İKİNCİ EL TRAKTÖRÜ NEREDEN NASIL ALIRSINIZ...

SEVGILI ARKADASLAR baslıktada belırttıgım gıbı ıkıncı el traktor alırken nereden nasıl ne sartlarda alıyorsunuz nereden derken genelde hangı bolge veya il den alıyorsunuz traktorun encok neresıne dıkkat edıyorsunuz mesela kendımden bır ornek vereyım sıze ben 5-6 kere araba degıstırdım ankarada amcaogulları var galerıcı bana araba ararken ozellıkle ankara eskısehır kırsehır arabalarından bakarlar encok ankara arabasına bakarlar cunku buralarda arabalar genelde asfalt arabası tabırıyle temız oluyor curuksuz oluyor saglam kısacası ama bursa ıstanbul ızmır antalya gıbı sahıl kentı arabalarında kaportada curuk cok oluyor curuk olmasa bıle rutubetlı havadan nıgdenın kurak havasına gelınce arabalar bırden dokuluyor anlayacagınız traktorlerdede bu tıp sorunlar varmı gecenlerde sıtede bır konu okurken arkadasın bırısı soyle yazmıs antep urfa adana edırne tekırdag gıbı yerlerde traktoru bedava uste parada verıyok deseler almam demiş acaba neden boyle demiş ne kastetmiş daha vs vs vs sanırım demek ıstedıgımı anladınız şimdi sizlerin degerli yorumlarını beklıyorum şimdiden yorum yapan herkese tesekkurler ederım SAYGILARIMLA....

Ynt: İKİNCİ EL TRAKTÖRÜ NEREDEN NASIL ALIRSINIZ...

çeltik tarımı yapılan yerlerin traktörleri çok eziliyo ben alacak olsam buna dikkat ederim
ikinc el traktör ve biçerdöver ilanlarının bazılarında çeltik tarımında çalışmamıştır yazıyo.

arkadaşın haklı yanlış anlaşılma olmasın adana urfa edirne konya bu illerimizin arazisi diger illere göre fazla traktörler cok çalışıyor motorlar arazi yapısından topragının agır kepir olmasından dolayı cok fazla yıpranıyor artı arazileri cok oldugu için para babası tabiri ile motora bakmıyorlar eşek niyetine kullanıyorlar bizim buralarda 1990 model traktörü 2000saat gibi bir çalışma zamanında bula bilirsin ve göz bebegi gibi bakarlar kendi şahsi düşüncemdir

kırşehirde temiz traktor ve arabalar var biz kaman dan alırız aracı bide biz magirusu kırıkkaleden aldık orda coktu kırsehirde yoktu genelde temiz araclar var fiyasa farkı kırsehir boz tepe traktorleri 1 2 milyar pahalı olur kırıkkale toplama bide cok hor kullanılmış traktorler var coguda boyalı

Arkadaslar peki traktorun en cok neresıne alaka gosterırsınız soyle soyleyeyım ben motorundan zıyade basta orjınal kabın ararım kabınde hersey calısacak dıs gorunumumde cok temız olacak ve fabrıkadan cıktıgında uzerınde ne varsa puluna cıvatasına kadar herseyıyle tastamam olacak yanı dıs gorunum onemli atalar bir soz soylemiş orospuya bile yüz lazım demişler sonra sanzuman ve defransıyelden takırtı tukurtu gurultu horultu gelmeyecek hıdrolıkler sorunsuz calısacak bana gore motor en son bakılacak iş cunku adamlar 5000 saat calısmıs motoru saatını oynayarak 1000 1500 saate getırıyorlar burdada tecrube devreye gırer acarsın motorun yag kapagını bakarsın hava ufuruyormu yag atıyormu ust kapak tahlıyesınden yag gelmısmı ısınınca duman atıyormu sonra cekersın el frenlerını takarsın 1 vıtese yavasca cekersın ayagını debrıyaj dan baskı balata bıtıkmı motor yuke gırınce zorluyormu dayanıyormu yuke sonra cıkarsın yola bakarsın on duzen nasıl sallama dıreksıyonda bosluk dıreksıyon pompasında ayarsızlık takılma var mı bakarsın mazotu azmı cokmu yaktıgını pek fazla anlayamazsın ama eksozdan mavı dumanmı atıyor beyaz duman mı atıyor ona bakarsın duman meselesı motorun durumuna gorede degısır motor bıtık olunca yag yakar mavı duman atar pompada ayarsızlık oluncada mavı duman atar sayet motor yuke dayanıyor ve yıne mavı duman atıyorsa pompa arızalıdır daha sonra motorda tekleme varmı bakılır dahası sunu soyleyeyım motor rektefıye edılır a dan z ye duzen tutar ama sanzumanla defransıyelın orjınallıgı bırkere bozuldumu daha hayır gelmez bence bu tur seylere bakarım ben olsam ya sız nerelere bakarsınız yoksa satıcılar gosterırım ama elletmem taktıgımı uyguluyorlar ne dersınız.......???????

