JOHN DEERE Traktorleri Sahipleri Şikayet-Arıza-İstek-Menmuniyet Bölümü

f679b0af04f376f9dc76ae3d081a67ad.jpg

Arkadaşlar 5065e için debriyaj ayarı görüntüde ki ayar çubuğu hangi konumda olmalı? İleri mi geri mi yoksa içte mi?
Dün sürün yapıyordum debriyaj dan tuhaf sesler geliyordu. Eski fiat larda frene basınca uğultu ve titreme sesine benzer bir rahatsızlık veriyordu.
Cenap abi bu cubuga nerden ulastin bizimkide ayar istiyor.Cubuga ulasamiyorum bir turlu.

• Beğen
Tepkiler: Ethem ertürk
Arkadaşlar bu bölüm altında John Deere traktörlerinin modelini belirterek istek şikayet veya memnuniyetsizliklerimizi sınırı aşmadan dile getirelim...
Seviyeli yorumlar yaparsak bu bizim için bi avantaj olacaktır....
iyi çalışmalar diler saygılarımı sunarım...
Sağlamlık konusunda johndeerenin üstüne yoktur. Bizim köyde yaklaşık 10 tane var hiçbiri arıza yapmadı bende 5085m vardı 400ü saat bir tane civatası gevşemedi. Tek sorunu arka tarafı kolları kısa şaft kesmek zorunda kalıyoruz. Ama olsun bu engel değil.

Arkadaşlar bu bölüm altında John Deere traktörlerinin modelini belirterek istek şikayet veya memnuniyetsizliklerimizi sınırı aşmadan dile getirelim...
Sağlamlık konusunda johndeerenin üstüne yoktur. Bizim köyde yaklaşık 10 tane var hiçbiri arıza yapmadı bende 5085m vardı 4000 saat bir tane civatası gevşemedi. Tek sorunu arka tarafı kolları kısa şaft kesmek zorunda kalıyoruz. Ama olsun bu engel değil.

Sağlamlık konusunda johndeerenin üstüne yoktur. Bizim köyde yaklaşık 10 tane var hiçbiri arıza yapmadı bende 5085m vardı 4000 saat bir tane civatası gevşemedi. Tek sorunu arka tarafı kolları kısa şaft kesmek zorunda kalıyoruz. Ama olsun bu engel değil.

Eren abi bizimki orjinal kabinli 3 vites döşemeyi kaldiriyorum arkada mazot gostergesinin ustunde bi kapak var onun onunde kucuk yuvarlak bi kapak var onun altinda da buyuk civata var baska kapak yok bide ortanin yuksek yerinin onunde civatali sac var kenarlari adam sivi conta yapmis onuda sokmedim baska da kapak yok

Eren abi bizimki orjinal kabinli 3 vites döşemeyi kaldiriyorum arkada mazot gostergesinin ustunde bi kapak var onun onunde kucuk yuvarlak bi kapak var onun altinda da buyuk civata var baska kapak yok bide ortanin yuksek yerinin onunde civatali sac var kenarlari adam sivi conta yapmis onuda sokmedim baska da kapak yok
Mazot göstergesinin önünde kapak nasıl anlamadım gösterge panelinin yanında mı? Benim dediğim kapak ayaklarını koyduğun yer varya sol tarafta orda ama kabinlikerde nasıldır bilmiyorum sizde zemin düz demi ortada tünel yok

Mazot göstergesinin önünde kapak nasıl anlamadım gösterge panelinin yanında mı? Benim dediğim kapak ayaklarını koyduğun yer varya sol tarafta orda ama kabinlikerde nasıldır bilmiyorum sizde zemin düz demi ortada tünel yok
Pembe işaret koydum bizde orda kapak. Kabinliyi bilmiyorum ama yeri orasıdır alttan veya üstten Bi yerden ulaşılır diye tahmin ediyorum
Screenshot_20200111_113254.jpg

Henüz 1700 saatte olan John Deere 5065e traktörüm ön tahliyeden terletme yapıyor ve çalışma esnasında hafif bir yağ kokusu geliyor. Bu terletme yağ karterine kadar iniyor ama yağ eksiltme yok. Şimdiye kadar çekişte herhangi bir problem ile karşılaşmadım.
Bunun sebebi nedir?

