hidrolik kolu koparması

arkadaşlar amcamda 2004 model td 85 var ve bir sorunu var az önce eve geldim babamlar çıkarmış motoru takmışlar gübre makinası tarlaya gidiyolar bi baktım arka hidrolik kolu var ne bu dedi amcamların motorun kolu kopmuş gübre makinasından gübreleri buna aktarçaz kolu değiştirçez dedi daha öncede yapmış bi kere neden oluyo acaba sizdede bu sorun varmı kolun fiyat 150 lira

Ynt: hidrolik kolu koparması

koldaki yan zincir takmak için olan delikler ayarsız oluyo ve agır bi yükte saga sola salladınmı catlıyo ve birden kopuyo kol bizim eski tümonunda öleydi bizimde basımıza cok geldi

yenisini almayın iyi bi demircide saglam bi kaynak yaptırıp üstlerden pompa miliyle destek attırın yenisinden saglam oluyor .. yenisini alıcaksanız massey 285 lik kolları var onlar daha kalın onlardan alın .. benim yazın ba$ıma geldi kendim spralle acıp kaynakladım dediğim gibi iki destek attım $u an daha saglam oldu .. ama iyi kaynak yapmak gerekiyor

motorcu link=topic=52812.msg546507#msg546507 date=1330105756' Alıntı:
Geçmiş olsun hacı olur böyle şeyler... :DBaşladımı millet gübreye?Bende yakında başlıycam kısmetse...
saol yarın başlıcaz biz
Dqn link=topic=52812.msg546513#msg546513 date=1330105867' Alıntı:
Fiatların hidrolik kolları ince oluyor new hollandlarında kaldırma kapasitesi artıp büyük ekipman takınca sallayıp koparıyor.
arkasında 1 tonluk gübre makinası varmış dolu ondandır büyük ihtimal
JOSEPH link=topic=52812.msg546519#msg546519 date=1330106254' Alıntı:
Fazla yükten yada kırılan kola biraz fazla yü bındıyse ondan olmuş olabilir ...
evt 1 ton yük varmış

Gübre serpe makinalari eskiden 300kg aliyorlardi şimdi 600 kg olmuş holder eskiden 400litreydi şimdi 800litre olmuş eskidende 285 masseye takiliyordu şimdide takılıyor zaten kol dayanmaz bu malzemeler bu traktörlere biraz büyük geliyor kendi adima diyorum