Günün Fotoğrafı

önümüzdeki hafta don ayaz var [emoji52]

Teee kaç gün önceden dedim abi. İşimiz zor görünüyor. Ama hava don gecesi bulutlu olursa pek zarar olmaz. Bide yağış olursa çok iyi olur. Hava açık olurda rüzgar kuzeyli olursa kork. İnanırmısın bilmem ama haftaya Cumartesi Pazar Pazartesi kar bekleniyor bize. Hemde 15-25 cm civarı. İlllaki değişecektir.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bizde yok abi şükür
Cemo,bu sene birşeyler olacağını,tahmin etmiştim.Tehlike ağustosun aylarina kadar devam edecek.Vakti gelince tarim sigortasini ihmal etmeyelim.Bilhassa buğday dışında ki bilhassa arpa,dari,misir,...bütün ürünlerimizi sigorta ettirelim.Yine bu mesaji okuyanlar ihmal etmesin.Yillar 60 yilda bir kendini tekrar ediyormuş.Akli bas9inda yaşlı varsa sorun bakalim.1959 neler olmuş.Hatirlayan varmi?

20190414_112544.jpgHidromek 102B Kubota M7040 çiftlik gübresi atım işleri
https://youtu.be/RKqwv2SNW8A

20190414_163338.jpg
Kubota kabin darlığı
20190414_144722.jpg
Yonca - Ryegrass farkı

Kolay gelsin, bereketli olsun.
10 tonluk, katı gübre serpme makinesi en az 60 kw gibi kuyruk mili gücü istiyor. Nörüyor sunuz?
Soğolun Hocam. Akrabamız aynı makina ve traktörle 6 sezondur calışıyor. Kuyruk mili devri 540'da. Çalışma esnasında anlık zorlanmalar az az oluyor. Tarlada sıkıntı yokta yolda büyük vitesi yemiyor M7040. Akraba zamanında büyük motor almadığına pişman. Şimdi 5430 almaya hevesleniyor.

Kolay gelsin akif bereketli olsun
Sağol Cemal abi.

Soğalun Hocam. Akrabamız aynı makina ve traktörle 6 sezondur calışıyor. Kuyruk mili devri 540'da. Çalışma esnasında anlık zorlanmalar az az oluyor. Tarlada sıkıntı yokta yolda büyük vitesi yemiyor M7040. Akraba zamanında büyük motor almadığına pişman. Şimdi 5430 almaya hevesleniyor.

Sağol Cemal abi.

Kubota yük altında 2000 devir istiyor, deviri biraz az kullanıyor sunuz. MF 5440 daha isabetli tercih olur.Caseciyiz hani ya, JXU 105 te olabilir.

Bizim burda üşenirler onu yapmaya.
3 sene önce 20 nisan gibi don yapcak dediler hava -5 civari arkadas bi gecede 150 balya yakti balya 10 lira kimisi lastik falan ben hic bise yapmadim oda yandi benimkide koy olarak komple mucadele etmek gerek
Üşenen de olur ama üşenmeyen çok kişi var, saman balyası yapıyorlardı şeftali için. Fakat masraf kendini kurtarmak duruma geldi. Fotolar da petrol türevi bişey takıyorlar, burda küllüm zarar eder yapanlar.
Yakilan madda jel gibi biseymis odun falan olsa hem yakmasi zor olur hemde cabuk söner

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
ÖN 3 NOKTA ASKI SİSTEMİNİ KAÇA YAPTIRDINIZ HANGİ FİRMAYA, MEMNUNMUSUNUZ BENDE YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. HAYIRLI GÜNLER,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ÖN 3 NOKTA ASKI SİSTEMİNİ KAÇA YAPTIRDINIZ HANGİ FİRMAYA, MEMNUNMUSUNUZ BENDE YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. HAYIRLI GÜNLER,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
( [MENTION=26155]YUSUFTUYLUOGLU[/MENTION] ) Yusuf abi bu soru sana galiba [emoji4].

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU