• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

GenTrak Turbo

GenTrak Turbo bilen veya takan varmi

Paylaşım videoları baya iddialı. Siteden kullanan var mı acaba? Benim de merak ettiğim bir konu

Ben taktirmadim yakin cevremdede yok ama benim görüşüm öyle baya bir fark yaratmaz traktorunde turbo varsa devam et yoksa taktirabilirsin

çok para hocam. sadece turbo 5000 tl olur mu. yüksek basınçlı turbo takıyoruz diyor. o yüksek basınç mevzusu da kafa kurcalıyor.

çok para hocam. sadece turbo 5000 tl olur mu. yüksek basınçlı turbo takıyoruz diyor. o yüksek basınç mevzusu da kafa kurcalıyor.
O parayı turboya vereceğime şu anki kullandığım motorun üzerine 10 - 15 koysam bir büyüğünü alırım aynı ekipmanları daha hızlı çeker :)

Çok aşırı yüksek basıncın subaplara zarar vereceğini düşünüyorum makineyi üreten mühendis onu koymayı bilmiyormu bütün parçalar birbirine hep senkronize çalışması lazım ki uzun vadeli kullanım olsun

Ceylan gibi mf 188 lere turbo koymuş lar 3-5 yıla pert olur onlar
Eski traktörler bu zamana kadar dayandıysa çıplak motor olduklarından dayandılar
Taktıkları turbo çekişı arttıyor olabilir ama kapasitenin üstü motoru eline verir

Galerici bir abinin demesine göre eski traktöre turbo takma olayı çok yaygınlaşmış ama önce rektefe yapıp çelik piston takıyorlarmış sonra da turbo yani çelik piston değilse turbo motoru bitiriyormus

Üst Alt