Kan Veriyor..!

17.12.2007
3,301
213
Konya

Başbakan uykuda, bakan uykuda, vekil uykuda
Satıyorlar Memleketi karış karış kuytuda
Askerim Polisim Canını dişine takmış
Kan veriyor Bayrağa çekinmeden doğuda..!

Yolla tankla silahla boyuyor gözünü
Bir indirim iki zamla soyuyor cebini
Emeklim, Çiftçim terini toprağa katmış
Kolunu verdim mi alamıyor elini..!

- TMS_HST

Annem, babam, teyzem patlamadan yarım saat önce oradaydı. Herkes merak etmiş, telefonlar susmadı. Şuan sürekli ambulanslar gidip geliyor burada.

Ankara'nın hatta Türkiye'nin göbeği, en güvenilir yeri olan o bölgede böyle bir olay yaşanıyorsa, ben başka bir şey demiyorum. Daha doğrusu denilecek çok şey var ama dilimizi de bağladılar...

Suriye'nin derdine, Filistin'in derdine kendi ülkesini başıboş bıraktılar! Hiç mi kıymeti yok bu toprakların, bu milletin???

Değerli arkadaşlarım,içerde ve dışarıda yanlız günler yaşıyoruz.Yara alıyoruz,canımız yanıyor.Kızıyoruz,haykırmak istiyoruz...Ancak bir olmamız,beraberlik hissiyatını korumamiz gerekli...İnanılmaz saldırı yoğunluğu yaşıyor ülkemiz,milletimiz.Birbirimizi kirmayalim,sahiplenelim...Bir çanakkale emsali yaşanıyor,aynı yedi düvel"kimi yamyam ne bela"cesitliligiyle karşımızda...Kirmayalim,sahiplenelim,yan yana durabilelim...

Her olay sonrası birlik olalım, terörü lanetleyelim, birliğe herzamankinden daha çok ihtiyacımız, kandan beslenen ... vs

Doğru ama eksik. Terör örgütünden, teröristten nasıl bir davranış bekliyoruz, bazen şaşıyorum. Adamın işi bu, ne yapacak ki başka? Zaten bu işleri yapmasa terörist olmaz. Yılansa bu sokacak kardeşim, miyavlayacak hali yok ya.

Teröre karşı bir olmak ayrı. İhmal ihtimalini göz önünde bulundurmak, "sorumluları" sorumlu tutmak ayrı.

Kandili bombalamakla PKK, terörist örgütlere başka isimler takmakla örgütler çökertilseydi bitirseydi dünyada terörden eser kalmazdı.

Kıyıdan gidip fazla açılmayayım. Bir adam celladına aşık olmaya görsün, iflah olmaz!

Yunanistan dibimizdeki adaları işgal etmiş, hem de en kötü en zayıf zamanında. Devletin derdi şamda cuma namazı kılmak. Artvinli toprağıma dokunma der devlet askeriyle polisiyle halkın tepesine biner, Her yetişkin insan bugünkü durumdan sorumlu. Önündeki apaçık olanı görmeyen millet daha akıllı olan daha çok protein tüketen toplumların buyruğuna girmeye mahkum. Beter olsun demek geçiyor içimden ama ah o masum çocuklar, onlar için vazgeçmemek lazım. Yoksa birçok şey anlamızlaşıyor böyle gecelerde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dun bi arkadasimin daveti uzerine koye aksam yemege gittik 11 yasinda oglu var haberler malum olayi gosteriyor sohbet ederken cocuk baba oku koyde durma diyorsun.Sehirde canimizi koyde ekmegimizin yarisini aliyolar bana dondu ibrahim abi sn neden gittin yarim ekmek azmi geldi dedi.İnanin cocuga ne diyecegimi sasirdim konuyu gecistirdik.11 yasinda cocuk denebilirse.

Dun bi arkadasimin daveti uzerine koye aksam yemege gittik 11 yasinda oglu var haberler malum olayi gosteriyor sohbet ederken cocuk baba oku koyde durma diyorsun.Sehirde canimizi koyde ekmegimizin yarisini aliyolar bana dondu ibrahim abi sn neden gittin yarim ekmek azmi geldi dedi.İnanin cocuga ne diyecegimi sasirdim konuyu gecistirdik.11 yasinda cocuk denebilirse.

Çocuktan al haberi derler ama size ders vermiş çocuk köyde durmakla bir saldırıya maruz kalmayacağımızın garantisi yok ama en azından şehirlerden daha güvenli.

• Beğen
Tepkiler: Yenikentli123