Günün Fotoğrafı

Bilgi için çok teşekkür ederim.
1.200 lt lik olduğunu bilmiyordum.
Parlayanin web sitesi güncel değil.
Makineyi yeni aldınız sanırım.
Mahsuru yoksa fiyatı hakkında bilgi verır misiniz?
Ayrıca elektronik kontrollü mü?

Makine bu şekil 29 bin liraydı, 1000 euro da Arag su kontrol ünitesi mevcut üzerinde.

Makine bu şekil 29 bin liraydı, 1000 euro da Arag su kontrol ünitesi mevcut üzerinde.
Güzel bir makina , ülkemizde üretilen en iyi makinalardan biri belkide en iyisi , lakin fiyatları son 2 senedir çok uçtu , 30 bin TL civarında fiyat çok geliyor , birkaç defa niyetlendik lakin hep sonunda bu meblaga kıyamadım , inşallah daha makul seviyelerden alınır ileride , güle kullanın

IMG_1875.JPG
IMG_1877.JPG

Her şeye rağmen haycancılığa yatırıma devam

5400 serisinin fiyatını da göremezsiniz hiçbir segmentinde. 5410 75 hp standart donanım 52 bin euro üst donanım 55 bin euro sitesinde mevcut

Merhaba, sıfır 5400 serisi çıkıyormu? Belirtmiş olduğunuz rakam, 2. El fiyatsa o motora, o parayı hayatta vermem. Bırakın vermeyi MF 5410’u düşünmem bile. Zira motor teknolojisi eski, intercool yok, hidrolik pompası zayıf.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Td75 in sıfır liste fiyatıda 210 bin sitesinde mevcut bakabilirsin. Sadece kabini satın alır 5400 serisinin td serisini. Bu mantıkla bakacaksak. İyi mal iyi para.
330.000 tl yapıyor liste fiyatı 75 hp için değer mi ? Tdd serisi nerden çıkardınız anlamadım ama yerli üretim 2 td75d alınır, tercih meselesi siz alabilirsiniz 300 bin tl'ye 5410

330.000 tl yapıyor liste fiyatı 75 hp için değer mi ? Tdd serisi nerden çıkardınız anlamadım ama yerli üretim 2 td75d alınır, tercih meselesi siz alabilirsiniz 300 bin tl'ye 5410

75 hp için değer veya ben alacağım gibi bir yorum yapmadım, istediğiniz yöne çekmenizi gerektirecek bi durum yok ortada. Siz sıfırı 52 bin euro yazdınız bende aynı beygir gücündeki en kötülerden biri olanın örneğini verdim o da 210 bin ₺. Yani burdan anlaşılması gereken şuydu; ülkemizde 75hp yerli traktör dahi bu fiyatlarda, ithal makine nasıl ucuz olsun? Yerli üretim ikinci el alıp sanayilerde sürünmekte tercih meselesi bizde kullanıyoruz td hemde sıfır aldık simdiye kadar 20 bin tl masraf ödedik garanti biteli 1 yıl oldu. Ucuz aldık diye sevinipte parayı sanayiye gömmek isteyende td alsın.

75 hp için değer veya ben alacağım gibi bir yorum yapmadım, istediğiniz yöne çekmenizi gerektirecek bi durum yok ortada. Siz sıfırı 52 bin euro yazdınız bende aynı beygir gücündeki en kötülerden biri olanın örneğini verdim o da 210 bin ₺. Yani burdan anlaşılması gereken şuydu; ülkemizde 75hp yerli traktör dahi bu fiyatlarda, ithal makine nasıl ucuz olsun? Yerli üretim ikinci el alıp sanayilerde sürünmekte tercih meselesi bizde kullanıyoruz td hemde sıfır aldık simdiye kadar 20 bin tl masraf ödedik garanti biteli 1 yıl oldu. Ucuz aldık diye sevinipte parayı sanayiye gömmek isteyende td alsın.
Bütçesi ve tarlası çok olan ithal alsın. Yerli üretimleri beğenmeyen paraya kiysin euro ile alsın. ben sadece yorum belirttim konforu var diye 52000 euro verilmeye değmez demek istedim. Tercih meselesi tekrar söylüyorum beğenmeyen almasın new holland veya erkunt veya başka markayı

İddiamı bir adım daha ileriye taşıyorum. O parayı 5400 serisinin sıfırınada vermem. Zaten MF de ki bu dyna 4 olayı, bence gereğinden fazla abartıldı. Her markanın onun karşılığı bir şanzıman seçeneği var. Tabi ithal makinalardan bahsediyorum.
Tr5 e.c serisi daha uygun liste fiyatı 5410 dan :)
Tr6.120 375.000 liste fiyatı
Dyna 4 konforu vardir elbet ama ona o kadar para vermisken bu tarz traktörlerde değerlendirilebilir

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0123.JPG
Silajın üzerine ağırlık koymadan sağlıklı bir silolama oluşturamıyoruz. Toprak kışın açması zor oluyor yoksa 10 numara bence, hatta lastik ten daha iyi.
Bugün çıktım lastikcileri dolaştım hurda lastik topladım.
4 lastigi kare olacak şekilde bir alana koyulduğunda 2.4 metrekare alan kapatıyor. Silaj koyduğumuz yer 20 metre uzunluğunda yükseklik değişiyor 10 metre diyelim, 200 metrekare alan yapar. Bu alanı kapatmak için de 333 lastiğe ihtiyacım var.
Silaj sezonuna kadar toplarız inşallah.