Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Ayciceklerinin gec ekilen kısmına 17-18 kilo olacak sekilde can attım,inşallah bu akşam ve haftasonu yağmur gösteriyor. 12 dekar yere hemen üstüne çapa çektim.Aycicekleri Biraz küçük oldugu icin sanki zarar veriyorum gibi.Kalanina yağmurdan sonra devam edeyim...
Bu arada bagfaş can bu zamana kadar rastladigim en iri tanelere sahipmiş. Sapan taşı gibi mübarek.
Bagfaş can 8000 tl,gübrenin ucuzladığı falan yok.Bunu da diyeyim de belki beni mahcup eder...

Resimler ve ekler

• 20230505_151309.jpg
    20230505_151309.jpg
    427 KB · Görüntüleme: 37
  • 20230505_143915.jpg
    20230505_143915.jpg
    214.1 KB · Görüntüleme: 36
Ayciceklerinin gec ekilen kısmına 17-18 kilo olacak sekilde can attım,inşallah bu akşam ve haftasonu yağmur gösteriyor. 12 dekar yere hemen üstüne çapa çektim.Aycicekleri Biraz küçük oldugu icin sanki zarar veriyorum gibi.Kalanina yağmurdan sonra devam edeyim...
Bu arada bagfaş can bu zamana kadar rastladigim en iri tanelere sahipmiş. Sapan taşı gibi mübarek.
Bagfaş can 8000 tl,gübrenin ucuzladığı falan yok.Bunu da diyeyim de belki beni mahcup eder...
Aynen öyle, pril formda değil gübreleri. Gemlik gübrenin nitratı ufacık mesela. Ayrıca Bagfaşın gübresi bu sene tozunu soluyunca genzimi yaktı fena bir şekilde. Diğer gübre öyle değildi.

Aynen öyle, pril formda değil gübreleri. Gemlik gübrenin nitratı ufacık mesela. Ayrıca Bagfaşın gübresi bu sene tozunu soluyunca genzimi yaktı fena bir şekilde. Diğer gübre öyle değildi.
Aynen kardeşim, atarken biraz tozdu ve nefes alırken maske takmadigima pişman oldum. Gemlik Can 8500 liraydı.Almadigim herşey ucuz,ne almak istesem pahalı...

Bizde Bu Sene Bulamayınca Bagfaş Aldık. 7200 Tldi Tonu. İçinden Çok Taş Çıktı Tozuda Cabası. Seneye Alacağım Gübreyi Yazdan Almayı Düşünüyorum. Sona Kalınca Bagfaşa Kalıyoruz :)

Bereketli olsun.
Bizde bayır yerlere alta 40 kg 20.20 taban gübresi fırfırla serpilir ve tırmık çekilir, ekimle beraber 25 kg CAN 26 gübresi atılıyor, normal bir senede 250 kg/dk yağlık ayçiçeği biçilebiliyor. Yağ oranı 41-42 çıkıyor , Pioneer 113, 130 çeşidi ekiliyor.
Yaprak gübrelemesi yapılmıyor, verim arttırmak için öneriniz olur mu?

Bereketli olsun.
Bizde bayır yerlere alta 40 kg 20.20 taban gübresi fırfırla serpilir ve tırmık çekilir, ekimle beraber 25 kg CAN 26 gübresi atılıyor, normal bir senede 250 kg/dk yağlık ayçiçeği biçilebiliyor. Yağ oranı 41-42 çıkıyor , Pioneer 113, 130 çeşidi ekiliyor.
Yaprak gübrelemesi yapılmıyor, verim arttırmak için öneriniz olur mu?
Hocam Can Gübre İle Ekmenin Ne Tür Faydası Var? Her Bitki Gibi Demir Ve Potasyumu Vaktinde Uygulandığında Verimi Arttırabileceğini Biliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Buralarda Tabana 10 Kg En Fazla 20 Kg Taban Gübresi Atılır. Bi Defada Arasını Sürerler 100-150 Kg arası Bazı Yerlerde 200 Kg Verim Olur. Sizin Orda O Masrafı Çıkartıyorsa Gerçekten İyi .
Taban , düz arazide 380 kg biçtiğimiz senede oluyor.
Geçen sezon bayır tarladan 220 kg/dk biçtik, düzdeki tarladan 300 kg/dk biçilen yer vardı.
Senenin durumuna göre değişir, kırtıl kayran yerlerde olmaz ama etli kara toprak bayır tarlalarda bulunuyor.

Taban , düz arazide 380 kg biçtiğimiz senede oluyor.
Geçen sezon bayır tarladan 220 kg/dk biçtik, düzdeki tarladan 300 kg/dk biçilen yer vardı.
Senenin durumuna göre değişir, kırtıl kayran yerlerde olmaz ama etli kara toprak bayır tarlalarda bulunuyor.
Ben Bu Sene İlk Defa Ekeceğim. Buğdayı Yapraktan Gübreyle Güzel Yerlere Getirdik. Ayçiçeğinide Araştırıp Deneyeceğim. Taban Gübresi Olarak 13-24-12 İle Ekeceğiz. Bizde Yağış İşi Genelde Mayısta Biter O Yüzden Sıkıntı :)