İşte En Zengin Kasaba

Ynt: İşte En Zengin Kasaba

bizim kasabadada durum aynı 1600 nüfus bi o kadar da avrupada gurbetçi vardır . saray gibi evleri yaptırıyorlar boş bekliyor evler . temmuz ve agustosda ortalık bmw audi mercedes den geçilmez

hacimmet link=topic=47030.msg449559#msg449559 date=1317492257' Alıntı:
Muhabbet kaymış hayallere, toprağım bendemi düşünsem acaba yeniceobalı bir ikinci hanımı ;D zuha-*-s neyse hanım görmesin yazımı şaka ;D zuha-*-s Bizim ilçede avrupada çalışan pek yok olanda pek zengin değil zaten Aksarayın Gülpınar,Güzelyurt tarafındada avrupalı zenginler çok.

Bekarlardan ziyade evliler malı götürecek :D baksanıza şunlara millet biri bulamzken bunlar ikinciye yelken açtı :)

zenginlikmiş elin pisliğini temizleyip bize hava atmasınlar 40 yıldır almanyalı tadıdığım var euro girdi avrupa bitti diyor çoğu arabalar kiradır buna emin olun ayrıca bi şey götüremeyeceğiz öbür tarafa zengin olsak ne fakir olsak ne malda yalan mülkde yalan var sende oyalan para çok şey ama her şey değil ........nice elbiseler gördüm içinde insan yok nice insanlar gördüm üstünde elbise yok.........

EFE YUSUF link=topic=47030.msg449564#msg449564 date=1317493674' Alıntı:
zenginlikmiş elin pisliğini temizleyip bize hava atmasınlar 40 yıldır almanyalı tadıdığım var euro girdi avrupa bitti diyor çoğu arabalar kiradır buna emin olun ayrıca bi şey götüremeyeceğiz öbür tarafa zengin olsak ne fakir olsak ne malda yalan mülkde yalan var sende oyalan para çok şey ama her şey değil ........nice elbiseler gördüm içinde insan yok nice insanlar gördüm üstünde elbise yok.........
dedemin bi lafı vardı herkez zengin olur ama ağa olamaz ağa zengin insana denmez gönlü zengin dürst harbi adama denir kelime acılımı budur aslında

Bu konu hakkinda birkac seyde ben yazayim..ben bahsedilen koye yakin bir koydenim bende yurt disindayim,dolayisiyla benimde o bolgenin kalkinmasinda iyi kotu bir katkim var..Ama madem burasi bir tarim sitesi olaya birde tarimsal acidan bakmak lazim.Bizim bolgedeki koyler yurt disindan gonderilen dovizler sayesinde turkiyenin en zengin yoreleri oldu,hatta bircok avrupa ulkesinde bile goremiyeceginiz kadar zenginlesti ama tarim ve hayvancilik malesef sifir.Oysa konya ovasinin en genis topraklari bu bolgede..Sadece bizim iki bin nufuslu koyumuzun 200 bin dekar ekilebilir tarim arazisi var.Ama turkiyedeki diger bolgelerdeki tarim teknikleri gelisirken, ciftciler daha egitimli hale gelirken,bizimkiler olduklari yerde sayiyor..belkide ihtiyaclari olmadigi icindir..sonucta konya ovasinin cok onemli bir kismi ,caliskan ciftcilerin elinde olsa cok daha verimli kullanilabilecekken su anda atil durumda.. Olsada hos olmasada hos hesabi..Sanirim bizim bolge icin turkiyenin en zengin, ayni zamandada tarimsal anlamda en tembel yoresi demek dogru olur..Tembel insan nasil zengin olur demeyin buyrun misafirimiz olun...:)

en buyuk zengınlık saglıkla afıyetle yaşamak yagmur yagdıktan sonra tarlaya gıdıp o muhteşem kokuyu ıcıne cekmek attıgın tohumların mucızevı şekılde cıkışına tanık olmak hayatla boguşmak elli ı yere borcun olsada yınede hayır etmek kavede ınternette ordaa burda ıkı muhabbet edecegın ortak paydada buluşubılecegın ınsanlarla cevrılı olmak ekım ve sökum zamanı ıcıne bı heyecan coşku kaplaması cocugunu senle aşagı yukarı aynı egıtımlerden gecmesı vs vs 5 tırılyo verseler 1 sene yurdışında kal desel er gıtmem allah ordakılere kolaylık versın ok-*-s

