Gencim bilgiye ihtiyacım var

Selam abiler

Ben 22 Yaşındayım istanbulda okulum bitti fakat iş bulamıyorum ve maddi durumum çok kötü

Babadan kalma Antalya korkutelinde 3.5 Dönümlük bahçem var ve Antalya korkuteli avdan köyünde 20 Dönümlük bi arazim var
Toprak satılmaz diye öğrendim ben

Ben sizce ne yapmalıyım ?

Devlet bana hibe verir mi ?
Neler ekip neler biçmeliyim ?
Ne kadar maliyet gerekli ?

Yardımcı olursanız sevinirim
teşekkür ederım

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Genç çiftçi devam ediyor ise 30.000 TL yatırım hibesi alabilirsiniz bahsettiğiniz bölgede muz yetişmez. Küçükbaş hayvan yapabilirsiniz. Ama kâr edebilmek için işçiliği kendiniz yapmanız gerekiyor. Anlamıyorum ben bu işten derseniz köydeki yakınlarınızdan yardım talep edebilirsiniz. Anladığım kadarı ile bekarsınız bu durum size ileride sıkıntı çıkartır bilginize .

Kardeş geçen sene koyun desteği vardı hala var mı bilmiyorum 45.000 tl kredi veriliyor, karşılığında koyun alınmak üzere ve 5 yılda yıllık 9 ar milyar geri istiyorlar eğer bu işi yapmayı istiyorsan, çalışmayı seviyorsan şuan tek mantıklı yol bu. Antalya sıcak yer derme çatma yerdede olur koyun öyle büyük şato gibi yere lüzum yok bi taraftan rüzgarı kesen üstü kapalı bi gölgelik yeter, etrafını da avlu olarak çevirirsin çalıdan çok da iyi olur. Her gün sopanı çantanı alır koyunu güdersin. Sende kesimlik kuzu olsun adam seni arar bulur satış işi 0 sorun. Ama sen meyve sebze şu bu yetiştireceksen buna traktör lazım traktöre ekipman lazım bunları pazara tüketiciye ulaştıracak bi araç lazım ... yani bunlar hep para, sen de elimde sermaye yok diyorsun tek çıkar yolu koyun.

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp