İlk defa traktör alıyorum lütfen yardım edin.

Arkadaşlar ilk defa traktör alıyorum 50-55 beygir civarında olacak ceviz bahçemiz var orada kullanacağım toprak çapalama gübre taşıma sürme ve ilaçlama ve ağaç sirkelemede kullanacağız tabi bizimkisi hobi işi ticari kazanç ve geçim derdi yok. Ben Erkunt 55 e yeni model ve ne Holland 480 s baktım sizin fikirleriniz önemli teşekkür ederim

Bende Same var 6 yaşında memnunum yakıtından çekişinden bu zamana kadarda ciddi bir arıza yapmadı tavsiye ederim özellikle 4 tekerinde de fren tertibatı olması ön diferansiyel in tam kilitlenmesi engebeli arazi için iyi özellikler diğer traktör lerden farklı olarak

yusufsare bey;

Asırlardır süre gelmiş olan atasözlerimizin, "boş ve gereksiz" olmadığını. HATTA.. İçinde asırların yaşanmış tecrübesini taşıdıklarına inanırım.

Bu bağlam da; "ATTIĞIN TAŞ ÜRKÜTTÜĞÜN KURBAĞA YA DEĞSİN" atasözü nün çok değerli olduğunu düşünüyorum..!

Şimdi sizin durumunuzun analizi konusunda "kendi düşüncemi" açıklayayım.

Toplam bahçenin büyüklüğü ne kadar? 3-4 dönüm..!
Bu bahçede olabilecek ceviz kaç kök? 12*12 ye dikim yapıldı ise, (144 mt.2 de 4 kök.) (4000/144)*4= 111 KÖK CEVİZ. (Maksimum)
6*8 e dikim yapıldı ise, (48 mt.2 de 4 kök) (4000/48)*4= 333 KÖK CEVİZ (Maksimum)

50 HP gücünde, "sıfır" ve 70.000TL vereceğiniz (attığınız taş) para ne kadar gerekli?
Sene de size en fazla 10 saat gerekli olacak bir yatırım, 4 dönüm bahçe için çok mu gerekli? Sizin yerinizde eğer ben olsam, gözden çıkarttığım 70.000TL nin 50.000TL sine toprak almayı, 20.000 tl sine ise oraya yeni ceviz (veya başka ürün) ekmeyi düşünürdüm.

Traktörüm ve ekipmanlarım olmasa, 4 dönüm tarlama senelik başkasına yaptıracağım vereceğim işçilik 1000-1500 TL olur. Bu da (70.000/1.500=47 senelik ölü yatırım demektir ki, ben bunu asla göze almazdım. (ama bahçem 50-80 dönüm olsa böyle düşünmem tabii)

BOL BEREKETLİ ÜRÜNLER..!

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr
yusufsare bey;

Asırlardır süre gelmiş olan atasözlerimizin, "boş ve gereksiz" olmadığını. HATTA.. İçinde asırların yaşanmış tecrübesini taşıdıklarına inanırım.

Bu bağlam da; "ATTIĞIN TAŞ ÜRKÜTTÜĞÜN KURBAĞA YA DEĞSİN" atasözü nün çok değerli olduğunu düşünüyorum..!

Şimdi sizin durumunuzun analizi konusunda "kendi düşüncemi" açıklayayım.

Toplam bahçenin büyüklüğü ne kadar? 3-4 dönüm..!
Bu bahçede olabilecek ceviz kaç kök? 12*12 ye dikim yapıldı ise, (144 mt.2 de 4 kök.) (4000/144)*4= 111 KÖK CEVİZ. (Maksimum)
6*8 e dikim yapıldı ise, (48 mt.2 de 4 kök) (4000/48)*4= 333 KÖK CEVİZ (Maksimum)

50 HP gücünde, "sıfır" ve 70.000TL vereceğiniz (attığınız taş) para ne kadar gerekli?
Sene de size en fazla 10 saat gerekli olacak bir yatırım, 4 dönüm bahçe için çok mu gerekli? Sizin yerinizde eğer ben olsam, gözden çıkarttığım 70.000TL nin 50.000TL sine toprak almayı, 20.000 tl sine ise oraya yeni ceviz (veya başka ürün) ekmeyi düşünürdüm.

Traktörüm ve ekipmanlarım olmasa, 4 dönüm tarlama senelik başkasına yaptıracağım vereceğim işçilik 1000-1500 TL olur. Bu da (70.000/1.500=47 senelik ölü yatırım demektir ki, ben bunu asla göze almazdım. (ama bahçem 50-80 dönüm olsa böyle düşünmem tabii)

BOL BEREKETLİ ÜRÜNLER..!

Arkadaşlar size anlatamadığım bir şey var bu bir hobi bahçesi yani zevki işi vakit geçirme Biz geçimimizi buradan sağlamıyoruz

• Beğen
Tepkiler: Sait öztürk
Bu fiyatlara önerebileceğiniz bir traktör varsa lütfen onun marka modelini söyleyin teşekkürler.
Sana daha altarnatif bir yöntem buldum 3 dekar bahçe için çapa motorları var arkasına her türlü ekipmanını 20 bin tlye dizersin hem daha çok vakit gecirirsin tabi benim düşüncem
MF 3060 minimax veya 3050 4x4 öneririm TT 50 -55 eski model ler 35 40 bin TL geri kalana ekipman diz

• Beğen
Tepkiler: Sait öztürk