Hidrolik ön kol ve pto

New Holland marka tn75a model çiftçeker traktörümüz var. Ön hidrolik kol yaptırmayı düşünüyoruz. Ahırın içini temizlemek ve silaj yığmak için kullanılacak. İleride belki uygun başka ekipman da kullanılabilir. Şu an için pto gerekli değil. Bu ürünü alırken nelere dikkat edilmeli, hangi özellikleri olmalı. İnternette birkaç firma buldum yapan. Birisi traktörün ölçülerinin elinde olmadığını ve fabrikaya isteyebileceklerini söyledi. Diğeri ölçülerin olduğunu söyledi ancak referans kişilerin iletişim numarasını vermedi. Bu uygulamayı yaptıran arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Nerede hangi firmaya yaptırdılar. Memnunlar mı

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
bu ön hidrolik işi ilk başladıgında 3 5 bin tl ye yapıyorlardı çok iyiydi oda para degil yani yaptır arada lazım olur ama şimdi yapanlar bu işinde tadını kaçırdı e illa ki demir ve işçiligin yükselen piyasası orjinal kolların euro bazlı olup çok pahalı olması sonucu fiyatları baya yükselttiler 15 bin tl paraya yaparlaar onun yerinede kepçe taktırsan daha iyi olur o parayı verdikten sonra bence

• Beğen
Tepkiler: rahimavci
bu ön hidrolik işi ilk başladıgında 3 5 bin tl ye yapıyorlardı çok iyiydi oda para degil yani yaptır arada lazım olur ama şimdi yapanlar bu işinde tadını kaçırdı e illa ki demir ve işçiligin yükselen piyasası orjinal kolların euro bazlı olup çok pahalı olması sonucu fiyatları baya yükselttiler 15 bin tl paraya yaparlaar onun yerinede kepçe taktırsan daha iyi olur o parayı verdikten sonra bence
Doğru diyorsun. 29 bin dedi 3nas. Pto yok modelini söyledi ama fiyatı duyunca unuttum hepsini. Fmk hidrolik pto suz modele 10 bin civarı diyor ama şu an servis hizmeti veremeyiz montajı siz yaptırırsınız elemanımız yok diyor. Muhtemelen istanbul tüyapı bekleyeceğim.

Doğru diyorsun. 29 bin dedi 3nas. Pto yok modelini söyledi ama fiyatı duyunca unuttum hepsini. Fmk hidrolik pto suz modele 10 bin civarı diyor ama şu an servis hizmeti veremeyiz montajı siz yaptırırsınız elemanımız yok diyor. Muhtemelen istanbul tüyapı bekleyeceğim.
pto ekleselerde hidromotor takıp yapıyorşar ya o devri iyi olmaz ve güçlü olmaz bence
pto yu krank kasnagından almaları lazım güçlü olması laızm

ama 10 bine bence iyi deger gibi üstadım ekim de filan çok faydalı olur herhalde

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Balıkesirde 2-3 Gün Önce Sordum. Tarım Aleti Yapan Bir Firmaya İhtiyacımın Olduğunu Söylediğimde Özel Olarak Yaparız Malzeme vs 8-10 Bin Arası Çıkar Diye Belirtti. Netteki Firmalara Göre Bana Cazip Geldi.Köyümüzde Birisi 1 Sene Önce 6 Bine Yaptıran Birisi Var Aynı Firmaya. Gidip Yüzyüze Görüşmedim En Kısa Zamanda Bende Yaptıracağım.

Balıkesirde 2-3 Gün Önce Sordum. Tarım Aleti Yapan Bir Firmaya İhtiyacımın Olduğunu Söylediğimde Özel Olarak Yaparız Malzeme vs 8-10 Bin Arası Çıkar Diye Belirtti. Netteki Firmalara Göre Bana Cazip Geldi.Köyümüzde Birisi 1 Sene Önce 6 Bine Yaptıran Birisi Var Aynı Firmaya. Gidip Yüzyüze Görüşmedim En Kısa Zamanda Bende Yaptıracağım.
Durumdan bilgi verirseniz iyi olur bende arıyorum. Kolay gelsin

Sanayide bi ustayla anlaşıp yaptırırsanız en hesaplısı öyle olur bence
Ben öyle Şubat ayında yaptırmıştım

Resimler ve ekler

• B1ECCAF0-149E-42EC-8FE2-5C875B798D51.jpeg
    B1ECCAF0-149E-42EC-8FE2-5C875B798D51.jpeg
    161.9 KB · Görüntüleme: 60
  • 1BDD8F3D-5435-48CA-8631-092BE7A2B76B.jpeg
    1BDD8F3D-5435-48CA-8631-092BE7A2B76B.jpeg
    141.7 KB · Görüntüleme: 60
çizim olduktan soran toplaması kolay Cnc kesimin için çizimleri var mı ? Kolları st52 den mi yaptınız ?

çizimi orjinal gelen bi john deere den aldık biraz uyarlayıp yaptık
Hepsi lazer kesimi yanlar 20 mm kollar 25 mm malzemenin kalitesi nedir bilmiyorum
Tek sıkıntı lazer delikleri düzgün kesmiyor yaptırırsanız delikleri matkapla deldirin

• Beğen
Tepkiler: filizma