ben bu kasabaya osman musa arkadaş kadar yakınım yenicobanın yıldızı bundan 5 on sene once parlaktı zannedersem avrupacılar vanaları kapattı artık eskısı gıbı degıl tarım bakımından mukemmmel toprakları var ama suyu az 15 fıskıye goren şapka atar gencler okadar heveslenmeyın kolay kolayda dısarı kız vermezler mıllet vekılı atıla kart bu kasabadan zengın cok zengın garıbanıda okadar garıban bana kalırsa yapılaşma konusunda cıvarındakı kasabalar yenıcobadan daha gelişmiş durumda 7km guneyınde kuşca 2ye katlar 9km batısındakı kutukusagı 3 ekatlar ne bılıyım bızım bulduklu vardı orada gecer yenıcobayı haber olsun dıye yapılmış sanırsam

İşin şakası bi yana arkadaşlar biz ne 2. kez evleneceğiz çocuklar büyüyor onlara gelecek lazım ama bekar arkadaşlara tavsiyem öyle çok zengin babalı kızları almayın yoksa durumlara göre boyunduruk altında yaşarsınız.

hacimmet link=topic=47030.msg449782#msg449782 date=1317572814' Alıntı:
İşin şakası bi yana arkadaşlar biz ne 2. kez evleneceğiz çocuklar büyüyor onlara gelecek lazım ama bekar arkadaşlara tavsiyem öyle çok zengin babalı kızları almayın yoksa durumlara göre boyunduruk altında yaşarsınız.
aynen arkadaşım katılıyorum birer tane yeter..

haciimmet kardeşim 5 kere teşekkür etmeye imkan olsa ederdim ne kadar güzel yorum yapmışsın .......evlenilecek eş yokluk görmüş olmalı yoksa yokluğun kralını çeker alan bahstsız

mete abi bizim buradaki bademli villalarıda aynı traktörle önünden geçerken nerdeyse durduracak güvenlik yaygara oluyo diye. villaların altında benim elma bahçem ve üzüm bağım var amcamında üzüm bağı var amcam geçen sene kapalı sistem sulama kurulmadan önce yerin alt tarafındaki sondajımızdan sulama yapıyodu gece gündüz çalışıyodu motor sulamanın 2 veya 3üncü günü villalardakiler şikayet etmiş sesinden rahatsız olmuşlar pancar motorun jandarma geldi gece stop ettirdi motoru villaların terasında balkonunda otururken sesten rahatsız oluyomuşlar bağın geri kalan kısmını sulayamadı amcam....

Ahmet745 link=topic=47030.msg449800#msg449800 date=1317573885' Alıntı:
mete abi bizim buradaki bademli villalarıda aynı traktörle önünden geçerken nerdeyse durduracak güvenlik yaygara oluyo diye. villaların altında benim elma bahçem ve üzüm bağım var amcamında üzüm bağı var amcam geçen sene kapalı sistem sulama kurulmadan önce yerin alt tarafındaki sondajımızdan sulama yapıyodu gece gündüz çalışıyodu motor sulamanın 2 veya 3üncü günü villalardakiler şikayet etmiş sesinden rahatsız olmuşlar pancar motorun jandarma geldi gece stop ettirdi motoru villaların terasında balkonunda otururken sesten rahatsız oluyomuşlar bağın geri kalan kısmını sulayamadı amcam....
BEYLER KARDEŞLER ABİLER YAĞMUR ŞEHİRLİNİN PAÇASINI KİRLETİR BİZİMSE KARNIMIZI DOYURUR.....

Ahmet745 link=topic=47030.msg449800#msg449800 date=1317573885' Alıntı:
ahmet bursa ' nın ensesi kalınları hep orada. işiniz zor. Allah kolaylık versin. :(

Vaallaha hacı dediğime demediğime pişman ettin ut-*se şaka gırgır amaçlı yazdık zengin kaınpeder lafını

EFE YUSUF link=topic=47030.msg449564#msg449564 date=1317493674' Alıntı:
evet kardeş bizim buranın zenginleride aynı biz burda görgülü gürgüsüz zengin diye ikiye ayırırız görgülüyü anlatmaya gerek yok görgüsüz kul hakkını yer işçi çalıştırır parayı tam vermez yemek masrafına ya karışmam der baştan keser yada dayanamaz parası olan değil dediğingibi adam olan önemli