Hidrolik 3 Nokta Askı Sistemi Kullanımı CASE İH

Ford 5000 tek çeker traktör, onun geri itme gücü bir değildir ciftceker ile.
Bizde en eski tip arka kepçe var, kepçenin şasesi ortakol deliğine takilan. 480 varken orta kol bağlantı deliklerinin en alt deliğine taktim, ne traktör arıza verdi, ne kepçe . Sonra td65 ciftceker aldık, kepçenin şaseyi kırdım ilk çakıl doldururken.
Bende bazen supheleniyorum td65 degil td95 sanki ilk aldimizda tesviye kepce ikisinde hurdaya cikardi ekipman dayanmiyirdu bazem kiracak diye tek cwkerde iş yapardim [emoji846]

İçindeki yayı kırması daha kötü, yayları değiştirmek için sök filan. Alt mil kırılınca, en azından sökmesi zorlu değil. Gerçi onda da şanzıman yağı dökülme mevzusu var

İçindeki yayı kırma meselesi, yanlış hatırlamıyorsam Mf 285 lerde vardı galiba. Bu taşlar için iyi bir traktör lazım
Massey de hiç öyle sorun duymadım 47 yıl kullanıldı ailemde son 20 sene 265 kullandık hiç arızası hidroliklerde olmadı çok kaldırırsan tıkırtı yapar o kadar kaldırmak için zorlamaz fiat 540 kaldıramayınca ortumları patlatırdı 640 önü kalkar

Massey de hiç öyle sorun duymadım 47 yıl kullanıldı ailemde son 20 sene 265 kullandık hiç arızası hidroliklerde olmadı çok kaldırırsan tıkırtı yapar o kadar kaldırmak için zorlamaz fiat 540 kaldıramayınca ortumları patlatırdı 640 önü kalkar

Massey de yer altı taşı çıkarırken, içerdeki yayı kırıyordu diye aklımda kalmış. Ama belki de karıştırıyorum, new holland zorlayınca alttaki mili kırıyor