jx 110 turbo arızası

Ayçiçeği yerlerini hazırlarken turbo mil kesti.
Mecburen tarlaya usta çağırdık.Yetkili servisi tercih ettik.
yeni turbo fiyatı 3800 tl
bakım 1500 tl
subap ayarı ,termostat degişimi,çekici parası,ustalıjk,gitgel falan toplamda 7000 tl ye patladı bize.
2000 saattir arızamız yoktu ama buda ağır oldu biraz.
traktör 4300 saatte.
Sağlık olsun ALLAH daha kötüsünden korusun.

Resimler ve ekler

• IMG-20210428-WA0017.jpg
    IMG-20210428-WA0017.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 141
  • 20210428_200225.jpg
    20210428_200225.jpg
    123.9 KB · Görüntüleme: 141
  • 20210429_174900.jpg
    20210429_174900.jpg
    172.5 KB · Görüntüleme: 142
  • Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Geçmiş olsun. Allah, can sağlığı versin.
Bizde servo kuyruk milini harekete geçiren körüğü 2. ye değiştirdik.
Su bardağı kadar bir parça 850 TL + 150 TL işçilik = 1000 TL, selamün aleyküm.
Parça, yıkama esnasında üzerinden su ve toz sızıntısı oluyor, içinde bir parmak yağ çamurlaşıyor ve yağ terletmeye başlıyor.
Traktörü yıkadıktan sonra 3 kere kuyruk milini çalıştırıp durdurmak ve 3 kerede hidrolik kollarını tam indirip kaldırmak gerekiyor.
Böylelikle içini kurutabiliyormuşmuşmuş.
Bunları basit arıza sınıfından sayıyoruz.

Geçmiş olsun. Allah, can sağlığı versin.
Bizde servo kuyruk milini harekete geçiren körüğü 2. ye değiştirdik.
Su bardağı kadar bir parça 850 TL + 150 TL işçilik = 1000 TL, selamün aleyküm.
Parça, yıkama esnasında üzerinden su ve toz sızıntısı oluyor, içinde bir parmak yağ çamurlaşıyor ve yağ terletmeye başlıyor.
Traktörü yıkadıktan sonra 3 kere kuyruk milini çalıştırıp durdurmak ve 3 kerede hidrolik kollarını tam indirip kaldırmak gerekiyor.
Böylelikle içini kurutabiliyormuşmuşmuş.
Bunları basit arıza sınıfından sayıyoruz.
Sizede geçmiş olsun. Ucuz ne kaldiki. Allah can sağlığı versin

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
bakım 1500 tl
subap ayarı ,termostat degişimi,çekici parası,ustalıjk,gitgel falan toplamda 7000 tl ye patladı bize.
traktör 4300 saatte.
Gecmis olsun,aynisi 20 gun once bizimde başimiza geldi eksantrik degisimi sonrasi oldu bizimki turbo degisti,işcilik felan 2500 e patladi bizede,hayirlisi olsun.

Geçmiş olsun turbolu araçları mutlaka 30 saniye rolantide çalıştırıp öyle stop edin uygun yağ ve zamanında değiştirin turbo çok hassas yapıda çalışan bir parça jx110 jx75 ile ayni motor ve daha yuksek basınçta çalışan turboya sahip bu da arıza ihtimalini daha da arttıracaktır

• Beğen
Tepkiler: sinansahin

Geçmiş olsun turbolu araçları mutlaka 30 saniye rolantide çalıştırıp öyle stop edin uygun yağ ve zamanında değiştirin turbo çok hassas yapıda çalışan bir parça jx110 jx75 ile ayni motor ve daha yuksek basınçta çalışan turboya sahip bu da arıza ihtimalini daha da arttıracaktır
Teşekkür ederim,
İlk çalıştırma ve stop etmeden önce dikkat ediyoruz aslında.14 yıldır turbolu traktör kullanıyoruz ilk defa başımıza geldi turbo arızası. Belkide olacağı varmış sağlık olsun.

Gecmis olsun,aynisi 20 gun once bizimde başimiza geldi eksantrik degisimi sonrasi oldu bizimki turbo degisti,işcilik felan 2500 e patladi bizede,hayirlisi olsun.
Sizede geçmiş olsun ozaman. Hangi traktöre eksantrik değişimi yaptırdınız Değişimden önce ve sonra ne gibi farklar oldu

• Beğen
Tepkiler: Adigee55
Teşekkur ederim jd 5065 e ye yaptirdik,farki kalkislardaki bayginlik gitti traktor daha canli oldu traktorun sesi degisti simdi daha sessiz calisiyor bunu beklemiyodum acikcasi daha sesli,daha cok dumanli calisir diyodum tam tersi oldu duman sadece sabah ilk calisinca atiyo 4 5 saniye sonra kesiyo,rampa performansi artti simdi daha cok dayaniyo hemen kesilmiyo son olarak yakiti tam ölcmedim ama simdi daha az yakiyo buyuk ihtimalle.

• Beğen
Tepkiler: sinansahin

bakım 1500 tl
traktör 4300 saatte.

bakım 1500 tl
traktör 4300 saatte.
Boşu boşuna bu kadar masraf yapmışsın kardeşim, benim de turbom Aynı şekilde kesti ben antepde 800e yaptırdım, servis çok pahalı bana turboya 5bin dedi servis, geçmiş olsun tekrar