Hidrolik yağ filtresi nezaman değiştirmek gerekir

400saatte John Deere 5065e aldım bütün filtreler orijinal mazot ve motor yağ filtreleri değiştirdim. Ama bayi diyor hidroliği de değiştir. Çevredekiler gerek yok diyor.
Komşularınla römork mibzer gibi yağ basınç ile çalışan ekipman alıp vermiyorsan gerek yok hidrolik arıza tamir falan yapılınca içine conta yay falan gibi parçalar gidip tikaya bilir
Veya hidrolik yağı su falan girerse şişer filtre benim motorun biri üsteki yağ depesundan su girmiş hortum dan yıkarken yağ tahin gibi olmuştu detaylı bir şekilde her yeri söküp temizledim beyinde kalan hidrolik pompdan çıkanı
Yoksa romorkla mibzerle ondan ona takınca digerlerine gidecek hem yağı bozacak

Ucuz birseyse değiş 400/500 TL gibi ise pahalı , sıkıntı yok ise gerek de yok

400saatte John Deere 5065e aldım bütün filtreler orijinal mazot ve motor yağ filtreleri değiştirdim. Ama bayi diyor hidroliği de değiştir. Çevredekiler gerek yok diyor.
Şatıllıysa 1000 saatte değişiyor diye biliyorum. Bende de var ama 2011 model. Bunların orijinal yağını kullanırsan 500 saatte motor yağı değişiyor. Ben şanzıman yağını hiç değiştirmedim takviye ediyorum ama değiştirmekte yarar var

Şatıllıysa 1000 saatte değişiyor diye biliyorum. Bende de var ama 2011 model. Bunların orijinal yağını kullanırsan 500 saatte motor yağı değişiyor. Ben şanzıman yağını hiç değiştirmedim takviye ediyorum ama değiştirmekte yarar var
Hidrolik yağ filtresi ustam. Motor yağını zaten değiştirecek. Ama hidrolik yağı ve filtresi 700₺ yı aşıyor. Yağı güzel temiz zaten de bayi filtreyi değiştir dedi.

Yerli markalardan filtrenin eşdeğerini bulabilirseniz filtre maliyetiniz azalır.
Direksiyon ve hidrolik aksamda bir problem ses falan yoksa değiştirmenize gerek kalmaz. JD 5715 in en erken 1000 saatte değiştiriyoruz.

Hidrolik yağ filtresi ustam. Motor yağını zaten değiştirecek. Ama hidrolik yağı ve filtresi 700₺ yı aşıyor. Yağı güzel temiz zaten de bayi filtreyi değiştir dedi.
RE45864 değil mi? Ben yeni aldım internetten 130 TL civarı olması lazım ama bayilerde daha pahalı belki benim aldığım orijinal değildir herşeyi aynı ama.. Orijinal hidrolik yağı hygard ama ben nh nin yağını kullanıyorum 10-30 litresi 30tl. Motor yağı için plus50-II kullanıyorum orijinal motor yağı 500 saatte değişiyor. Sen filtre yi değiştir bence
Screenshot_20200404_194702_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20200404_194642_com.android.chrome.jpg