JX55C Hakkında Teknik Bilgi

Arkadaşlar merhabalar forumda yeniyim traktör almaya karar verdim. Jxc serisi tt4 serisi ve tds serisi arasında git gel deyim açıkçası git gelde değilim fiyatı uygun olması ve takas koşulları olsun yakınlık olsun bunların bana uyması yeterli fakat ben boluluyum tavuk çiftliğim var traktörlerin çiftliğin içine girmesi gerekiyor o yüzden bu saydığım traktörlerin ölçülerini bilmem gerekiyor. İnternet sitesinde yazmıyor maalesef burdan yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim bu saydığım 3 serininde kaçlık oldukları farketmez(4x4) bana tenteyi çıkardıktan sonraki yüksekliği lazım yada tenteli yüksekliğinde olabilir ben ona göre hesap yaparım şimdiden teşekkürler. Bu arada bu traktörlerden satmak isteyen varsa bana yazabilir

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar forumda yeniyim traktör almaya karar verdim. Jxc serisi tt4 serisi ve tds serisi arasında git gel deyim açıkçası git gelde değilim fiyatı uygun olması ve takas koşulları olsun yakınlık olsun bunların bana uyması yeterli fakat ben boluluyum tavuk çiftliğim var traktörlerin çiftliğin içine girmesi gerekiyor o yüzden bu saydığım traktörlerin ölçülerini bilmem gerekiyor. İnternet sitesinde yazmıyor maalesef burdan yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim bu saydığım 3 serininde kaçlık oldukları farketmez bana tenteyi çıkardıktan sonraki yüksekliği lazım yada tenteli yüksekliğinde olabilir ben ona göre hesap yaparım şimdiden teşekkürler
Hoşgeldiniz
Newholland ın sitesinde ürünler - traktör - seriyi seçip girdikten son broşür indir var oradan bulabilirsiniz. Broşürü indirdikten sonra alt kısımlarda teknik özellikler yazar motor gücü vites sayısı tork max güç devri ağırlık uzunluk oradan bakarsınız.

Bu tt4 dün linki

Hoşgeldiniz
Newholland ın sitesinde ürünler - traktör - seriyi seçip girdikten son broşür indir var oradan bulabilirsiniz. Broşürü indirdikten sonra alt kısımlarda teknik özellikler yazar motor gücü vites sayısı tork max güç devri ağırlık uzunluk oradan bakarsınız.

Bu tt4 dün linki
Teşekkür ederim. Ama Casenin broşüründe yazmıyor yükseklik siz gördünüz mü bir yerde acaba

Acik tarlayla isin varsa tds diğerlerinden alcaktir yada yeni cikan jxe serisi tarla isin yoksa bide kümes pisliginde dayansin istiyorsan platformsuz olan 4x4 tt serisine bakmani oneririm kara düzen isin bitti mi bas suyu palaformda illaki pislik kalir çürür

Aynen kullanar arkadaşlar Bilgi verebilirse çok sevinirim
Kullanmıyorum ama tt4 le aynı lastikler icin ayni yükseklikte olduğunu düşünüyorum. Zira şase kabin aynı iki model de de. Ama case jx 55 de jx65 de kullandığı 380 85 r30 lastiği kullanıyor. Opsiyon olarak diğer 28 jant lastik tercih edilirse daha alçak olur.

Kümes içinde genelde bahçe tipi traktör uygun oluyor.
Hocam doğru diyorsunuzda bizim buralar dağ bayır engebe dar oluyor onlar bide tarla tipine alıştık artık
Acik tarlayla isin varsa tds diğerlerinden alcaktir yada yeni cikan jxe serisi tarla isin yoksa bide kümes pisliginde dayansin istiyorsan platformsuz olan 4x4 tt serisine bakmani oneririm kara düzen isin bitti mi bas suyu palaformda illaki pislik kalir çürür
tt bi tane var ama levyeli almak istiyorum tarla işlerimizde var kümes işi iki ayda bir zaten. Jxe serileri hoşuma gitti sıfır fiyatları uygun ama o kadar param yok şuan ikinci el 90 a falan olsaydı düşünmeden alırdım.
Kullanmıyorum ama tt4 le aynı lastikler icin ayni yükseklikte olduğunu düşünüyorum. Zira şase kabin aynı iki model de de. Ama case jx 55 de jx65 de kullandığı 380 85 r30 lastiği kullanıyor. Opsiyon olarak diğer 28 jant lastik tercih edilirse daha alçak olur.
Sıfır almayacağım o yüzden o şekilde traktör bulmak zor olur benim için şu an bile yok yani istediğim şekilde. Bende tt4 le aynı diye düşünmüştüm ama resimlerde sanki daha yüksek duruyor. Yasak olmasa gidip bakacağım ama yasak var işte çevremde de bu traktörlerden hiç yok