Henüz 1700 saatte olan John Deere 5065e traktörüm ön tahliyeden terletme yapıyor ve çalışma esnasında hafif bir yağ kokusu geliyor. Bu terletme yağ karterine kadar iniyor ama yağ eksiltme yok. Şimdiye kadar çekişte herhangi bir problem ile karşılaşmadım.
Bunun sebebi nedir?
Abi bir tanıdık eskiden jd bayiliği yapıyordu pamukkale yazın çok sıcak oluyor adam bayiliği bıraktı hala jd var neden jd kullandığını sordum jdlerin blok su içinde olduğundan sıcağa çok dayanıklı demişti sanırım bunların blokta su ince kılcal kanallrdan gidiyor
Birkaç kez bende duydum jd ler blokta terleme yaparmış

Bunun sebebi nedir?
En iyisinden antifiriz koy, su katma, hint montaj kalite antfriz koymamış olabilirler, benim kanaatim, 6 litre alsan yeter, gerisini tamamlarsın birde öyle dene.

Bunun sebebi nedir?
Radyatorun sol tarafinda yukarida beyaz bi kutu vardir.Radyator usten buna baglidir,tahliye yapacagi zaman suyu bu kutuya gonderir.Bu kutu tam dolu olmamali,yarim olmalidir.Hararet biraz yukselirse fazla su kutuya gelir,soguyunca tekrar kutudan radyatore gider.Bunlarin baglatilarinda sizdirma olabilir eger sorun su ise.Diger turlu kartelden terletir,bu bi sorun degildir,yag eksilmez.

Radyatorun sol tarafinda yukarida beyaz bi kutu vardir.Radyator usten buna baglidir,tahliye yapacagi zaman suyu bu kutuya gonderir.Bu kutu tam dolu olmamali,yarim olmalidir.Hararet biraz yukselirse fazla su kutuya gelir,soguyunca tekrar kutudan radyatore gider.Bunlarin baglatilarinda sizdirma olabilir eger sorun su ise.Diger turlu kartelden terletir,bu bi sorun degildir,yag eksilmez.
Traktörün sağında bulunan motor tahliye borusundan terletme oluyor. Yani abartılı bir yağ atma ya da damlatma yok. Sadece uzun saatler çalıştığında bu terletme yağ karterine kadar iniyor. Çekişte bir problem yok. Yağ eksiltme de yok. Ama çalışırken yağ kokusu geliyor ve bu da beni rahatsız ediyor. Eskiden ne güzel mazot kokusu gelirdi.

Yok antifiriz var zaten.
Bişey olmaz, ucuz maxot alma yıldız pompa seçer, mazot filtresini orjinal kullan, 300 saatte değiştir, birde tek frene sürekli mesela gübre yüklüyorsun bas dön bas dön yükleme yaptın yaş yerde olsa organik balata ısınıp kopma yapıyor, benim bu motorda tecrübem bu jd deyip çok hor kullanmamak gerek, birde motoru yüksek gazlarda kalkış yapmamaj gerek balata bronz iki tarafıda yiyor, ne kadar dikkatli kullanılırsa sanayi yolu aşındırılmax, sana tavsiyem bunlar,

Abiler Merhaba John Deere'lerde Ev Işığı Diye Bir Özellik Varmış Bu Özeliği Buldum Ama Daha Denemedim Sadece Merak Yani Varsa Böyle Özellikler Makinamizda Bilelim Bunun Dışında Farklı Teknik Özellik Varmı'dır Varsa Nelerdir Makina 5065 E