Karkas yardım

Arkadaşlar ben kurbanlık bakıyorum bu sene satamadığım erkek kurbalıkları kestirmeyi düşünüyorum ama şimdiye kadar hiç kestirmedim hayvanlar şu an 550 kiloda benim sorum kesim işi nasıl oluyor mezbahaneye randevuyla gidiliyor şu an kesim kaç lira 600 kilo canlı hayvan şu an kestirildiğinde ne kadar eder yer kırşehir

et balık kurumu alım ve kesim fiyatı

BÜYÜKBAŞ HAYVAN ALIM FİYATI (YERLİ)
ÖDEMEYE ESAS
TL / ET KG
HAYVAN CİNSİ
KESİM ŞEKLİ
ASGARİ KARKAS AĞIRLIĞI (Kg)
RANDIMAN ASGARİ %
I. KALİTE
(Dana)
YAĞSIZ​
170,00
57,00 ve üzeri​
32,00
55-56​
30,50​
53-54​
30,00​
II. KALİTE
(Düve-Erkek Manda)
YAĞSIZ​
155,00
51-52​
29,50​
III. KALİTE
(İnek-Öküz-Dişi Manda)
YAĞSIZ​
145,00
49-50​
26,50​
48 ve altı​
24,75​

İmkanın varsa kurbanda sat derim ben mezbahada çalışıyorum ve kurbancılık yapıyorum 300 kg lik bir hayvanda kurbanda satman en aşağı 2000 TL kar demek senin için tabi imkan varsa
Abi son noktayı koymuş kurban da satılan her mal çok aşırı karlıdır kurbana bakılan mal kepek artı normal yem ile bakılır 300 kg lık malı ortalama vatandaş en az 350 kg dıye alır ayrıyeten kurbanda dana yı çadıra götürecek 10 gün orda yemez 10 günde eve getirin orda yemez yani yese bile ete çevirmez küllü zarar en ıyı mal satılan mal

Arkadaşlar ben kurbanlık bakıyorum bu sene satamadığım erkek kurbalıkları kestirmeyi düşünüyorum ama şimdiye kadar hiç kestirmedim hayvanlar şu an 550 kiloda benim sorum kesim işi nasıl oluyor mezbahaneye randevuyla gidiliyor şu an kesim kaç lira 600 kilo canlı hayvan şu an kestirildiğinde ne kadar eder yer kırşehir
Tam olarak kırşehirin neresindensiniz . Şayet merkeze yakınsanız bi gelip bakalım uyarsa biz alcaz bi arkadaşımla kurban . Özeldende olsa adresinizi vede tel nonuzu bi zahmet yazın .

600 kg hayvan , %55-58 arası et randımanı verebilir , son zaman arpa kırması yemişse eti sıkı olur , %60 et randımanı hayvanın cinsine göre değişir.
Kesimde %2 fire oluyor.
600* %55 desek= 330 kg
330 * 38 = 12540 TL ederi olur.
Kurbanda büyük hayvan fiyatları daha iyi olur, kesim fiyatları üstünde satılır.