Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Gördüğüm kadarıyla çok çavdar var gibi bundan seneye tohum ayırırsan seneye yemlik tarzı bır bugday çıkabilir
Birazda yaş bir hafta beklense daha hoş olur
Sulanan bugdaylarımda bu şekil bizdede bir haftaya başlanır heralde herkeze hayırlı bol ürünler dilerim
Aslında tohumumu sıfır aldım , tarla 15 senedir sürülmemiş ekilmemiş tarla bu çavdarlar nerden çıktı anlamadım , çıkan mahsulü elettiricem zaten o zaman çavdarlardan kurtulamaz mıyız ?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Aslında tohumumu sıfır aldım , tarla 15 senedir sürülmemiş ekilmemiş tarla bu çavdarlar nerden çıktı anlamadım , çıkan mahsulü elettiricem zaten o zaman çavdarlardan kurtulamaz mıyız ?
Bahar sürümünde pulluk ile iyi sürüm yapılmaz ve ya iyi ikileme yapılmadı ise önceki yıllardan kalan çavdarlar dır
Standart selektör de bir kısım çavdar evlensede illaki yine çok miktar da kalıyor
Lazer ile elemeli son sistem selektörler ayırır oda zayıf rengi hafif dönmüş buğdayıda ayırır 3 ton götürsen 1.5 ton temiz tohum anca çıkar

• Beğen
Tepkiler: Nurullah Mayuk
Bahar sürümünde pulluk ile iyi sürüm yapılmaz ve ya iyi ikileme yapılmadı ise önceki yıllardan kalan çavdarlar dır
Standart selektör de bir kısım çavdar evlensede illaki yine çok miktar da kalıyor
Lazer ile elemeli son sistem selektörler ayırır oda zayıf rengi hafif dönmüş buğdayıda ayırır 3 ton götürsen 1.5 ton temiz tohum anca çıkar
Olduğu gibi satıp tekrardan sıfır tohum almak mı mantıklı olan ? Bu tarlayı kendime tohumluk yapmak için ekmiştim burdan çıkan artık kaç dönüme yeterse bu sene o kadar dönüm yer ekicektim niyetim buydu , hoş buğday cinsi ceyhan99 bölgeme çok uyumlu olduğunu düşünmüyorum adagio denemek istiyordum kafam iyice karıştı çıkanı satıp 60-70 dönüm için adagio mu alsam acaba ?

• Beğen
Tepkiler: mehmetmanisa
Olduğu gibi satıp tekrardan sıfır tohum almak mı mantıklı olan ? Bu tarlayı kendime tohumluk yapmak için ekmiştim burdan çıkan artık kaç dönüme yeterse bu sene o kadar dönüm yer ekicektim niyetim buydu , hoş buğday cinsi ceyhan99 bölgeme çok uyumlu olduğunu düşünmüyorum adagio denemek istiyordum kafam iyice karıştı çıkanı satıp 60-70 dönüm için adagio mu alsam acaba ?
70 dönüm için dönüme 25 26 kg tohum eksen 2 tona yakın tohum gerekir oda yaklaşık 20 bin eder eldeki parada tohuma gider saçma sapan çelişki seneye temiz tohum çıkarmak için15 20 dönüm edecek kadar tohum almak bir fikir olabilir kalan yerlerede boş kalmaması adına eldeki bugday ekilebilir ama çıkan büyük ihtimalle yemlik vasfında olur

Yonca sulaması bitti 5. Bicim Yetisiyor
20220803_151957.jpg

Masaccio ve Nusrat, Hamza çeşitleri de iyi sayılır.

Resimler ve ekler

• 20220804_175618.jpg
    20220804_175618.jpg
    297.9 KB · Görüntüleme: 41
  • 20220803_190831.jpg
    20220803_190831.jpg
    468.9 KB · Görüntüleme: 41