Kaç Amper Kaynak Makinesi Alayım ?

Herkese iyi günler, tarım aletlerinde kırılan yerleri kaynatmak için bir kaynak makinesi alacağım sizce kaç amper yeterli olur? 140 - 165 - 200 bunlardan hangisi yeterli olur

Sürekli kullanmayacağım fakat işim düştüğünde kalın bir lama demiride kaynatmak isterim sizce 140 yeterli olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Herkese iyi günler, tarım aletlerinde kırılan yerleri kaynatmak için bir kaynak makinesi alacağım sizce kaç amper yeterli olur? 140 - 165 - 200 bunlardan hangisi yeterli olur

Sürekli kullanmayacağım fakat işim düştüğünde kalın bir lama demiride kaynatmak isterim sizce 140 yeterli olur mu?
Yazıldığı gibi invertör al 140 yeterli bende 160 amper lik var 115 amperde rahat 3.25 elektrotu eritiyor

Image1604614884.675598.jpg

Daha bir kaç gün önce aldım. 165lik usta bi abimiz şiddetle tavsiye etti.1500 tl ertesi gün geldi.

200 lüğün fiyatı biraz daha pahalı kullanan arkadaşlar 120-130 amperin daha yükseği ile kaynak yapmadım diyor gerekli mi acaba 200 lük
Biraz daha pahalı ama çok da pahalı değil. Yukarıda da dediğim gibi, benim damadımın mesleği kaynakçı. Almış iken 200 amperden aşağısını almamam için özellikle ısrar etti. Kaynak işlerimi de o yapıyor zaten.

• Beğen
Bi kaç sene önce kaynak ögrendim.köye gittigimde kullanıyorum, babamin eski 250 amperlik iş görüyor.
Fakat bir akrabamda 160 amperlik inverter var, guzel kaynatıyor fakat asıl pratik oluşu güzel . bi karış boyu var, omuzuna asıp kaynak yapabiliyorsun cok rahat. Küçük bir yogurt kabı gibi, o sürekli 3.25 kullaniyor iyi yakiyor diyor.

Senin kullanacağın elektrot maksimum 3.25 onada 140/160 amper fazlasıyla yeterli. Ben 160 amperi sadece demir keserken kullanıyorum geri kalan işlerde 115 3.25, 2.5 için demire göre 100 ve aşağı düşürüyorum. Bu işin çok ehli değilim kaynak işini yakın köyden tersanede kaynakçılık yapan arkadaştan öğrendim. Makineler arasında fiyat farkı olsada hepsi aynı parçaları kullanır dikkat edilmesi gereken en önemli husus içinde transistörlü elektronik kart olduğu için su ve nemli ortamdan uzak durması harici hiç bir şey olmaz.

• Beğen
Benim damadım kaynakçı. İki ay önce bana bu makinayı aldırdı. İş yerlerinde bundan varmış, sorunsuz ve kaynağı güzel dedi.Ekli dosyayı görüntüle 53857
Bende bunun 160 amper olanı var. 8 9 yıl önce ben lisedeyken dedem bi hurdacıdan almıştı ikinci el. Çok yoğun kullanırım halada kullanıyorum. Çok sağlam bunlar