JOHN DEERE Mİ FENDT Mİ?????

Ynt: JOHN DEERE Mİ FENDT Mİ?????

eyup reis33 link=topic=44861.msg666333#msg666333 date=1355688386' Alıntı:
bak guzel kardesim ister jd al ister alma umrumda olmaz.ister sogu ister soguma sen jd alinca ben para kazanmicam kaldiki ben nh alsam sen kazanmican saygilar.
farkında olduğuna sevindim. anlş-*s

KonyaJohnDeere link=topic=44861.msg600840#msg600840 date=1338280959' Alıntı:
Fendt ile ilgili bazı yorumlar yapan arkadaşlar için yazıyorum; Her yönüyle Fendt diyebilseydi kullanıcılar şu anda Fendt Türkiye ' de satış patlamasına neden olurdu. Fiyatı pahalı cümlesinin altına sığınan arkadaşlar ; Adidas ' da pahalı Nike ' da pahalı ama hala satılabiliyor Türkiye ' de.
arkadaşım nike adidas 100-200 lira fendt 100.000-200.000 lira bu örnek tutmadıı :D

Konuyu açan arkadaşım şimdi arkadaşların açtığı bütün yorumları unut benimkileri oku ve sonra onlarınkiyle karşılaştır.Benim için FENDT dendiğinde teknolojide lider o tartışmasız lider olduğu kesin, yakıtta lider fendt kadar az yakan bir makine duymadım daha ben. Çekiş bakımından fendtle ancak john deere ve new hollandların ithal malları yarısır . Şanzımanda üstün vario şanzıman bildiğim kadarıyla dişli yok bu şanzımanda o yüzden + sağlayacağını düşünüyorum birde parça sıkıntısını çekmeyeceğiniz düşünüyorum çünkü kutlucanlar çok kaliteli bir distribütör o yüzden parça sıkıntısını çekeceğinizi sanmam çünkü arıza yapmaz fendtler olay orda zaten bence paranız varsa fendt alınır.ama Johndeere ' e hayranı olarak fendtte olan bütün avantajlar john deerede var eğer 5R serisinden 5080R 5090R 5100R 80-90-100 beygir gücü traktörler ve 6R serisinden 6170R 6190R 6210R 200-220-240 beygir gücündeki traktörlerden almayacaksan hiç fendt ' e bakma derim benim hayran olduğum traktör 6170R :) tercih senin

Bu John Deere ' nin 5R 6R 7R 8R traktörlerini fendt ile kıyaslayabilirsin çünkü R serisi Fendt ile eş değer ' dir unutma bunları dikkat et R serisi diğer bütün seriler kıyaslanamaz Fendt ile

rocky link=topic=44861.msg666304#msg666304 date=1355686968' Alıntı:
tebrikler jd firmasından tam 5000 tl lik çek kazandınız. alk-*s
yaw kardeşim ne jd imiş şu. altın yumurtluyo sanki. övdün övdün de ne oldu. ne geçti eline. al ben nh kullanıcısı olarak nh çok mu umrumda. herkez senin gibi kllandığı sevdiği markanın bukadar çok muhabbetni ve savunmasını yapsa yandık biz. bu jd nin hiç kötü yönü yok mu :S

kötü yanı var tabiki de.daha doğrusu kötü demeyelim de eksik diyelim.şanzuman olarak 4 ileri olsaydı vede son hız olarak 30 km deyil de 40 km yapsaydı tadından yenmezdi.hatta 4 ileri olması da sorun deyil.en azından 40 km hız yapsaydı yolda daha az yakardı ve artı olarak daha az zaman kaybı sağlardı.tabi ben 5 e serisinden bahsediyorum ama sonuçta eksi bir yönü olduğu için yazdım.yazmamın sebebide yukarda bir kardeşimiz hiç mi eksik yönü yok deyince yazma gereği duydum.saygılar.

