviyorsan şuan tek mantıklı yol bu. Antalya sıcak yer derme çatma yerdede olur koyun öyle büyük şato gibi yere lüzum yok bi taraftan rüzgarı kesen üstü kapalı bi gölgelik yeter, etrafını da avlu olarak çevirirsin çalıdan çok da iyi olur. Her gün sopanı çantanı alır koyunu güdersin. Sende kesimlik kuzu olsun adam seni arar bulur satış işi 0 sorun. Ama sen meyve sebze şu bu yetiştireceksen buna traktör lazım traktöre ekipman lazım bunları pazara tüketiciye ulaştıracak bi araç lazım ... yani bunlar hep para, sen de elimde sermaye yok diyorsun tek çıkar yolu koyun.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt