Kasım kuraklığı..

89 macurları vardıadamlar şeytandı uyanıklar kominist düzende traktöre bindinmi 3 ay inemezsin derdi tüekün haklı ya kaçarken ya tıkerken gelir doğru söz traktörün yağını teneke doldurup yatak sarsırıp yağı tekrar dolduruyormuşlar mühendisler kafayı yemişler ara ara her traktöte olmaya başlamış adamlarda 3 gün dinleniyormuşlar rektefiyrde yağlarını aldıklarını farkettiklerini vurmuşlar tekmeyi bin yıl düşünsem haklıma gelmez yatak sardırmayı [emoji1][emoji1]
O zamanlar ekilmeyen bir dekar yer yokmuş 3 ay değil 6 7 ay çalışıyorlar mis traktör üstünde her köye 3 4 traktör kamyon vs devamlı iş varmış adamlar bıkmış çalışmaktan nede olsa devlet işi ondan yapmışlardır yapanlar da kesin bizim daglilardir[emoji1]

O zamanlar ekilmeyen bir dekar yer yokmuş 3 ay değil 6 7 ay çalışıyorlar mis traktör üstünde her köye 3 4 traktör kamyon vs devamlı iş varmış adamlar bıkmış çalışmaktan nede olsa devlet işi ondan yapmışlardır yapanlar da kesin bizim daglilardir[emoji1]
Aynen kendileri anlarıyordu şok oldum 😄😄😄😄

Corona çıkmış arkadaşta akşam üstünü değiştiriyordu arkamda umarım banada geçmemiştir 2 saattir onunla uğraşıyorum işler karışıyor işteyim [emoji20]
Geçmiş olsun abi bizim burdada merkezde ve bazi köylerin mahallelerini karantinaya alıyorlar gerçekten durum çok ciddi osmaniye de bugün 10 kişi koronadan ölmüş allah yardımcısı olsun herkesin

Geçmiş olsun abi bizim burdada merkezde ve bazi köylerin mahallelerini karantinaya alıyorlar gerçekten durum çok ciddi osmaniye de bugün 10 kişi koronadan ölmüş allah yardımcısı olsun herkesin
Sağol mahmut ortalık çok karışacak bizş çıkarmayacaklar gibi duruyor işler aksamasın diye bekleyecez şimdilik yarın hafta tatilim ararsalar 14 gün yatarımfa en büyük korkum bıiulaştıysa evdekilere bulaştırmak

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bugün Uzunköprü den Luleburgaz a gelirken Havsa Çukurköy ovasında 1-1,5 ay önce çeltik hasadı yapılmış tarlalara Önümüzde ki yıl için lazerli tesviye yapan birini gördüm.
Ova yerinde bu zamanda lazerli tesviye yapmak için toprağın ciddi mânâda kuru olması gerekiyor.
Geçen yılın bu dönemi de kurak geçmişti.
Umarım aralık ayıyla birlikte yeterli yağışı alırız.

Bugün Uzunköprü den Luleburgaz a gelirken Havsa Çukurköy ovasında 1-1,5 ay önce çeltik hasadı yapılmış tarlalara Önümüzde ki yıl için lazerli tesviye yapan birini gördüm.
Ova yerinde bu zamanda lazerli tesviye yapmak için toprağın ciddi mânâda kuru olması gerekiyor.
Geçen yılın bu dönemi de kurak geçmişti.
Umarım aralık ayıyla birlikte yeterli yağışı alırız.
Erkuntla, case gorduysen Turgay abiyle arkadasi, bana haberi geldi[emoji846]