GÜNCEL ARPA ve SAMAN FİYATLARI

Polatlı ticaret borsasında arpa fiyatlarının 860 tl ye gerilemesiyle çiftçi isyan etti ve tüm çiftçiler ürünlerini geri çekti

Bu nasıl bi saçmalık ya, utanmasalar 50 kuruştan alacaklar sanırım. Heryerde dolu zararı olmaya başladı, ürün rekoltesi bu yıl zaten azdı iyice daralmaya başladı ama hala fiyatları aşşa çekmeye çalışıyorlar

Bu nasıl bi saçmalık ya, utanmasalar 50 kuruştan alacaklar sanırım. Heryerde dolu zararı olmaya başladı, ürün rekoltesi bu yıl zaten azdı iyice daralmaya başladı ama hala fiyatları aşşa çekmeye çalışıyorlar
Aynen öyle bölgemizde 1 haftadır devam eden yağışlar ve arada dolu yağışı nedeniyle binlerce dönüm arazi zarar gördü birçok yerde biçer dahi girmez tarlalara ürün miktarı kısıtlı ve tüccarın en bilindik bahanesi yağışlardan dolayı ürünün renk değiştirmesi ve ıslak olduğunu beyan etmesi sonucu fiyatları aşağı çekmek istemesi bardağı taşıran damla oldu ve çiftçi birlikte hareket edip satış yapmayınca bir miktar yükselme gerçekleşti fiyatlarda şu durumda çiftçiyi kurbanlık koyun yerine koyuyorlar

Dışarıdan alınacak üründen kar elde edemeyecekleri için böyle oluyor.Kağıdında kullanım maliyeti yüksek.Et fiyatları da yerinde sayıyor.

• Beğen
Tepkiler: ebay06
Uşak ortabağ köyü 1150 lira arpa mayıs 27 bicim başladı ama yagmurdan bekliyor bugday fiatları nasil değerler şu şekilde
IMG-20190613-WA0016.jpg

Ankara ayaş da bugün Aydanhanım 45 dönüm biçtim nem fazla olmasına rağmen biçmek zorunda kaldım.19160 kg geldi 426 kilo dönüme verdi 1010 liraya nakliye benden sattım nem 17.2 hektolitre 63.5 protein 12.4

• Beğen
Tepkiler: ebay06
Konya seker yem secimden once soyledikleri yine yalan cikti artik gulmeye basliyorum bunlar fiyat aciklayinca :d konya sekerin de parayi iki haftada verecek gucu yok ya :dEkli dosyayı görüntüle 39446

Yani ben anlamadım 1.100 TL fiyat verilmedi mi zaten? Son zamanlarda bakıyorum foruma da çok kişi ekonomist, çok kişi siyasetçi harcanıyor herkes köylerde, tarlalarda 🤨

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Yani ben anlamadım 1.100 TL fiyat verilmedi mi zaten? Son zamanlarda bakıyorum foruma da çok kişi ekonomist, çok kişi siyasetçi harcanıyor herkes köylerde, tarlalarda 🤨
Birader taban fiyat acikladi 1100 lira ama pek onemseyen yok ki 95 kurusa kadar dusurduler fiyati ayrica ben ekonomi okudum soylediginin gibi tarlalarda harcaniyorum kac yildir ofis alim yapmiyor agustos 15de fiyat acikladiklari zaman oldu devletin ofisini yandasa peskes cektiler sen neyin derdindesin

Insanların görüşlerini fikirlerini beyan etmesi için ekonomist veya siyasetcimi olması gerekli ne yani adam çiftçi diye susacak mı o zaman toptan susalım haydi🤫[emoji40]