Güncel Ayçiçek Fiyatları

Harmanda yani 2-2.5 ay önce 1.60-65 TL idi buğday, şuan borsada 1.85 TL ye yaklaştı. Yanı 20 kuruşa yakın fiyat yükseldi, % 12-13 arttı.

TMO bu ay yine 500 bin tonluk ithalat ihalesi açacakmış. Ithal ürün gelse bile buğdayın yılbaşına önümüzdeki ay sonu 2 TL yi göreceğini düşünüyorum. Yılbaşından sonra doviz fiyatına bağlı olarak daha da yükselir diye öngörüyorum.
Yilbasini gecince 2500 olur acele yok satmak icin...

Harmanda yani 2-2.5 ay önce 1.60-65 TL idi buğday, şuan borsada 1.85 TL ye yaklaştı. Yanı 20 kuruşa yakın fiyat yükseldi, % 12-13 arttı.

TMO bu ay yine 500 bin tonluk ithalat ihalesi açacakmış. Ithal ürün gelse bile buğdayın yılbaşına önümüzdeki ay sonu 2 TL yi göreceğini düşünüyorum. Yılbaşından sonra doviz fiyatına bağlı olarak daha da yükselir diye öngörüyorum.
Arpa 25 bin ton makarna lik 110 bin ton ekmeklik buğday 390 bin ton ihale açılmış
Screenshot_20200911-200131.jpg

TMO ihale açmış bakalım kaç dolar olacak 225 230 dolar a alsalar nakliye vs 250 dolar olur oda 1875 TL yapar bugün ku kurla
Geçen yıl 1600 tl iken 1800 e ithal bugday alınmistı yanlış hatırlamıyorsam , şuanda 2000 tl yi bulur , şimdi bugdaycı dolar kurunun çıktıgına sevinsin mi üzülsün mü[emoji848]

Geçen yıl 1600 tl iken 1800 e ithal bugday alınmistı yanlış hatırlamıyorsam , şuanda 2000 tl yi bulur , şimdi bugdaycı dolar kurunun çıktıgına sevinsin mi üzülsün mü[emoji848]
Dostum şuan dolar dusukken TMO depolama yapıyor sanırım dolar 10 lira üstü ne çıkarsa buğday da 2.5 3 TL aralığında satılır

Dostum şuan dolar dusukken TMO depolama yapıyor sanırım dolar 10 lira üstü ne çıkarsa buğday da 2.5 3 TL aralığında satılır
Ne dolar 10 tl ye çıksın nede buğday 3 tl olsun, çiftçi daha çok zarar görür, ama bende korkuyorum, çok kırılgan ekonomimiz var, bi gecede 60 krş 1 tl ye çikmisti dolar hala dillerde bende onun acisinı yasadim 2001 de, bugün 7.5 tl huuu nerdesiniz apaçiler .neyse uyuyun siz.

Sinan kardeşim sence doların o derece yükselme durumu varmı .
Ne dolar o fiyata yükselsin , nede buğday 2,5-3 tl olsun .
Bu derece yükselişi vatandaşın %75 i kaldırmaz .

Ne dolar 10 tl ye çıksın nede buğday 3 tl olsun, çiftçi daha çok zarar görür, ama bende korkuyorum, çok kırılgan ekonomimiz var, bi gecede 60 krş 1 tl ye çikmisti dolar hala dillerde bende onun acisinı yasadim 2001 de, bugün 7.5 tl huuu nerdesiniz apaçiler .neyse uyuyun siz.
2001 krizinde arac alirken döviz borçlanması yapmıştım bir miktar, hic unutmuyorum adeta arabayı 2 defa satın aldım, o kadar katlamisti borc kendisini

Böyle giderse ki düzelecegi yok bu ekonominin Seneye dolar 10 tl

Abiler yanlış anlamayın ben eski krizleri yaşamadım ama şuanki durumu anlatayım.
Dolar 7.5 TL olmuş ama herkesin refaf düzeyinde dolarda oldugu kadar değişim olmadı aksine lüks yaşama döndüler. Alınan evleri arabaları telefonları gördükçe korkuyorum.
Benim cebimde 2 bin liralık telefon varken yanımda çalışanın cebinde 10 bin liralık telefon var.
Alınan traktörlere bakıyorum işlenen arazilere mümkünatı yok o traktörün parasını 10 yılda çıkarmaz. Heves edip yada komşunun kinden daha iyi olsun diye alınıp icra sayfalarında gördüğümüz traktör ev arabaların haddi hesabı yok.
Bu gördüklerimden sonra dolar 10 lira olsada kimse kendinden taviz verip bi alt modeli olsun , 0 değilde 2.el olsun demez. Lüks yaşamı bırakamayız.

Atalarımız boşa dememiş :

Ayağını yorganına göre uzatmak gerek.

Ben çıksın demiyorum zaten ama gidişat öyle görünüyor maliye bakanı damat geçen gün BBC ye mülakat verdi rekabetçi kur olması lazım dedi 9 TL civarında olmalı tarzında konuştu bakalım hayırlısı

Sinan kardeşim sence doların o derece yükselme durumu varmı .
Ne dolar o fiyata yükselsin , nede buğday 2,5-3 tl olsun .
Bu derece yükselişi vatandaşın %75 i kaldırmaz .
Bence daha yukarısı da olabilir abi 14 15 ler konuşuluyor şuan para bulunamıyor yurtdışı dan Tansu Çiller zamanında 5 Nisan kararları olmuştu o zaman 3 kat yükselmişti bizde o zaman çok büyük darbe aldık Allah sonumuz hayır etsin