Hangi Traktör almalıyım

Selamlar arkadaşlar 2005 Tümosan 74-80 traktör kullanıyorum 2. El çift çeker 75 HP gibi traktör almayı düşünüyorum kepçe de taktıracağım ama bı türlü karar veremedim daha doğrusu keşke başkasını alsaydım demek istemiyorum aklımda devamlı deutz var ama burda hiç görmedim kullanan New Holland Tümosan Erkunt kubota varda var yani ama dediğim gibi başımın ağrıması istemiyorum lütfen yardımcı olun teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Sağolun pek yeni sayilmam aslında kendimi bildim bileli tarla tapan la uğraşıyorum
Kolay gelsin traktör tavsiyesi biraz sıkıntılı bu kadar tarımla uğraşan birinin traktör tavsiyesine ihtiyacı olmaması gerek az çok yaşanmışlık tecrübe olması gerek , Sizin aklınızda bir bütçeniz, ve aklınızda gönlünüzde bir iki model olmalı , başka türlü yardımcı olamayız traktör çok ,aklınızdaki modellerle ilgili arama yaparsanıx , çok paylaşım var, bildiğimi hepimiz söyleriz aza indirgemek gerek

Kolay gelsin traktör tavsiyesi biraz sıkıntılı bu kadar tarımla uğraşan birinin traktör tavsiyesine ihtiyacı olmaması gerek az çok yaşanmışlık tecrübe olması gerek , Sizin aklınızda bir bütçeniz, ve aklınızda gönlünüzde bir iki model olmalı , başka türlü yardımcı olamayız traktör çok ,aklınızdaki modellerle ilgili arama yaparsanıx , çok paylaşım var, bildiğimi hepimiz söyleriz aza indirgemek gerek
Kendi tecrübemden ziyade hemen hemen herkesin fikrini tecrübesinide almak isterim sonuçta 2005 ten beri sadece Tümosan kullandım konforu dışında rahatsız olduğum bı sorunu fazla olmadı ondan daha öncede fort 3610 vardı. bütçem 80 Max 90 bin aklımda olan modeller ise bı hayli fazla mesela erkunt hattat valtra kubota deutz Tümosan maxima. casenin yakitindan çekiniyorum kasabada herkes çok yakıyor diyor newholland ise en fazla tamircide gördüğüm traktör.alıp bı kaç yıl sonra bunla başa çıkamadım deyip değiştirmek istemiyorum çok uzun yıllar kullanmak istiyorum

Yeni motorlarda ne kadar uzun yıllar kullanabileceğimizi bizde bilmiyoruz.
Tümosan 8175, 75 hp, 320 n.m. %30 tork yedeği
Case JX75C, 76 hp, 309 n.m. %38 tork yedeği
Kioti RX7320 Eco CRDi, 73 hp, 200 n.m. %20 tork yedeği,
MF 5410, 75 hp, 300 n.m. %38 tork yedeği.
Kasa ağırlıkları farkından dolayı farklı işlerde avantajlı ve dezavantajlı olduğu durumlar var, ne diyelim.
Tümosan 82.80 ile devam edilebilir.Servis durumları iyi ise Landini 8860, Same Explorer 80-85-90 düşünülebilir.

• Beğen
Tepkiler: Tümo
Kendi tecrübemden ziyade hemen hemen herkesin fikrini tecrübesinide almak isterim sonuçta 2005 ten beri sadece Tümosan kullandım konforu dışında rahatsız olduğum bı sorunu fazla olmadı ondan daha öncede fort 3610 vardı. bütçem 80 Max 90 bin aklımda olan modeller ise bı hayli fazla mesela erkunt hattat valtra kubota deutz Tümosan maxima. casenin yakitindan çekiniyorum kasabada herkes çok yakıyor diyor newholland ise en fazla tamircide gördüğüm traktör.alıp bı kaç yıl sonra bunla başa çıkamadım deyip değiştirmek istemiyorum çok uzun yıllar kullanmak istiyorum
Kabinli olması şart değilse, o paralara 80 66 temiz alınabilir kabinli de olabilir.deutz, same de çok kullanıcı var.80-90 bin lirada tümosan öne çıkıyor, ben jd kullanucısıyım, fakat o fiyatlara alman olanları yok, diğerleri pek tutmuyorum ben, td serileri bulunabilir, önemli olan temiz traktör alabilmek, fiyat aralığı yükseldikçe motor çeşidide artıyor, traktörlerde çok fiyatlandı, biraz seçim zor ama ben olsam o fiyatlara kabinli klimalı td, 80 66detz same, 95 m jd var ise bakılabilir, hakkınızda hayırlusı