Hattat A110 nasil bir traktor?

Ynt: Hattat A110 nasil bir traktor?

anayurtlu 3105d link=topic=46108.msg441180#msg441180 date=1315334450' Alıntı:
398 çiftçeker değildi :) çiftçeker olsa darmanduman eder ortalığı :D
sitede 398 in kötülendiğine bakmayın 398 çok asılır 95 lik 85 lik tümosanların çıkaramadı traktörleri 398 yırta yırta çıkarıyo.ben çıkaramayınca ya 200 lük motor ya kepçe geliyo.hattat 398 gibi çıkaramaz

kardeş,mmm hattat alma hayatımda gördüğüm en dandik mal burda battı bi tanesi önüne traktör attılar motor ortdan ikiye ayrıldı başka biri rampada çıkarken haret yükseltip ateş almış başka bi tanesi motor bieri kullanırken şanzıan karışmış daha saymakla nbitmezz sanayi de geçilmiyoo hattatdan

vıdeoyu seyrettım hattat mf den baya fazla yer göturuyor mf de ünlü pulluk farkı var yeni traktöre adamın elı alişcak hıdrolıgıne vıtesıne arkadakı ekıpmanına motorda bı 100 saatı geccek ondan sonra koyuvercen ayrıca mf hıdrolıgı motor dan baglantılı en guzel en hassas hıdrolıktır yani sıkıştımı sen kaldırmasanda o bı parmak kaldırır )))

arkadaşlar 398 15 yaşında ve tekçeker onu hiç söylemiyorsunuz :D hattat kullanım olarak güzel vitesleri filan iyi kullanışlı ama kalitesizmidir nedir bugün birisi 2. vitese geçmediğini söylüyordu köyde.

turkıyede vıtesı gecmeyecegı bırak zor gececek bı motor anca kara şanzımanlı s lerdır o hattata bın gerı vıteste tam gaz gerı gelırken tak ılerı 1 e yada 2 ye bırak alıyormu almıyormu önu bı şöle 1 metre kalkıyormu adamlar tam sekromeç vıtesten bahsedıyor sız 2 ye gecmıyormuş dıyorsunuz benım hattat a60 ı 3 şöför kullanıyor ayrı ayrı yarın bı sorayım 2 ye gecyomu dıye bu motordıye ;D

fatih ödemişli link=topic=46108.msg452595#msg452595 date=1318192996' Alıntı:
turkıyede vıtesı gecmeyecegı bırak zor gececek bı motor anca kara şanzımanlı s lerdır o hattata bın gerı vıteste tam gaz gerı gelırken tak ılerı 1 e yada 2 ye bırak alıyormu almıyormu önu bı şöle 1 metre kalkıyormu adamlar tam sekromeç vıtesten bahsedıyor sız 2 ye gecmıyormuş dıyorsunuz benım hattat a60 ı 3 şöför kullanıyor ayrı ayrı yarın bı sorayım 2 ye gecyomu dıye bu motordıye ;D
adamın traktöründen bahsediyorum yaw :D yani arıza manasında.

yanı arıza yapsa benım laf aramızda cellat şöförler şimdıye kadar yaptırılardı bı yerını cünku tt65 ın vıtes kolunu bır haftada bırı elıne aldı geldı naptınız buna dedım gayet olgunca yerınden cıkıverdı dedıhattatda öle bı sorun tahmın etmıyorum olsun ha olabılırde cünkü cok kabılıyetlı ınsanlarımız var :)

fatih ödemişli link=topic=46108.msg452603#msg452603 date=1318193848' Alıntı:
yanı arıza yapsa benım laf aramızda cellat şöförler şimdıye kadar yaptırılardı bı yerını cünku tt65 ın vıtes kolunu bır haftada bırı elıne aldı geldı naptınız buna dedım gayet olgunca yerınden cıkıverdı dedıhattatda öle bı sorun tahmın etmıyorum olsun ha olabılırde cünkü cok kabılıyetlı ınsanlarımız var :)
öyle veya böyle bişekilde oluşmuştur

fatih ödemişli link=topic=46108.msg452603#msg452603 date=1318193848' Alıntı:
;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s herhalde size durumu anlatırken en son hareketide bu olmuştur bim-*s bim-*s

Yerli traktörlerin yüksek beygir gücünde ve çiftçeker olanlarında genelde transmisyon ve hidroliklerinde sorun çıkıyor , bilmiyorum Hattat ' a nasıl bu ünitelerin kalitesi.

motor motor dur hepsi aynı ufak tefek nüanslar olabilir birinin kabini az ses alır biri çok alır biri hafif tir pratiktir digeri agır olur hantal olur hepsi aynıdır bence sözün özü hoşuna gideni kafana yatanı ve en önemlisi servisi çok olanı al

alma traktör düz yolda giderken hararet tepeye çıkıyor boş römorkta vitesler gerçekten 2ye çok zor geçiyor 398 tepesine çıkıyor cüssesinin moturu değil bu sene anız devirmede akraba almıştı 398 tepesine çıktı 2.5 lt civarı yaktı 450 saatte 1 ay öncesinden bahsediyorum.

umut71 link=topic=46108.msg436900#msg436900 date=1314125162' Alıntı:
bizim burda bitane var 110 hattat hatta birkaç defa yakıtta doldurdum (ben po da çalışıyorum) bayisi bizim buralı motoru alan yakın arkadaşı 398 ligi verdi hattat 110 aldı motor diğer 100 beygir motorlargibi cüsseli heybetli durmuyor pulluğu önce 4 lü 14numara taktılar sonra 5li 14 taktılar ikisinide çok rahat çekiyor dediler...hatta bizim ordan yakıt alan tarla komşuları hergin çok derin sürüldüğünü falan laf ettiler ...yakıta gelince şöför nisan ayında herk yaptı sabah saat 5.30 -6.00 civarı köye herge giderdi mazot 3500tl civarı idi ozaman depo hariç yanına bidonla da mazot alıp giderdi günlük 55 60 dönüm sürüm yarardı ertesi gün sabah tekrar bidonu ve depoyu doldurduğumuzda 330- 350tl civarı kakıt alırdı köyle petrolün arası35 km gelirayrıca arazinin çoğu kepir toprak...motor sıfır açılmamış artık yakıtı iyimi kötümü siz mukayyese edin...ama motorun şu an için 2 el pazarı yok ... :8 :8 :8
Açılmamış falan anladıkta ben abartmak gibi olmasın o kadar tarlayı sabahtan akşama sürüyorum ve 75 litre yakıt yakıyorum. 5730 saatte motor.

Freston link=topic=46108.msg458311#msg458311 date=1319126729' Alıntı:
alma traktör düz yolda giderken hararet tepeye çıkıyor boş römorkta vitesler gerçekten 2ye çok zor geçiyor 398 tepesine çıkıyor cüssesinin moturu değil bu sene anız devirmede akraba almıştı 398 tepesine çıktı 2.5 lt civarı yaktı 450 saatte 1 ay öncesinden bahsediyorum.

sakın alma alırsan mf nh dıgerleri gücenır kuser 2.5 lıtre çok benım motor dekarda 0.8 ltre yakıyor