amerika tarımda bizden 100 yıl avrupa 50 yıl ilerde buda jd sayesinde adamlar uzay teknolojisiyle uğraşıyor kalkmışlar fendt diyolar.Allahtan bi vario şanzuman yapmış o da olmasa silinecek piyasadan

condere link=topic=44861.msg667623#msg667623 date=1355851653' Alıntı:
amerika tarımda bizden 100 yıl avrupa 50 yıl ilerde buda jd sayesinde adamlar uzay teknolojisiyle uğraşıyor kalkmışlar fendt diyolar.Allahtan bi vario şanzuman yapmış o da olmasa silinecek piyasadan
cok ıddalı bır yaklaşım

condere link=topic=44861.msg667623#msg667623 date=1355851653' Alıntı:
hangi ülkenın kac yıl önde olduğunu kimse bilemez öndedir ama bun bir derecesi birimi yoktur. JD her sökterde iş makinesi yapan satan bir şirket ama amerikanın gelişimi onlar sayesinde olmadı JD nin gelişimi amerika sayesinde oldu. Case de john deere kadar eski ve amerikada bir okadar satılan kullanılan bir marka. Onlarında katkısı büyük. Fendt e gelirsek küçüğü de büyüğüde aynı kalite ve tek bir sitilde ürün üretiyor. Rekabet ettiği bir firmada markada yok hepsinin önünde fiyatından anlaşılacağı gibi. Bugun JD nin kalitesiz ürünüde var kaliteliside. E serisi çok kalitesız ve zayıfken M serisi daha iyi R ise çok farklı bir kalitede. Fendt de ise hepsi aynı kalite. Fendt sadece traktör yapıyor yan ürünleride fason yaptıryor ama traktörde tek. evet sadece vario var ama adamlar harbıden yapmıs ona benzer şanzumanlar diğer markalarda 200 HP üzerindeki traktorlerde var sadece.

tüm yorumları okudum
biraz fanatiklik seviyesinde yazanlarda olmuş bildiklerini yazanlarda olmuş
iki markada güçlü markalar büyük markalar dünyada söz sahibi olmuş markalar buyüzden kıyaslanması normal bence
hangisi iyidir ikisinide kullanmadım bilemem
kulaktan duyma bilgilerlede bir markayı övemem yada kötüleyemem
yalnız fent erkuntla bile kıyaslanıyorsa jd ile kıyaslanması kimsenin zoruna gitmesin

bir arkadaşımız fent ferrari gibi diger traktörler alt klasman demiş
dogru olabilir yalnız ferrari 100 tane araba satarken diger markalar milyonlarca araba satıyor
davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş

birde türkiye şartlarında 100binlira üzerinde para verip traktör almak harbiden çok zor hangi marka olursa olsun fent jd nh mf case vs vs fark etmez
buyüzden butür kıyaslamalar bence çokta öenmli degil önemli olan hangi traktör benim işimi görüyorsa yada hangi marka traktör varsa bende en iyisi odur
elin almanı amerikalısı kaliteli mal yapar ama onlara ucuz gelen peynir ekmek gibi satılan traktör biizm ülkemize gelince aşırı pahalı bir rakam ortaya çıkar o rakamıda kaç çiftçi verebilir tartışılır

YAVUZ_13 link=topic=44861.msg667777#msg667777 date=1355863850' Alıntı:
tüm yorumları okudum
biraz fanatiklik seviyesinde yazanlarda olmuş bildiklerini yazanlarda olmuş
iki markada güçlü markalar büyük markalar dünyada söz sahibi olmuş markalar buyüzden kıyaslanması normal bence
hangisi iyidir ikisinide kullanmadım bilemem
kulaktan duyma bilgilerlede bir markayı övemem yada kötüleyemem
yalnız fent erkuntla bile kıyaslanıyorsa jd ile kıyaslanması kimsenin zoruna gitmesin

bir arkadaşımız fent ferrari gibi diger traktörler alt klasman demiş
dogru olabilir yalnız ferrari 100 tane araba satarken diger markalar milyonlarca araba satıyor
davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş

birde türkiye şartlarında 100binlira üzerinde para verip traktör almak harbiden çok zor hangi marka olursa olsun fent jd nh mf case vs vs fark etmez
buyüzden butür kıyaslamalar bence çokta öenmli degil önemli olan hangi traktör benim işimi görüyorsa yada hangi marka traktör varsa bende en iyisi odur
elin almanı amerikalısı kaliteli mal yapar ama onlara ucuz gelen peynir ekmek gibi satılan traktör biizm ülkemize gelince aşırı pahalı bir rakam ortaya çıkar o rakamıda kaç çiftçi verebilir tartışılır

noktası virgülüne katılıyorum.