Kaç tane traktörünüz var?

Kaç tane traktörünüz var?

• Kullanılan toplam oy
    55
Arkadaslar benjm amacim , show yapmak vb vb degil . Burada herkesin birbirine faydasi olsun diye bulunuyoruz .

En kucugumuz 18 yasindan buyuktur koca adamdir yani , iftira atmaya yalan konusmaya sallamaya ne gerek var ? İnsanlar boyle mi ki kendisni boyle saniyor ?

Hayirli ramazan gununuda hasetlige cekememezlige ne gerek var ?

Hayirli gunler olsun .
Maşallah abi nazar degmesin. Bize artik profesyonel is yapan kagit ustunde deil denemis gormus kisiler lazim. Amerika avrupa tarimi profesyonel yapiyor. Bizde aynisini yapalim. Bize bilgilerini paylasirsan iyi olur

• Beğen
Tepkiler: aydinli
Gerek fatura gerekse filo namına koyulan resimler güzel kapak olmuş. Herkes herşeyi biliyor bu ülkede, aydınlı.

Dün forma bakarken, işlenen arazi sorusuna cevabı görünce ettiğiniz tevazu güzeldi. Ama anlamadılar.

Allah hayırlı bol kazanç nasip etsin.

amin üstadım Allah hepimize bol hayırlı kazanç nasip etsin . ben resimleri sadece doğru söylüyorum bunu göstermek için koydum.

Maşallah abi nazar degmesin. Bize artik profesyonel is yapan kagit ustunde deil denemis gormus kisiler lazim. Amerika avrupa tarimi profesyonel yapiyor. Bizde aynisini yapalim. Bize bilgilerini paylasirsan iyi olur

Amin inşallah kimsenin işine nazar değmesin. Elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım da sizlerden öğreneceğim çok çok şeyler var.

• Beğen
Tepkiler: anktrak
Delta da var sende sanirim blu master daha iyi diyorsun oyle mi peki en oturakli seri hangisi bg olarak 90 lik mi 100 luk mu

100 luk hic kullanmadim . Yorum yaparsam yanlis olur .

Normalde avantaj dezavantaj derseniz .

110 la yapilan her isi 90 la yapabiliyordum ancak 90 lik baya zorlaniyordu . Misal 5 li donerli pulluk yada 9 bacakli cizel gibi .

110 luk daha rahat calsiyor .

Ancak lastikleri tam balon oldugu icin araya girerken cok zor oluyor . Ara isciligi yaparken lastiklerden dolayi kullanmak bi hayli dikkat istiyor .

110 luk 90 a gore baya fazla mazot yakiyor .

100 luk hic kullanmadim . Yorum yaparsam yanlis olur .

Normalde avantaj dezavantaj derseniz .

110 la yapilan her isi 90 la yapabiliyordum ancak 90 lik baya zorlaniyordu . Misal 5 li donerli pulluk yada 9 bacakli cizel gibi .

110 luk daha rahat calsiyor .

Ancak lastikleri tam balon oldugu icin araya girerken cok zor oluyor . Ara isciligi yaparken lastiklerden dolayi kullanmak bi hayli dikkat istiyor .

110 luk 90 a gore baya fazla mazot yakiyor .
Ariza bakimindan suthle ile ilgili sorun yasadinmi

Ariza bakimindan suthle ile ilgili sorun yasadinmi

110 luklarda hic sorun yasamadim . Cunku o gercekten elektronik powershutle.

Ama 90 deltada o shutle gorunumlu levye var ya ondan en az 30 - 40 kez sorun yasadim . Yasamadim diyenede pek inanmam .

Sadece 2013 model olmasi lazim o ince tekerli 110 yaglama yapan mili kesmis , bizim adam da abimi aramis , isik yandi ne yapayim diye (yag isigi yaniyormus) abimde ben anlamam devam et demis [emoji23][emoji23]. Sonrasi malum yatak sardi motor yaptim . Onun disinda 110 luklardan hic bir arizam olmadi sukurler olsun .

110 luklarda hic sorun yasamadim . Cunku o gercekten elektronik powershutle.

Ama 90 deltada o shutle gorunumlu levye var ya ondan en az 30 - 40 kez sorun yasadim . Yasamadim diyenede pek inanmam .

