HD KULUÇKA MAKİNESİNİN DENEME ÇIKIM DEĞERLERİ

100 tane dolu yumurtada 45 çıkım çıkamayanlarda kırıp baktım bu şekil hep son safhaya kadar oluşmuş.
IMG-20200610-WA0061.jpeg

• Beğen
Tepkiler: ismail_17 ve Aspir
100 tane dolu yumurtada 45 çıkım çıkamayanlarda kırıp baktım bu şekil hep son safhaya kadar oluşmuş.Ekli dosyayı görüntüle 50031

nem düşük olunca yumurta kabuğu sert oluyor civciv kıramıyor. karbondioksit fazlalığından boğulma yani oksijen azlığından ölüm oluyor. sıcaklık çıkımda enaz 35,5 maksimum 36,5 olmalı. çıkım ilk çıkım başladıktan sonra 20 saat içerisinde tamamlanması gerekiyor.

Bu günlük bu kadar,

203 adet Mast, Linda kaz melezi kılavuz ve yılın ilk yumurtalarında ISLATMA ve SOĞUTMA işlemi yapmadığımız yumurların döl kontrolu yaptığımızda % 83 döllü, % 17 dölsüz yumurta çıktı. MELEZ ve İLK YUMURTA OLDUĞU İÇİN MÜKEMMEL BİR DÖL ORANI.
Sinan isminde bir izleyicimiz kaz kuluçka hakkında bilgim yok, bilgi verirmisinz diye istekte bulunmuştu. Onun için videoyu uzun tuttum. 22 OCAK 2021 tarihinde çıkım oranı da paylaşacağım.
İnşaALLAH.
İyi seyirler.

Konya, Meram. Çomaklı Mah. HM KAZ ÇİFTLİĞİ'NE AİT, 203 adet Mast, Linda kaz melezi kılavuz, yılın ilk ve 15 günlük beklemiş yumurtadan, ISLATMA ve SOĞUTMA işlemi yapmadığımız yumurların ışık döl kontrolu yaptığımızda % 83 döllü, % 17 dölsüz yumurta çıktı. Çıkım sonunda %80 döllü, %20 dölsüz, MELEZ ve İLK YUMURTA OLDUĞU İÇİN MÜKEMMEL BİR DÖL ORANI.

ÇIKIM VERİMİ : 147 ADET, DÖLLÜ 163 yumurta 147 / 163 = % 90

Hayırlı ve Bereketli olsun.
İyi seyirler.