Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

hayırlı olsun gardaşım..içerisinden en çok kullanacagın merdane..bugday için söylüyom .keşke lastikli yaptırsaydın kardeşim.bu dişli ekinin köküne zarar veriyor üzerindeki dişler ekinin tamamen yolup alabılıyor. bende aynısından vardı lastıklıye cevırdım..mal senin tercih senin tekrar hayırlı olsun.
Sağol abi biz bunu pancar yeri icin aldık ot ilacı attıktan sonra yüzeye çekiyoruz ilaç toprağa çok karışmıyor .
Düz silindirim de var
Sağolasın cemal abi
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın
Sağol yaşar abi
Hayirli olsun bol kazançlar inş
Sağol Yusuf abi
hayırlı olsun,
güle güle kullanın
Teşekkürler filiz abla

• Beğen
Tepkiler: filizma
sistem tatik çiftçilik maşallah gardaşıma..denildigi gibi rüzgarı kesiyomu.eger kesiyorsa nasıl oluyor gardaş.bunun sıstemını görmüştüm ama sahada işe yaramaz demiştim.ben kendı adıma sadece ilaçlama için degiştirmem...ama nasıl ne gibi artıları var sahada kullanan sensin.hayırlı olsun biraz açıkla bize gardaşım..en basiti mesela normal ekin yabani ilaçlamada ne gibi faydası var
Teşekkür ederim, daha sahada deneme imkanım olmadı, bizim burada rüzgar yüksek hızlarda olmasada sürekli eser tjet memeleri bu yüzden tercih ettim. Normal girdap memelerde fazla basınçta ilaç/gübre toz gibi oluyor, havada asılı kalıp rüzgarla taşınıyordu. Benim görüşüm hava enjeksiyonu sayesinde ilaç çıkışı biraz daha toplu olacak ve rüzgara perde oluşturup bitkiye daha kayıpsız ulaşacak, memelerdeki çift açı muhtemelen gidiş yönüne göre bitkinin hem önüne hem arkasına ilaç/gübre değmesini sağlayıp bitkinin kaçırılmamasını sağlayacak. Tabiki bunların olup olmayacağı sahada belli olacak. Kullanan arkadaşların tavsiyesiyle aldım, kullanınca sonuçları paylaşırım.

abi mubzerın tek çeki.onu varya traktöre girecek şekilde üzerine bi çeki daha yap..u şeklinde olsun .ınan daha rahat edersın.hemde saçlar baglantıdan dolayı okun vurmasıyla sıçarayıp yukarı atmaz...ama bu sekılde yaparsan mübzere yeni bir ayar vermen lazım..düşünsene tek saplı mübzer oku istedigi zaman kalkıyo tarla egimine göre degilmi...işte bunu ortadan kaldırırsın.sana ve tüm arkadaslara tavsiyemdir mübzer okunu ikiledinn...

Eğimli arazidede hiç sorun yaşamadım ki

O şekil kurtağzı mibzer varmı ki hiç görmedim

• Beğen
Tepkiler: filizma
Su çıkacak inşallah arkadaşın vurduruyoruz

Resimler ve ekler

• IMG_20210406_133718.jpg
    IMG_20210406_133718.jpg
    289 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20210406_133716.jpg
    IMG_20210406_133716.jpg
    304.3 KB · Görüntüleme: 17
Ekim öncesi tırmıklamada ,tavlı toprakta çizik kalmasın diye tapan yaptım. Çelik halat, klemens ,karabina ve 50 kg lık köşeli bir ağaç kullandım.Böylece gerekirse tillerin arkasına da takıp oluklanmayı önleyebileceğim.

Resimler ve ekler

• IMG_20210404_162432.jpg
    IMG_20210404_162432.jpg
    177.1 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20210404_162437.jpg
    IMG_20210404_162437.jpg
    149.8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme: