İkinci El Traktör Alacaklar

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Geçen yıl arazi satın aldığımdan elimdeki traktörü satmıştım. Yeniden almak için bir kaç ay ilan sitelerini takip ettim.

Ocak ayında özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki galericiler hep beraber bir gecede 2-3000 lira zam yaptılar.

Şimdi de aynı olayı farkettim. Yılbaşı geçeli daha 3 gün oldu Uşak-Denizli-Isparta hattından batıya doğru Manisa-İzmir-Aydın-Balıkesir tarafları ortalama 2000 lira fiyat arttırdı. Birbirine yakın illerdeki galericiler anlaşmalı hareket ediyorlar diye düşünüyorum.

Bazı yerlerde şu an fiyatlar şaşırtıcı yüksek. Ayrıca fiyatlar Şubat ayında biraz daha yükseliyor.

Diğer taraftan orta ve doğuya doğru bakıldığında aynı traktörler orada çok daha ucuz.

95 model 70-56 traktöre batıda 33-34000 istendiği olurken orta ve doğu taraflarında aynı traktör için 24-25000 fiyat istenebiliyor. Bu fark daha yeni ve fiyatı yüksek traktörlerde 10 ila 15000 liraya kadar çıkıyor.

Üstelik batıdaki traktörlerin plakaları; Muş-Kars-Erzurum-Tokat-çorum plakalı yani onlarda doğudan getiriyor...

İkinci el alacak arkadaşlar durumu dikkate alsınlar. Ayrıca şunu öğrendim, doğudan batıya gelen tırlar-kamyonlar kasanın arkasına koyup 4-500 liraya getiriyor. Sadece bir traktöre nakliye ne kadar onu bilmiyorum.

100715112051.jpg

Haklısın abicim..
buraya batı ve orta anadoludan bir sürü galerici gelir veya bizim buradaki galericilere toplatırlar..
ama şuda varki bizlerde oraların fiyatlarını uygun buluruz genelde..
demekki o taraflarda begenilmeyenler burada rağbet görüyor..
burdakinlerde orada rağbet görüyor..

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
denizliliyim ve bulundugum bolgede galericiler çok dogudan falan getirtiyolar bizim burada mf ve diger markalar ragbet gormez sadece new holland ve eski 60 66 70 66 70 56 55 56 gibi motorlar ragbet gorur. yeni motorlar fiyatları yukseldikce ve eski motorlardan aranan ozellikteki motor seçenegi daraldıkca fiyatlarda çıkıyor. anlasmalı hiç bişey yok :)

• Beğen
350 tane 70-56 mı satıldı? Hay Maşallah sizin köyler iyi zengin o zaman.;)

Zenginlik olmasada özenti diyelim abi bir moda çıkardılar tek kişi 2 tane alanda çok oldu. 200 serisi Mf'lerin kökünü kuruttu Fiat'lar :) İlçemiz yüzölçüm olarak Tr'nin en büyük toprağına sahip ulaşım kolay fakat yatırım yapılmadı göçte çok oldu.

Son düzenleme:
  • Beğen

sahsı fıkrım kucuk traktorü adana veya ızmır cıvarından alacan. neden cunku adamlar zamanın makınesı neyse onu kullanabılecek kapasıtede kazanıyo .buyuk ıse buyuk kucuk ıse kucuk
su konu da var . gdogu da kacak mazot ,trakyada aycıcegı işlemleri ve lazer tesvıye pıyasanın korkulan ıkıncı ellerını cıkarıyo ortaya