Gübre fiyatları hk.

Emre girdi maliyetlerinin artış oranlarına baktığında dediklerinin olması gayet normal. Girdiler 1 yılda%100 den fazla arttı ... Ama sen hep 20 liralık alıyorsun senin için fark etmez...
Ükelalık yapmana gerek yok irbehim efendi olması gereken fiyat bu. 20 lira bozuk paranın aldığı mazot benim işimi görmez.
kazanmiyorsan yapamıyorsan bırak bu kadar basit senin için o zaman fark etmeye bilir ne olup bittiği . Herkes seninle aynı zihni yapıda değil bunu da iyibil .
Para puşta lazım olurmuş onun için ağlama . Bize adam lazım ,😉

• Beğen
Tepkiler: filizma
Geçen seneden bu seneye gübre fiyatları neredeyse %85 zamlandı. Toprak altı 20 20 gübre 4500 TL'ye satılıyor. Köyümüzde kirayla tarla bulmak iğne deliğinden deve geçirmek gibi. Ve biz de uzun uğraş sonucu biraz arazi bulduk ancak hesaplama yaptığımızda gübre ve tohum maliyetleri nedeniyle ekmekten vazgeçtik. Elimizdeki arazilerle devam edeceğiz. Sizin gübre ve tohum fiyatları konusu hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Bizzat ben bizim yani çiftçilerin ve hayvancılar adına çok üzgünüm. Hayvanımıza yem bile çıkaramaz hale geleceğiz yakında. Bu uçuk fiyatlar gerçekten beni şoka uğrattı.
Benimde yeni tarla kiralama imkanim oldu ama kiralamadim bu girdiler ile para kazanmak cok zor ure 7lira togum 5lira birde hastalik veya kuraklik olursa vay halimize

Kasım 2020, kötü gübre , 20.20 toprak gübresi 2200 TL/tondan almıştık.
Daha Kasım ayı gelmedi.
TKK , kötü gübre , 4800 TL/ton
Tüccarda, kötü gübre , 4500 TL/ton ,
Üre gübresi tüccarda elinde gübre yok , 7700 TL/ton fiyat veriyor.
% yüzde hesapları artık yapmıyoruz.
Arpa ve fiğ gübresiz ekeceğiz, ne çıkarsa artık.
Fiyatlar dusmez ise bu yil gubre atamayiz

İlginç bir süreçten geçiyoruz kiralar sizde senelik ücret şeklinde galiba biz buğday olarak belirliyoruz ekildiği sene ortalama 35 kg yada 40 kg buğday veriyoruz kıraç ların seyri artık rabbime kalmış bir dekar kirasız 330 tl hesap ettim bizim hesapla bu şartlar da 150 kg buğday üstü kar olarak kalır kıraçta emek az kazanç da az
Çiftçi kardeşim. 330 TL hesap etmişsiniz 1 dönüm (1000 m2) yerin maliyetini. Madde madde yazabilirmisiniz? Ben hesaplayınca 800 tL çıkıyor.

Ükelalık yapmana gerek yok irbehim efendi olması gereken fiyat bu. 20 lira bozuk paranın aldığı mazot benim işimi görmez.
kazanmiyorsan yapamıyorsan bırak bu kadar basit senin için o zaman fark etmeye bilir ne olup bittiği . Herkes seninle aynı zihni yapıda değil bunu da iyibil .
Para puşta lazım olurmuş onun için ağlama . Bize adam lazım ,😉
Reis bence yazıyı bir daha gözden geçir İbrahim abi bşr şaka yapmış hemen sinirlenme

Çiftçi kardeşim. 330 TL hesap etmişsiniz 1 dönüm (1000 m2) yerin maliyetini. Madde madde yazabilirmisiniz? Ben hesaplayınca 800 tL çıkıyor.
Hemn yazayım satışdayım şu an ama cevap yazayım 25 kg buğday 2. 5 den 80 tl tohum 80 tl organik taban her dekar için 8 lt mazot 60 TL çimen gübre için 60 TL biçer nakliye vb içinde geri kalan kısım biçer 25 TL olarak hesaplanmıştım çimen gübreye de son 2 zam gelmemişti

