GÜNCEL ARPA ve SAMAN FİYATLARI

10 gün önceden

Resimler ve ekler

• IMG-20190516-WA0006.jpg
    IMG-20190516-WA0006.jpg
    366.4 KB · Görüntüleme: 332
  • IMG-20190516-WA0005.jpg
    IMG-20190516-WA0005.jpg
    327 KB · Görüntüleme: 347

Erzurum da hasada 2 ay 10 gün var maalesef ve bu sene yağmur yok . Geçen sene mayis ayında Allah in hergunu yağmur vardı bu sene çok az yağdı
Yozgat da kurak gidiyor nisan mayıs ayları çok kurak geçti ekinler ve yeşil mercimekler geçme noktasına geldi. Allah hayırlısını versin yapacak bir şey yok.

Işte anadolu tarafı hep böyle. 1 yıl bolluk 3 yıllık kuraklık
Bölgelere göre tohum ve gübre fiyatları ayrı tutulmalı bölgelerin verimine göre keza islami usulde böyledir vergi sistemi. Kişi sattığı malın vergisini verir kişi aldığı mahsul e göre zekatını vermek zorundadır ve mahsul fiyatı ve vergi fiyatı bölgenin iklim-ekonomik durumuna göre vergilendirilir. Şuan ki sistem de biçare anadolu da biçare karadeniz de aynı vergileri vermekte binbir zorlu hayat mücadelesine rağmen

Işte anadolu tarafı hep böyle. 1 yıl bolluk 3 yıllık kuraklık
Bölgelere göre tohum ve gübre fiyatları ayrı tutulmalı bölgelerin verimine göre keza islami usulde böyledir vergi sistemi. Kişi sattığı malın vergisini verir kişi aldığı mahsul e göre zekatını vermek zorundadır ve mahsul fiyatı ve vergi fiyatı bölgenin iklim-ekonomik durumuna göre vergilendirilir. Şuan ki sistem de biçare anadolu da biçare karadeniz de aynı vergileri vermekte binbir zorlu hayat mücadelesine rağmen
çifçi ve balıkçı,besiçi vergi ödemez yalnız esnaf imalatçı tüccar işçi ,birde vatandaş dolaylı vergi öder.
herkez zekatını tam ödese memlekete fakir insan kalmazdı.

Vergiden kastım gelir ve gider dagilimi ağabey. Vallahi ben 1 ton alırken b ilinde ki adam 250 kg alıyorsa benim içim rahat etmezdi ikimizinde 2 liradan tohum almamizi. Isterdim ki tarım bakanlığının yari bağımsız bir yaPisi olsun tohum&gübre&mazot fiyatlarını bölgelerin verimine göre satsa ve zekâtlar bir mevkide toplansa güzel yurdum insanına dağıtılsa. Müslüman bir topluma değil ekonomik kriz 7 Duvel başina ususse bas edemez.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Vergiden kastım gelir ve gider dagilimi ağabey. Vallahi ben 1 ton alırken b ilinde ki adam 250 kg alıyorsa benim içim rahat etmezdi ikimizinde 2 liradan tohum almamizi. Isterdim ki tarım bakanlığının yari bağımsız bir yaPisi olsun tohum&gübre&mazot fiyatlarını bölgelerin verimine göre satsa ve zekâtlar bir mevkide toplansa güzel yurdum insanına dağıtılsa. Müslüman bir topluma değil ekonomik kriz 7 Duvel başina ususse bas edemez.
Dediklerinin olması için ilk önce insanların dürüst olması gerekli gerçek müslüman olması gerekli çalma çırpma olmaması gerekli

• Beğen
Tepkiler: oemreoncu
Şu sistem de çalma çırpma olmaması imkansız taguti bir sistem çünkü gavurun sistemi bu. Türkün islamla birleşen mükemmel bir devlet mekanizması ve organları mevcuttur asirlardan beri. fıtratımiza işlemiş bir devlet mekanizması bulunuyor. Bu büyük bir fırsattır. Neden tağuti bir sistem; 81 il baskan-vekil-vali-kaymakam-belediye bask-onun ysrdimcisi .. bunlarin kulagina birsey fisilda en basta ki baskana kadar bir deyim ulasir. Buyuk larmasa ve yolsuzluk sebebim cumle alem bilirki bitun vekiller ve belediye baskanlari ve yardimcilari buyuk hirsizdir. Ya onlarin yandaslari ? Onu da unutmamak gerek. Bu sistem suça entegre ediyor. En basitinden bir parke ihalesinde bile muhtara kadar herkesin cebine virseyler giriyor. Bu sistem bizim değil anadolu 'ya uygun değil. Geçen 80 yıl bunun kanıtıdır

Gavurun sistemi gavura. Biz kendimizden sorumluyuz bu söylemler bize birşey kazandırmaz veballeri kendilerinedir. Gavurun sistemi onlara uygun kendilerine layık sistem. Onlarda aile-ananene kulturu millet olma namus anlayisi olmadigi icin maddeperest toplumlar. Sen ise binlerce asirlik kadim bir milletsin onun icin ki senin ceddin dunya hakimi iken onlarda tuvalet yoktu. Sen onlardan daha ustunsun cunku sen muslumansin adaletlisin. Senin sistemin maddeperstlerin kanun nizami olamaz