GenTrak Turbo

çok para hocam. sadece turbo 5000 tl olur mu. yüksek basınçlı turbo takıyoruz diyor. o yüksek basınç mevzusu da kafa kurcalıyor.
O parayı turboya vereceğime şu anki kullandığım motorun üzerine 10 - 15 koysam bir büyüğünü alırım aynı ekipmanları daha hızlı çeker :)

Çok aşırı yüksek basıncın subaplara zarar vereceğini düşünüyorum makineyi üreten mühendis onu koymayı bilmiyormu bütün parçalar birbirine hep senkronize çalışması lazım ki uzun vadeli kullanım olsun

• Beğen
Tepkiler: davinci ve F1453
bir şey sormak istiyorum arayıp konuştuğunuzda verdiği fiyatta eski turboyu alıyormu yoksa bizde mi kalıyor birde arabalara yapıyorlar aslında hibrit turbo normal bir turbocudan fiyat almak lazım bununla ilgili birde turboyu büyükmü takıyor yoksa aynı boyda oynanmış turboyu takıyor çünkü turbo büyüdüğü zaman devreye girdiği devir aralığı yükselir yanı 1500 dd değilde 1800 dd girmeye başlar izlediğim bir kaç videoda yüksek devirde kullanıyorlardı

GenTrak Turbo bilen veya takan varmi
Tork reservi diye bir konu var bilimin ürettiği:) Bu limitleri aşan her komut motorda aşırı ısınmalarla birlikte sorunlar yaşatıcaktır! Ortalama her matorun ek reservi %14-24 arasında değişir! Bu rezervasyonu uygun ayarlanırsa küçük bir miktar farklar oluşucaktır ancak hayalinizde çok büyütmeyin benim traktörde yazılım mevcut mudaillerine göre az biraz seri okadar...

O parayı turboya vereceğime şu anki kullandığım motorun üzerine 10 - 15 koysam bir büyüğünü alırım aynı ekipmanları daha hızlı çeker :)

Çok aşırı yüksek basıncın subaplara zarar vereceğini düşünüyorum makineyi üreten mühendis onu koymayı bilmiyormu bütün parçalar birbirine hep senkronize çalışması lazım ki uzun vadeli kullanım olsun
Aslında tam olarak öyle olmuyor nedeni ise traktörelrin gücünün kısıtlanması bunun nedeni ise euro 3a emisyon standartları yüzünden traktörleri euro 3a ya uydurmak için daha kısa egzantirik mili düşük basınçlı turbo ve gücü kısık mazot pompasıyla fabrikadan çıkıyor bu yüzden 0 traktörlerin verimleri eski traktörlere göre örenek euro 2 lere göre düşük euro 3 den 2 ye düşürmek içinde egzantirik turbo ve pompa ayarlamaları yapılması yoksa pompaya lda takılması traktörün verimini arttırıcaktır

• Beğen
Tepkiler: Alexander