Hararet

Öncelikle selamaleyküm fiat 450 var 71 model hararet yapiyor surekli tarlaya gidiyorum 10 dk sonra basliyor su kaynatmaya ve suyu biyerden suyu disari atiyor termostati sokulmus inceden devirdaimi degistirdim olmadi hava filtresini komple degistirdim yine olmadi kimisi diyor radyotorden kaynaklaniyo olabilir diyo kimisi kapakta sıkıntı olabilir diyo ne yapmam lazim bi dusuncesi olan varmi

Radyatör tıkanmış termostat açmıyor veya hangi sebepten olursa olsun o şekilde kullandıysanız üst kapak contası yanmış olabilir. Bence bu şekilde kullanmayın bir ustaya gosterin ileri boyutta rektefeye kadar gider.

bende 81 640 var geçen kış antifiriz alıp traktöre koydum biraz değilde baya acemilik var komple suyunu boşaltıp full antifiriz koydum ben koyduktan sonra herkez o kadar antifiriz koyulmaz dedi ama ben koydum yapacak bir şey yok bir sıkıntısını görmedim şöyle bir güzelliği oldu gecen hafta pullukla tarla sürdüm hiç durmadan ve 2000 devirin altına inmeden hararet ortada kaldı hiç kımıldamıyor önceden yükselirdi bende birkaç tamirciye sordum radyatörü şişlemek lazım dediler herhalde ne kadar tıkalı yer varsa açıldı çünkü koyduğum antifiz açık mavi idi komple kahverengi olmuş

bende 81 640 var geçen kış antifiriz alıp traktöre koydum biraz değilde baya acemilik var komple suyunu boşaltıp full antifiriz koydum ben koyduktan sonra herkez o kadar antifiriz koyulmaz dedi ama ben koydum yapacak bir şey yok bir sıkıntısını görmedim şöyle bir güzelliği oldu gecen hafta pullukla tarla sürdüm hiç durmadan ve 2000 devirin altına inmeden hararet ortada kaldı hiç kımıldamıyor önceden yükselirdi bende birkaç tamirciye sordum radyatörü şişlemek lazım dediler herhalde ne kadar tıkalı yer varsa açıldı çünkü koyduğum antifiz açık mavi idi komple kahverengi olmuş
Simdi o kirli suyu dök ve tam ayarinda antifriz ekle tortlanmistir temizlensin

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı

aynen öyle yapacağım ama hararete faydası oldu
Herzaman bunu derim antriz düzenli değişecek motorun heryerini etkiliyor ideal omru 2 yil ben 3 yilda bir yenilerim hatta gecenyiln arabama bozuk antrifiz katmislar bende bu yil temizlensin die 2 kez degistirdim icerisi komple tort olmustu antifriz secerken ureticinin.onerdigini kullanim

Arkadaş bu tür arızalar birkaç nedenden oluşabilir yazan arkadaşlar çoğu noktada doğrular ancak seninki bunun hangisi yağa su karıştırma bu işin enson aşaması termostat olabilir ama bunu sen bileceksin hararet yaptığında alt hortum soğuksa termostat üst hortum soğuksa radyatör her şey normal görünüyorsa conta veya kapak oda değilse pistonun biri sarmış motor zorlanıyor hararet çıkıyor bunu aşama aşama takip edeceksin değilse bir ustaya götür o sırasıyla kontrol eder bulur bu şekilde kullanma daha fazla hasar açar

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı