Karadeniz'den Özlenen Lezzet: Palamut Dönüşü Tezgahlarda

Screenshot_1.png

Karadeniz bölgesinde uzun bir süredir görülmeyen palamut, Düzce'deki balık tezgahlarında yeniden tüketicilerle buluştu. Denizdeki az miktardaki palamutun satış fiyatı tane başına 150 TL olarak belirlendi. Palamutun sınırlı miktarda olmasıyla birlikte, balıkçılar ilerleyen zamanlarda artış beklediklerini ve hamsinin de bollaşmasını umut ettiklerini dile getirdi.

Balıkçı Tuncay Kılıç, palamutun henüz yeterli miktarda olmamasına rağmen ilerleyen zamanlarda artış yaşanacağını belirtti. Deniz ve hava koşullarının normale dönmesiyle birlikte çeşitliliğin artacağına inandığını ifade eden Kılıç, "Hava normale dönünce, biraz da soğuduğu zaman çeşitliliğin artacağına inanıyoruz. Hava kötüydü, biraz toparlamaya başladı. Denizde, balıklarda normale dönmeye başlar" dedi.

İlerleyen günlerde tezgahların daha fazla palamutla dolacağını öngören balıkçılar, aynı zamanda hamsinin de bolluğunu beklediklerini söyledi. Hamsinin de daha fazla görülmesiyle birlikte tezgahlardaki çeşitliliğin artması ve tüketicilere daha geniş bir seçenek sunulması bekleniyor.
 

Benzer Konular