Sadece 2013 model olmasi lazim o ince tekerli 110 yaglama yapan mili kesmis , bizim adam da abimi aramis , isik yandi ne yapayim diye (yag isigi yaniyormus) abimde ben anlamam devam et demis [emoji23][emoji23]. Sonrasi malum yatak sardi motor yaptim . Onun disinda 110 luklardan hic bir arizam olmadi sukurler olsun .
110 luk mu alin diyorsunuz new holland yerli alacak olsak 110 unda deltasi blumaster i vermi

Istersen 10000 bine al tamammi beni ilgilendirmez sen normal bi orta kolun 15 kati para vermissin o bana abartili geldi birde kac kisi sormus nekadar arazi isliyosuniz diye kendime yetecek kadar diyosun her sorana isledin araziyi yazmak cokmu zor 10 dan fazla traktora sahipsin 2 traktorun halen gelmemis ben oyle filo sahibi olcam ayni gun ozel uretim yaparlar bende sadice td65var makine ile ekim yapiyorum yillik 1000 donum ustu arti kendi arazimizde isliyorum senin bi 20 bin donum uzerinde calisman lazim bizim hesaba gore

Hocam gercekten merak ettim . Yillik 1.000 donum ve ustu ekim yapuyorum dediniz ya . Bu sadece mibzerle ekim yaptiginiz yerin olcumu degil mi. ? Zira 1.000 donum ustu yeri basindan sonunda kadar tek td 65 le islemiyorsunuz degil mi ?

Aydınlı Bey bir soru sordum ama cevap alamadım sizden. Sizini new holland tercihinizin sebebi nedir? Komple New Holland var. Özel bir sebebi varmı ?

Kusura bakmayin , atlamisim.

Ben traktorlerimi 2 yada 3 yilda bir degsitiriyorum . Yani filonun yas ortalamasi cok dusuk oluyor . O yuzden ikinci elde neredeyse hic deger kaybetmiyor . Satacam diye kivranmiyorum , bayii gelip aliyor iyi fiyatlara .

Parcasi inanilmaz cok , yasadigim ilcede bile parcasi bulunabiliyor .

Piyasada yerli olupta blue masterden bana gore daha iyi traktor yok . (Deutz u yerli kategorusine koymadim zaten koysam da deutzu bilmiyorum ) ama new holland ona ragmen cok iyi 10 numara traktor degil , sadece kotunun iyisi .

Kisaca , ikici el degerini korumasi
Parcasini herseyde bulup ucuz olmasi
Servisinin de heryerde olmasi .

Kusura bakmayin , atlamisim.

Ben traktorlerimi 2 yada 3 yilda bir degsitiriyorum . Yani filonun yas ortalamasi cok dusuk oluyor . O yuzden ikinci elde neredeyse hic deger kaybetmiyor . Satacam diye kivranmiyorum , bayii gelip aliyor iyi fiyatlara .

Parcasi inanilmaz cok , yasadigim ilcede bile parcasi bulunabiliyor .

Piyasada yerli olupta blue masterden bana gore daha iyi traktor yok . (Deutz u yerli kategorusine koymadim zaten koysam da deutzu bilmiyorum ) ama new holland ona ragmen cok iyi 10 numara traktor degil , sadece kotunun iyisi .

Kisaca , ikici el degerini korumasi
Parcasini herseyde bulup ucuz olmasi
Servisinin de heryerde olmasi .

Teşekkür ederim cevap için. Ben New Holland'ı yerli olarak görmüyorum. Bana göre yerliler Erkunt, Başak, Hattat, Hars vede lanet Tümosan.

Hocam gercekten merak ettim . Yillik 1.000 donum ve ustu ekim yapuyorum dediniz ya . Bu sadece mibzerle ekim yaptiginiz yerin olcumu degil mi. ? Zira 1.000 donum ustu yeri basindan sonunda kadar tek td 65 le islemiyorsunuz degil mi ?
Ben piyasaya ekim yapiyorum bugday arpa bizde ekim sezonu 15 ekimde baslar yilbasina kadar devam eder hava durumuna gore kendimiz 100 donum isloyoz suan 1 haftadir piyasaya surum yapiyorum

Newholland deltayi da bunlarim icine koyabilirsin. Emin ol cok kotu yani

Ben kötü manasında paylaşmadım aydınlı bey yanlış algılanmasın yerli kategorisinde değerlendirilecek manasında söyledim yoksa Erkuntları beğeniyorum. Kötü olarak görmüyorum. Diğerleri konusunda fazla bir bilgim yok kullanmadım ama tümosanı tek geçerim ocaklardan ırak zulum zulum iddia ediyorum tümosan alana kadar bir çift öküz bağla daha iyidir. en azından sanayi beklemezsin yemini suyunu verirsin ne krank keser ne çeker kitler.