Hms mi ekermak mı

Markadan gitmemek lazım, markadan gidilecekse Aygün ve İrtem Hms den daha iyi yorumlara göre. Benim fikrim, Konya yapısı olmasın, tepsiler galvanizli ve çift olsun, eleği örgü tip olsun, kendinden çadırlı olsun.
İkisi arasından ekermak. Saydığım her şeyi karşılıyor. Fazla paraya gerek yok. :)
Bu cümleniz ''aman sakın Çin malı alma" gibi olmuş, fakat Çin'den bir ürün alacaksanız paranıza göre size dünyanın en kaliteli ürürünüde verebilirler, Konya tarım makinaları üretiminde şu durumda bir merkez gibi görünüyor, bu tarım makinaları üreticilerinin Konya'da sayı olarak fazla olmasından kaynaklanıyor, fakat ne acıdır ki bu üreticilerin bir çoğu merdivenaltı firmalardan oluşur, ne kullanılan malzemenin cinsi önemlidir ne de ürettikleri makinalara Üniversiteden test raporu yaptırırlar, o yüzden lütfen makina seçimlerini şehirlere göre değilde firmalara göre yapmanızı rica ediyorum.

Bu cümleniz ''aman sakın Çin malı alma" gibi olmuş, fakat Çin'den bir ürün alacaksanız paranıza göre size dünyanın en kaliteli ürürünüde verebilirler, Konya tarım makinaları üretiminde şu durumda bir merkez gibi görünüyor, bu tarım makinaları üreticilerinin Konya'da sayı olarak fazla olmasından kaynaklanıyor, fakat ne acıdır ki bu üreticilerin bir çoğu merdivenaltı firmalardan oluşur, ne kullanılan malzemenin cinsi önemlidir ne de ürettikleri makinalara Üniversiteden test raporu yaptırırlar, o yüzden lütfen makina seçimlerini şehirlere göre değilde firmalara göre yapmanızı rica ediyorum.
Haklısınız, kabuğuna bakıp içi hakkında yargıda bulunmak yanlış, ama sadece o şehrin makineleri başımıza dert açtığından, insan haliyle sakınıyor bir yerden sonra, başkalarının canı yansın da istemem. Özellikle Afganlı kaynakçılar, kalitesiz demirler..
Art niyetim yok kesinlikle, sadece korumacı bir tavır diyeyim. Ekipman parkımızın %70i Konya imalatı ve acı tecrübelerimiz oldu :)

Resimler ve ekler

• IMG-20220414-WA0015.jpeg
    IMG-20220414-WA0015.jpeg
    229 KB · Görüntüleme: 36