Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Bugün son kalan bu i parça var 6 dekar kadar orayı sürdüm normalde kendi kazayağım var ama komşunun kazayağıni kullanıyodum 2 senedir onun ayakları eskiydi yeniledim bana al sende dursun dedi baharda kardeşine lazım olmuş işini halledince ahirlarinin önüne çekmiş bu sene yulaf yerlerini bozarken yine aldım kullandım. Bendeki kazayağıyla sürdüm bugün tarlayi. Bendeki eski tip orta kolun takıldığı yer ince pimli ayaklardan biri yamulmuş. Araları dar onu açabilirim civatalarin yerini değiştirerek. Bunu düzeltip yapıp satıp kırmızı kazayağınimi satın alsam ne yapsam bilemedim. Yada yapıp kullansammı güzelce boyayıp.
Onlar kazayağı olmuyor hocam, bizde vardı iki tane ikisi de hurda halde. Yok yay attı, yok eğildi, kırıldı bitmez derdi.
Döşemenler ikinci el düşerse alın derim, geri geri giderken ayakları yere takmadığınız sürece hiçbir şey olmaz onlara. Burada yılan dili takıp çizel niyetine kullananlar var 😂

Adanadan selamlar,bugün bi 10 gün once ektigim bugdayi gezdim.adana 99 cins.Orjinal tohum,kaplamasında çinko varmış. Ekimini ve bitimini beğendim.Bu arada bu tarla gecen yaz ayçiçeği ekip tek su ile 7 dekardan 1880 kg aldigim tarla burasi.Yan komşu tarlasını ölçtürdü ,adam yıllardır bizim 1.5 dekarı da ekiyormuş. Biz 7 dekar diye 5.5 ,6 dekar ekiyormuşuz...

Resimler ve ekler

• 20221204_152045.jpg
    20221204_152045.jpg
    547.7 KB · Görüntüleme: 38
  • 20221204_152017.jpg
    20221204_152017.jpg
    230 KB · Görüntüleme: 38
Adanadan selamlar,bugün bi 10 gün once ektigim bugdayi gezdim.adana 99 cins.Orjinal tohum,kaplamasında çinko varmış. Ekimini ve bitimini beğendim.Bu arada bu tarla gecen yaz ayçiçeği ekip tek su ile 7 dekardan 1880 kg aldigim tarla burasi.Yan komşu tarlasını ölçtürdü ,adam yıllardır bizim 1.5 dekarı da ekiyormuş. Biz 7 dekar diye 5.5 ,6 dekar ekiyormuşuz...
daft4logic area diye bir site var. işaretleyip ölçüm alabiliyorsunuz harita üzerinden . ben kullanıyorum tavsiye ederim.

Bereketli olsun geç kalmışsınız bizdede ekimler devam ediyor
Teşekkür ederim bizde normal yılbasına kadar ekim oluyor kasım ayında bi tek ben ekim yapardım oda başka işim olmadıgından coğunun sebze yerleri temizlemesi falan busene yine ilk ekenlerdenim kurakdan dolayı buyıl böyle oldu

Bugün Massey 6714 S'e yazılım yaptırdım
Partikül filtresi iptali, adblue iptali ve güç arttırımı yapıldı
40 beygire kadar artış yapılabilecekken traktöre en uygunu 20 beygir olacağı söylendi ve 20 beygir güç arttırıldı
Uygulama eskişehir özen dizelde yapıldı
Traktörümde 4F vites 1400 gaz 40km hız yolda en az yakıt devridir
Yazılım öncesi saatte 10.1 olan yakıt 8.8 civarına indi
yol deneyiminde %13 civarı yakıt düşüşü olduğunu söyleyebilirim
Tarlada pulluk sürümü deneyimini ilk fırsatta ekleyeceğim

Resimler ve ekler

• IMG_20221206_152615.jpg
    IMG_20221206_152615.jpg
    94.2 KB · Görüntüleme: 44
Bugün Massey 6714 S'e yazılım yaptırdım
Partikül filtresi iptali, adblue iptali ve güç arttırımı yapıldı
40 beygire kadar artış yapılabilecekken traktöre en uygunu 20 beygir olacağı söylendi ve 20 beygir güç arttırıldı
Uygulama eskişehir özen dizelde yapıldı
Traktörümde 4F vites 1400 gaz 40km hız yolda en az yakıt devridir
Yazılım öncesi saatte 10.1 olan yakıt 8.8 civarına indi
yol deneyiminde %13 civarı yakıt düşüşü olduğunu söyleyebilirim
Tarlada pulluk sürümü deneyimini ilk fırsatta ekleyeceğim
Hayırlı olsun hocam.Mahsuru yoksa işlem maliyetini paylaşabilir misiniz? Yada mesaj yoluyla iletebilir misiniz?