Günün Fotoğrafı

Anlık Yoncayı suluyorum. Domates, biber ve patlıcan ların keyfi yerinde [emoji4]
IMG_20200713_192614.jpg
IMG_20200713_192619.jpg
IMG_20200713_192939.jpg

Yanarım yanarım da garip vatandaşıma yanarım bir heves araba felan aldı ama son tahlilde karpuz kavun yıyemez olacak gıbı
Cola almayın karpuz kavun alın çiftçi kazansın , tatlanmışta tam yeme zamanı bafrada çıktı, 2 lira çokda değil, fidenin tanesi 3 lira nerdeyse dekarda 2000 tl masrafı var.

Ufuk bak bakim memur mısırına benziyomu, tavuk gübresi döktüğüm yer sıfır gübre 18 cm ara her kökten 3 tane çıkmış[emoji23]Ekli dosyayı görüntüle 50931
Benzemez tabıkı ufugun 75 tane işi var yarın gıdıyor um Bı hafta yokum cezaevinde sahipsizin malı olsa ölülerin malı olurmuş [emoji1][emoji1]dedemin lafı köyde Bi bahçe yeri var oraya gıttım ora daha kötü olmuş küçük amcamın keyfı yeterse izin alacak benzınlı tırpan la biçeçek dükkanı satmam lazım elimı kolumu bağlıyor evdekiler herkes gezıyor biz hapis olduk dıyor büyük amcam da garibim benim gibi köyde kalmış taş temizleyecekmiş

Benzemez tabıkı ufugun 75 tane işi var yarın gıdıyor um Bı hafta yokum cezaevinde sahipsizin malı olsa ölülerin malı olurmuş [emoji1][emoji1]dedemin lafı köyde Bi bahçe yeri var oraya gıttım ora daha kötü olmuş küçük amcamın keyfı yeterse izin alacak benzınlı tırpan la biçeçek dükkanı satmam lazım elimı kolumu bağlıyor evdekiler herkes gezıyor biz hapis olduk dıyor büyük amcam da garibim benim gibi köyde kalmış taş temizleyecekmiş
Bak kardeşim bir adamın bir işi olur ikinci iş yorar, 180 dekar sulu işliyorum tek başıma, istesem , karpuz , kavun, biber, lahana kışlık hepsini yaparım, esnaflık yapabilecek merkezi yerlerimde var, fakat tek iş yapıp, elimi ayağıma dolaştırmıyorum, ben seni çözemedim, gardiyan , dondurmacı, çiftçi hangi ufuksun, yedi çocukla mağradamı kaldın, benim dedeminde bi lafı var , neyse bunu özelden yazayım.

Bak kardeşim bir adamın bir işi olur ikinci iş yorar, 180 dekar sulu işliyorum tek başıma, istesem , karpuz , kavun, biber, lahana kışlık hepsini yaparım, esnaflık yapabilecek merkezi yerlerimde var, fakat tek iş yapıp, elimi ayağıma dolaştırmıyorum, ben seni çözemedim, gardiyan , dondurmacı, çiftçi hangi ufuksun, yedi çocukla mağradamı kaldın, benim dedeminde bi lafı var , neyse bunu özelden yazayım.
Abi hepsi sezon sezon geliyor ama dükkan bu sene gözümden düştü beni çok baglıyor aşırı bir karda yapmıyor bundan sonra memur ve çiftci olacak birde arada küçüçuk esnaflık lar benim esas sevgim esnaflığa tarımı yapamam ama şartlar tarıma yöneltiyor çarem yok yoksa ama düzen değişti yaşım küçük ama 7 yaşında üzüm kavun satmaya başladıydım ama şimdi devir üçkağıtçı fırıldak devri oldu yada işine büyük sermayeler bağlayacaksın çok aşırı güzel yapacaksın ama olmadı hiç bir iş yapmayacaktım hatlı dolmuş almıştık güzel kazanır prim yapar bizde yatarız dedik o tutmadı arsaları aldık denk gelip mutahıte veremedik neyse ki arsalar ucuz Du zarar yok evin yanını aldık ev yapalım borçlanmayalım dedim amcamgil boşver kendin Bi tane al biz araba felan çekeriz buraya dediler tarla aldık icarladık köye ev yaptık orda ilerleyek dedik dedem siz yardım edersiniz bende maddi destek yaparım dedi gözünü sevdiğim rahmetli oldu dondurmayı araştırdım çok para kazanıyor ama satış olması lazım dükkanı yanlış seçtik (bu benim hatam) hanım edebiyat öğretmenliği bitirdi ders çalışır atanır dedik evleneli 5 sene oldu her sene ya annesi ya babası buyuk Bi hastane olayı atlattı öğretmenliği bırak yuvamın yıkılmadığına sevindim Ha en önemlisi abi Allahtan 19 yaşımda memur oldum kimseye muhtaç olmadım şöyle kendime bakıyom geçmişime bakıyorum rabbime binlerce şükür olsun diyorum ben Bi garibandım bugunume binlerce şükür mal mülk hepsi yalan tek gerçek sağlık ve huzur bunu çok net yaşadım geriye dönüp bakınca babamla dedem yaşasaydı da maddiyat gözümde bir sıfır