araba için.
istanbul adapazarı arabası almayız. şuan bunlar aklımda .
traktör için
adana trakya konya urfa antep gibi şehirlerden almayız zaten 2.el traktörde kolay kolay almayız :)
çeltik fln hikaye bana göre saati çok kullanılmamış motor durumu iyi orjnl boyalı boyada hasar varmı anlaşılır zaten az çok. kabin temizliği vs.

LORUOĞLU link=topic=51049.msg514502#msg514502 date=1326886534' Alıntı:
Arkadaslar peki traktorun en cok neresıne alaka gosterırsınız soyle soyleyeyım ben motorundan zıyade basta orjınal kabın ararım kabınde hersey calısacak dıs gorunumumde cok temız olacak ve fabrıkadan cıktıgında uzerınde ne varsa puluna cıvatasına kadar herseyıyle tastamam olacak yanı dıs gorunum onemli atalar bir soz soylemiş orospuya bile yüz lazım demişler sonra sanzuman ve defransıyelden takırtı tukurtu gurultu horultu gelmeyecek hıdrolıkler sorunsuz calısacak bana gore motor en son bakılacak iş cunku adamlar 5000 saat calısmıs motoru saatını oynayarak 1000 1500 saate getırıyorlar burdada tecrube devreye gırer acarsın motorun yag kapagını bakarsın hava ufuruyormu yag atıyormu ust kapak tahlıyesınden yag gelmısmı ısınınca duman atıyormu sonra cekersın el frenlerını takarsın 1 vıtese yavasca cekersın ayagını debrıyaj dan baskı balata bıtıkmı motor yuke gırınce zorluyormu dayanıyormu yuke sonra cıkarsın yola bakarsın on duzen nasıl sallama dıreksıyonda bosluk dıreksıyon pompasında ayarsızlık takılma var mı bakarsın mazotu azmı cokmu yaktıgını pek fazla anlayamazsın ama eksozdan mavı dumanmı atıyor beyaz duman mı atıyor ona bakarsın duman meselesı motorun durumuna gorede degısır motor bıtık olunca yag yakar mavı duman atar pompada ayarsızlık oluncada mavı duman atar sayet motor yuke dayanıyor ve yıne mavı duman atıyorsa pompa arızalıdır daha sonra motorda tekleme varmı bakılır dahası sunu soyleyeyım motor rektefıye edılır a dan z ye duzen tutar ama sanzumanla defransıyelın orjınallıgı bırkere bozuldumu daha hayır gelmez bence bu tur seylere bakarım ben olsam ya sız nerelere bakarsınız yoksa satıcılar gosterırım ama elletmem taktıgımı uyguluyorlar ne dersınız.......???????
dostum sen sıfır traktörü tarif ediyorsun :)

LORUOĞLU link=topic=51049.msg514502#msg514502 date=1326886534' Alıntı:
Kendini yormaya değmez sıfır traktör alacaksın o zaman