İNŞAAT HALİNDEKİ BÜYÜKBAŞ HAYVAN İŞLETMEMİ %90 TAMAMLADIM (hacimmet)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkadaşlar bahardan beri boşluk buldukça işkolaylığı ve daha modern ve sağlıklı olması amacıyla işletmede değişiklik yaptım sağım hanenein yerini değiştirdim kaldırdığım yere kapalı serbest sistem yemlikli yer yaptım yemlikler yem makinasıyla çalışmaya uygun şekilde yaptım inşaatı yıkımından son vidasına kadar neredeyse tamamını kendim yaptım Babamda ağır işlerde yardımcı oldu sağolsun yani maaliyet olarak baya bir aşağı yaptım sıfır işcilik maaliyeti.

grnt1052.jpg

grnt1062.jpg

grnt1086.jpg

grnt1091.jpg

grnt1092.jpg

grnt1096.jpg

grnt1188.jpg

grnt1192.jpg

grnt1194.jpg

grnt1227.jpg

grnt1356.jpg

grnt1372.jpg

grnt1390.jpg

grnt1391.jpg

grnt1427.jpg

grnt1439.jpg

grnt1445.jpg

grnt1455.jpg

grnt1457.jpg

grnt1460.jpg

yeni yaptığım genişletilebilir bireysel buzağı bölümü.

grnt1393.jpg

grnt1409.jpg

grnt1412.jpg

grnt1416f.jpg

grnt1417.jpg

grnt1418.jpg

Buda taşıdığım sağım hanenin yeni hali tek yön 10+1 balıkkılçığı şeklinde dolgu olarak yaptım eskisinden ferah ve kullanışlı oldu.

grnt1053.jpg

grnt1080.jpg

grnt1461.jpg

grnt1462.jpg

Burası inekler için açık gezinti alanı ve gölgelik.

grnt1459.jpg

grnt1458.jpg

Burası besilerimin bulşunduğu açık besi buraya ek bir bölüm yaptım.
grnt1454.jpg

Ynt: İNŞAAT HALİNDEKİ BÜYÜKBAŞ HAYVAN İŞLETMEMİ %90 TAMAMLADIM (hacimmet)

Oo hacı abi sen inşaat planlama ve proje alanlarındaki marifetlerini döktürmüşsün burda ya :) valla helal olsun taktir ediyorum seni elinden bu kadar güzel iş çıktığı için anlş-*s alk-*s Tekrar Hayırlara vesile olsun ...

hacı süpersin.senden örnek alacağımız çok şeyler var.

eksik arıyor gibi olmasın da.demir çatının bağlantıları yeterli mi.kar yağınca sorun çıkmasın.

çatını bir tarafı kısa bir tarafı uzun.kısa tarafının ucu açık olduğundan kar yere kayar düşer.güneş çıktımı tenekenin üzerinde kar durmaz biliyorsun..diğer tarafta kiremitli çatı yüzünden kar kayamaz.birikir.bu da çatının kısa tarafına doğru bir itme kuvveti yaratır.çatı komple kaya bilir.bu konuda bir uzmana danışmanı tavsiye ediyorum. paylaşım için teşekkürler

çok güzel olmuş....MAŞALLAH... abi seni çok çok tebrik ediyorum ALLAH daha daha büyük çiftlikler nasip etsin çiftlik gibi olmuş....

Hacım, maşallah sen olayı aşmışsın, tebrikler. Güle güle kullan. İşçilik hariç malzeme maliyeti ne kadar.:S Bi fikir oluşsun kafamızda en azından.

Yorumlar için herkeze teşekkürler arkadaşlar elimden geleni yapmaya çalışıyorum,Nail abi maaliyeti 3 danam gitti buraya yaklaşık bütün inşaat maliyeti beton biriket çimento hepsi vs. 15 binlira maaliyeti oldu .

Kolay gelsin hacım hayırlı olsun yeni yerinde bereketli kazançlar,bütün yapım aşamasınıda baştan sona kadar görmüş olduk .Paylaşıma tşk.

Güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş. Hayırlı olsun. İşletme gerçekten fonksiyonel ve modern olmuş. Gerçekten takdiri hakediyor. Bu işle uğraşanlar bu konudan birşeyler çıkarabilirler diye düşünüyorum. İnşallah ileride daha büyük ve daha da modern işletmeler yaparsınız...

öncelikle azmin ve emeğin örnek olucak değerdeki yaptığın işin için teşekkürler mehmet abi. bu maliyete böyle bir sistem harika olmuş.modern tesisleri pekte aratmıcak bi sistem olmuş. inşallah yaptığın emeği ve masrafı en kısa zamanda kat kat fazlasıyla telafi edersin. kolay gelsin hacı abi.