İsim bulmama yardımcı olur musunuz?

Ynt: İsim bulmama yardımcı olur musunuz?

Biraz komik ve çatlakça ama ben eşyalarımla duygusal bağ kuran bir insanım.Şöyle ki: Arabamın adı Balkız,traktörümün adı Dumbo,telefonumun adı İrfan,ütümün adı Ütülay telavizyon kumandasının bile adı var (komutan) düşünün artık.Hanım beni pskiyatra götürmekle tehdit ediyor :D Fakat ben halimden memnunum.Eşyalarımı satarken gözlerim dolar,ağlarım.Şimdi benim bıtada öyle bir isim bulmalıyım ki;hem bana sinir bozucu birşeyleri hatırlatmamalı hem de başka bot ya da teknede kullanılmamış olmalı.Vesselam işim biraz zor :D

hemşo
CEBELİBEREKET olabilir yada farklı olsun dersen ozaman OKSİN(bunu yaparsan patent ücreti alırım :D )
yada soyadın olabilir ÇULHA
yada TOPRAKTEPELİ olabilir
en son ihtimal TURP olabilir hemşo :)

Eşya ile duygusal bağ kurmak basit seviyelerdeyken oldukça masum ve eğlenceli birşeydir ama iş ileri boyuta vardığında istifçilik, alzheimer, ve bordurline sınırda kişilik bozukluğu gibi bazı psikolojik problemlerin habercisi olabiliyor. Yani dengeyi kaçırmamak, olayı fazla abartmamak lazım.

Ha şu da var birlikte çok uzun zaman geçirilen nesneler insanın gözünde simgeleşebilir ama burda kıstası nesnelere gösterdiğiniz davranışlar belirler.bitki ve hayvanlar ile yapılan konuşmalar doğal karşılanabilir.

Ama iş cansız varlıklarla 'konuşma' boyutu kazandıysa artık tehlikeli boyuta gelmiştir.

Aşağıdaki alıntı itiraf.com ' dan aynen alınmış bir yazıdır. Bu konuşma sana ne kadar normal geliyorsa iş o kadar durum kötü demek:

'oceanous; cinsiyet: kadın; yaş: 21; il: ankara
cisimlerle konuşuyorum. radyoyu değiştirirken böldüğüm şarkıdan özür diliyorum. yeni aldığım paltoma, üstüne dökülecek kahve, vişne suyu gibi tehlikelerden uzak durmasını tembihliyorum. ders kitaplarında anlamadığım bölümler olunca kitabı ısırıyorum. (hukuk öğrencisiyim.) uzun zamandır takmayarak kalbini kırdığım küpelerimin gönlünü almaya çalışıyorum. çikolata yerken çikolatalara iltifatlar yağdırıyorum. ha bir de, elim sürekli mouse ' un üstünde olduğu için kendimi bilgisayarı taciz ediyormuş gibi hissediyorum. suçluluk duyuyorum. hatta utancım son safhaya geldiğinde dayanamayıp bilgisayarın başından kalkıyorum! '

Isim konusunda en doğru karar ise zamana bırakmak. Kızılderililerdeki gibi aranızda geçen yaşanmışlıklar, teknenin kendi ismini kendisinin seçmesini sağlar. En güzel bağ da bu şekilde kurulandır. Spontane.

alper4u link=topic=73856.msg865481#msg865481 date=1394751820' Alıntı:
Bu aralar popüler Kurt Seyit koy :)
Arkadaşlar bakanlığın Türkiye genelindeki kayıtlı bütün teknelerin isimlerini görebilmenizi sağlayan bir sistemi var.O sistemde kayıtlı olan isimlerden biri ile çakışmamalı isim.Kurt seyit mevcut maalesef :)
YAVUZ_13 link=topic=73856.msg865513#msg865513 date=1394753581' Alıntı:
hemşo
CEBELİBEREKET olabilir yada farklı olsun dersen ozaman OKSİN(bunu yaparsan patent ücreti alırım :D )
yada soyadın olabilir ÇULHA
yada TOPRAKTEPELİ olabilir
en son ihtimal TURP olabilir hemşo :)
soyadımı vermek pek hoş olmaz ama Topraktepeli de var hemşo :)
keykubat link=topic=73856.msg865585#msg865585 date=1394776240' Alıntı:
Maalesef var :(
sebazios link=topic=73856.msg866025#msg866025 date=1394833148' Alıntı:
Eşya ile duygusal bağ kurmak basit seviyelerdeyken oldukça masum ve eğlenceli birşeydir ama iş ileri boyuta vardığında istifçilik, alzheimer, ve bordurline sınırda kişilik bozukluğu gibi bazı psikolojik problemlerin habercisi olabiliyor. Yani dengeyi kaçırmamak, olayı fazla abartmamak lazım.

Ha şu da var birlikte çok uzun zaman geçirilen nesneler insanın gözünde simgeleşebilir ama burda kıstası nesnelere gösterdiğiniz davranışlar belirler.bitki ve hayvanlar ile yapılan konuşmalar doğal karşılanabilir.

Ama iş cansız varlıklarla 'konuşma' boyutu kazandıysa artık tehlikeli boyuta gelmiştir.

Aşağıdaki alıntı itiraf.com ' dan aynen alınmış bir yazıdır. Bu konuşma sana ne kadar normal geliyorsa iş o kadar durum kötü demek:

'oceanous; cinsiyet: kadın; yaş: 21; il: ankara
cisimlerle konuşuyorum. radyoyu değiştirirken böldüğüm şarkıdan özür diliyorum. yeni aldığım paltoma, üstüne dökülecek kahve, vişne suyu gibi tehlikelerden uzak durmasını tembihliyorum. ders kitaplarında anlamadığım bölümler olunca kitabı ısırıyorum. (hukuk öğrencisiyim.) uzun zamandır takmayarak kalbini kırdığım küpelerimin gönlünü almaya çalışıyorum. çikolata yerken çikolatalara iltifatlar yağdırıyorum. ha bir de, elim sürekli mouse ' un üstünde olduğu için kendimi bilgisayarı taciz ediyormuş gibi hissediyorum. suçluluk duyuyorum. hatta utancım son safhaya geldiğinde dayanamayıp bilgisayarın başından kalkıyorum! '

Isim konusunda en doğru karar ise zamana bırakmak. Kızılderililerdeki gibi aranızda geçen yaşanmışlıklar, teknenin kendi ismini kendisinin seçmesini sağlar. En güzel bağ da bu şekilde kurulandır. Spontane.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.Eşyalarım ile sohbet etmem fakat ilk hareket zamanında besmelenin ardından 'hadi benim güzel kızım' gibi bir söz söyleyerek işime başlarım.Köpeğim ile konuşurum,üstelik beni dinler ve fikrini ifade etmeye çalışır.Takıntılarım yok ama bozulmamasına,incinmemesine ve kaybolmamasına itina gösteririm.Çünkü ne zaman lazım olacağı belli olmaz.Önemli bir anısı olan bir kaç eşyamı ise saklarım.Bunlar bana hediye edilen uzun ömürlü eşyalar olduğu müddetçe sorun olmaz.
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=73856.msg866078#msg866078 date=1394870029' Alıntı:
Babacığım - olabilirmi .
Abi babacığım mevcut :)