Hocam doğru diyorsunuz da bizim buralar dağ bayır engebe dar oluyor onlar bide tarla tipine alıştık artık
tt bi tane var ama levyeli almak istiyorum tarla işlerimizde var kümes işi iki ayda bir zaten. Jxe serileri hoşuma gitti sıfır fiyatları uygun ama o kadar param yok şuan ikinci el 90 a falan olsaydı düşünmeden alırdım.
Sıfır almayacağım o yüzden o şekilde traktör bulmak zor olur benim için şu an bile yok yani istediğim şekilde. Bende tt4 le aynı diye düşünmüştüm ama resimlerde sanki daha yüksek duruyor. Yasak olmasa gidip bakacağım ama yasak var işte çevremde de bu traktörlerden hiç yok
Bizde kümeslerde , Erkunt 58 E, 65 M, Tümosan 6165 , MF 240 S, gibi modeller var.
Gübre sıyırma esnasında yarım debriyaj kullanım fazla olduğundan 500-800 saat arası debriyaj balatası değiştiriyoruz.
Kümesin tavan yüksekliği ne kadardır? İçinde direk var mıdır?
Erkunt 58 E de başımızı eğmezsek yemliklerin kenar plastikleri adamın canını yakıyor. :(
Kümesin içi, çift katlı, 4*4 metre iki sıra direklidir,
Kioti LX500L bi speed özelliği var ama beton zeminde kullanımı risklidir, gübre üzerinde belki uygun olur.
Hidrolik levyeli bir model bakmanızı tavsiye ederim.
Tarla da traktörün iz genişliğini biraz açarsınız.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Jxe fiyati piyasaya göre baya uygun yani bi tt den nasil daha uygun onu anlayamadim kabin klima jx65e 138 ropslusu ise 125 bin klimasiz tt65 4wd 155 bin motorlari ayni
Evet çok uygun bende şaşırmış durumdayım neredeyse tekçeker tt55 fiyatına çiftçeker levleyeli 55 veriyorlar
Bizde kümeslerde , Erkunt 58 E, 65 M, Tümosan 6165 , MF 240 S, gibi modeller var.
Gübre sıyırma esnasında yarım debriyaj kullanım fazla olduğundan 500-800 saat arası debriyaj balatası değiştiriyoruz.
Kümesin tavan yüksekliği ne kadardır? İçinde direk var mıdır?
Erkunt 58 E de başımızı eğmezsek yemliklerin kenar plastikleri adamın canını yakıyor. :(
Kümesin içi, çift katlı, 4*4 metre iki sıra direklidir,
Kioti LX500L bi speed özelliği var ama beton zeminde kullanımı risklidir, gübre üzerinde belki uygun olur.
Hidrolik levyeli bir model bakmanızı tavsiye ederim.
Tarla da traktörün iz genişliğini biraz açarsınız.
15 sene 54c ile sıyırdım 3500 saatte değiştirdik sonra tt ye geçtim o ortadan vites kara düzen önüne kepçe taktırdık oda 2000 saatte yedi :) kümeste direk yok ben ön kepçe ile içerde römork dolduruyorum şimdi alacağım traktör römork ile girecek yani şimdiye kadar en büyük traktör tt75 di içeri giren rahat bir şekilde giriyor o. Siz nerelisiniz hangi firma ile çalışıyorsunuz hesaplar nasıl ? :)

Evet çok uygun bende şaşırmış durumdayım neredeyse tekçeker tt55 fiyatına çiftçeker levleyeli 55 veriyorlar
15 sene 54c ile sıyırdım 3500 saatte değiştirdik sonra tt ye geçtim o ortadan vites kara düzen önüne kepçe taktırdık oda 2000 saatte yedi :) kümeste direk yok ben ön kepçe ile içerde römork dolduruyorum şimdi alacağım traktör römork ile girecek yani şimdiye kadar en büyük traktör tt75 di içeri giren rahat bir şekilde giriyor o. Siz nerelisiniz hangi firma ile çalışıyorsunuz hesaplar nasıl ? :)
Konu ile ilgili sorularınızı cevaplayabiliriz.

Yeni traktörlerin yanına yaklaşılacak gibi durmuyor, eski modelleri de servis kayıtları olmadığı için tavsiye veremiyoruz.
Traktörlerin ekspertiz raporları olsa hemen tavsiye verirdik. :)
Ya case yada new Holland olacak yakıtı falan önemli değil parasıda çok önemli değil tek derdim kümese girip çıkması 😂 insan broşüre ölçülerini bi yazmazmı ya bizim buralardada o modelden hiç yok Bolu’daki galerilerde de yok hiç

75 C 36 jant lastikle şoför koltuğunun en yüksek arka kısmı 2 metre yüksekliği var.Alçak 28 jant lastikle 15 cm azalsa 185 cm gibi koltuk yüksekliği oluyor.
Erkunt 58 E , 28 jant lastikle koltuk yüksekliği 170 cm ' dir.
Kümesin tavan yüksekliği ne kadardır?

75 C 36 jant lastikle şoför koltuğunun en yüksek arka kısmı 2 metre yüksekliği var.Alçak 28 jant lastikle 15 cm azalsa 185 cm gibi koltuk yüksekliği oluyor.
Erkunt 58 E , 28 jant lastikle koltuk yüksekliği 170 cm ' dir.
Kümesin tavan yüksekliği ne kadardır?
İçi yüksekte kapı 1.90 benim alacak olduğum 30 jant ne diyorsun tam sıfır mı denk gelir