Hemn yazayım satışdayım şu an ama cevap yazayım 25 kg buğday 2. 5 den 80 tl tohum 80 tl organik taban her dekar için 8 lt mazot 60 TL çimen gübre için 60 TL biçer nakliye vb içinde geri kalan kısım biçer 25 TL olarak hesaplanmıştım çimen gübreye de son 2 zam gelmemişti
Bende 25 Kg tohum atacağım ama buralarda 2,5 TL ye tohum yok. en ucuz 5,2 TL den buldum 7 Tl ye kadar çıkıyor.
Her sene ya süper ekin atardım yada DAP atardım. 20 kg DAP atmam lazım ancak DAP suan 7,20 TL. 20 kg 144,40 TL siz tabana 80 tl demişsiniz. 8 lt mazot yetmiyor. Üre 2 sefer 15 kg dan 30 kg. oda 180 TL yapıyor. Siz 80 tl demişsiniz. Ya gübrelerden az atıp verim çok düşecek. yada hakkını vereceğiz rakamlar büyüyecek. Kısaca geçen seneye göre 2 kat maliyetimiz oluyor. İşçilik ve makinanın eski kırılma tamir masrafı hariç. İşimiz zor. Hesap yaparken her şeyi hesap etmek gerek.

Bende 25 Kg tohum atacağım ama buralarda 2,5 TL ye tohum yok. en ucuz 5,2 TL den buldum 7 Tl ye kadar çıkıyor.
Her sene ya süper ekin atardım yada DAP atardım. 20 kg DAP atmam lazım ancak DAP suan 7,20 TL. 20 kg 144,40 TL siz tabana 80 tl demişsiniz. 8 lt mazot yetmiyor. Üre 2 sefer 15 kg dan 30 kg. oda 180 TL yapıyor. Siz 80 tl demişsiniz. Ya gübrelerden az atıp verim çok düşecek. yada hakkını vereceğiz rakamlar büyüyecek. Kısaca geçen seneye göre 2 kat maliyetimiz oluyor. İşçilik ve makinanın eski kırılma tamir masrafı hariç. İşimiz zor. Hesap yaparken her şeyi hesap etmek gerek.
Siz haklısınız ancak sizin bu saydığınız özel bakım ile en az alınacak rakam 500 kg biz çıkan buğdayı ektik organik gübre attık 8 lt mazot rahat yeter bizde ama amortisman az eklemiş olabilirim liste vardı da bulamadım buğday kaç TL olur abi sen onu söyle 4 olur mu

Reis bence yazıyı bir daha gözden geçir İbrahim abi bşr şaka yapmış hemen sinirlenme
Baktımda şaka ile birlikte laf söylüyo sesi de çıkmadığına göre hoşuna gitti
Bunlar ile olaması gerekeni söyle gene aynı safta olmadığın için sen ahmak olursun amaç farklı çünkü.

Aynı şeye benzer sana biri rüzgar nereye eserse sen otarafa dönüyorsun diyen biri vardı onun gibi düşün.

• Beğen
Tepkiler: filizma
Siz haklısınız ancak sizin bu saydığınız özel bakım ile en az alınacak rakam 500 kg biz çıkan buğdayı ektik organik gübre attık 8 lt mazot rahat yeter bizde ama amortisman az eklemiş olabilirim liste vardı da bulamadım buğday kaç TL olur abi sen onu söyle 4 olur mu
Yağmur zamanında olmassa yağmassa istersen iki katı bakım yap kuruda boş vesselam

Baktımda şaka ile birlikte laf söylüyo sesi de çıkmadığına göre hoşuna gitti
Bunlar ile olaması gerekeni söyle gene aynı safta olmadığın için sen ahmak olursun amaç farklı çünkü.

Aynı şeye benzer sana biri rüzgar nereye eserse sen otarafa dönüyorsun diyen biri vardı onun gibi düşün.
Ben polemik olmamasından yanayım