Kasım kuraklığı..

Kuraklık devam ediyor.Kasım sonu aralık başı gibi yağış vardı o ihtimalde zayıfladı.Aralık 7 ve sonrası gösteriyor.Bu sene işimiz zor galiba..
Gözüm 10tane hava durumu programı ve sitelerinde hergün.
Kasım 5-10 arası 130 dekar yer ektim alatav dı hepsi. Fırsat varken ekeyim sonra yağmur kar gelir tarlalara camurdan giremeyiz derken durum bu tek damla atmadı. Yer kütahya
Allah sonumuzu hayır etsin.
Artık hiçbirşey eskisi gibi olmuyor. Her yıl bi önceki yılı arar olduk.

Hasattan bu tarafa toprağa 2 parmak geçecek bir yağış almadık kumsal yerler sürülür ama çoğunluk ağır toprak ve yamaç tarlalar. Bıçakları çabuk bitiriyor tav olmassa ve çok kesek çıkıyor geç kalırsak buğday iptal arpayı basar geçeriz ne yapalım 12. Ayın son haftasına kadar buğdayı atarım oldu oldu

Bi yagmur yagsin ikigün acsin hepsi firca gibi cikar tohum yuzeyde degilse sıkıntı yok ,
Kuruya ektik diyelim , merdane vurdun , topragı sıkıştırdın yeterli nem tav olmayinca bugday cıkmaz bize yagmur gerek dostum.onümuz guz yagar, hatirliyormusun , gecen yıl aynı kurak olmuştu, sonra ne coştu yagmurlar, yine olur
Bir kaç gün açık hava olunca , hayvan gübresi çektiğimiz tarlaları sürebildik.
Kısmetse bu günde arpaları ekeceğiz.

Bizde kar gostermeye başladı hayırlısı inşallah
Screenshot_20201126-080251.jpg

50-60 dönüm yer ektim bıraktım.Salı günü azda olsa yağış gösteriyordu oda kaydı.Bugünde gittim merdane çektim.250 dönüm yeri ekmeyecem daha.Bu sene gerçekten kötü olacak gibi..İlk defa bu kadar ekim için kararsız bir yıl geçiyorum.Mısır yerleri iyi ama anızlar kupkuru.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01