Kaz yetiştiriciliği barınma

Kaz yetiştiriciliği yapmaya başladım kazların barındığı kulübe onlara çok küçük geliyor komşum kazlarını etrafı sarılı açık alanda barındırıyor bende öyle yapmak istiyorun ama tilki sansar gibi hayvanların zarar vermesinden endişeliyim sizce nasıl yapmalıyım
Cevaplarınızı bekliyorum

Öncelikle onlara göre ufak olmayacak orta boyutta her tarafı kapalı bir kümes yapmak zorundasınız yoksa tilki vs hepsini temizler. ondan sonra tel ile istediğiniz yeri çevirin kazlarınıza follukllar koyun dışarı içeri gecede kapayın bişey olmaz

Öncelikle onlara göre ufak olmayacak orta boyutta her tarafı kapalı bir kümes yapmak zorundasınız yoksa tilki vs hepsini temizler. ondan sonra tel ile istediğiniz yeri çevirin kazlarınıza follukllar koyun dışarı içeri gecede kapayın bişey olmaz
Içeri kapatıyorum geceleri zaten de kapattığım yer hayvanlara dar geliyor komşum dışarda bırakıyor bende tel sarıp bırakmak istiyorum ama içeriye yabani hayvan girer diye şüphe ediyorum

Içeri kapatıyorum geceleri zaten de kapattığım yer hayvanlara dar geliyor komşum dışarda bırakıyor bende tel sarıp bırakmak istiyorum ama içeriye yabani hayvan girer diye şüphe ediyorum
kazları hiçbir zaman kapalı tutma, yaz kış açık olsun. yumurta ve kilo verimleri düşer. kazın cinsini bilmiyorum. yumurta için canlı ağırlıklarını kontrol altına almalısın. Küçük cins köpek besle çitlerin dışında serbest dolaşsın. 3*3 cm lik tel ile çevir. telin alt kısmı açık olmasın oradan çok hızlı şekilde içeri girerler. köpek yetişemez.
kapalı yerde çok şıkışıklıkta kaz birbirinin tüyünü yer.
bereketli olsun.

• Beğen
Tepkiler: ufukk
kazları hiçbir zaman kapalı tutma, yaz kış açık olsun. yumurta ve kilo verimleri düşer. kazın cinsini bilmiyorum. yumurta için canlı ağırlıklarını kontrol altına almalısın. Küçük cins köpek besle çitlerin dışında serbest dolaşsın. 3*3 cm lik tel ile çevir. telin alt kısmı açık olmasın oradan çok hızlı şekilde içeri girerler. köpek yetişemez.
kapalı yerde çok şıkışıklıkta kaz birbirinin tüyünü yer.
bereketli olsun.
gece apaçık alanda uyudukları zaman fazla sayıda köpek yoksa tilki falan götürüyor hepsini 3 köpekli yerden dahi götürdü kümes içinden. sıkıntılı gece açık olması

Kaz yetiştiriciliği yapmaya başladım kazların barındığı kulübe onlara çok küçük geliyor komşum kazlarını etrafı sarılı açık alanda barındırıyor bende öyle yapmak istiyorun ama tilki sansar gibi hayvanların zarar vermesinden endişeliyim sizce nasıl yapmalıyım
Cevaplarınızı bekliyorum
Abi 100 hayvanim var-yok 7x14 98 m2 çadir aldim içi de sepserin ve gölge kapiyi acmama ragmen cikmiyorlar arada bi akşam üzeri yarim saat gezinip tekrar giriyorlar hayvan başı 1 m2 bi kümesin varsa iyi olur veyahutda sağlam tel çekip altını da taş ve betonla besleyip tilkiden sansardan koruman gerek o çadiri almak zor sıfırı 14 milyar olmuş ben batmış tavukcudan aldim sifir gibi 6.5 verdim nakliye kurulum 7 yi buldu tabi ama çok memnunum 70 m2 si hayvanlar kaliyor 28 m2 ayrı bölme var inşallah bu ilk yılım olacak damizliklardan iyi randiman alirsam ekmek yerim gibime geliyor 50 dişi 25 erkek Fransız G36 yapmaya calisiyorum linda bulduydum kelepir 65 e almistim yetiskin kazlari simdi onlari ve damizlik vasfi tasimayan g36 lari 90 lira bandindan satip yerine sadece dişi kaliteli damizlik g36 alma planim var inşallah yapabilirim öğrenci bütcesiyle bukadar oluyor 800 tl burs aliyorum 350 kira 200 araba yakıyor git gel kalanı da kazlara yiyecek bakalim allah büyük emeklerimizi zayi etmesin inşallah siz nasıl yapiyorsunuz kac adet var irk ne ne zamandan beri yapiyorsunuz
20200714_145257.jpg

Abi 100 hayvanim var-yok 7x14 98 m2 çadir aldim içi de sepserin ve gölge kapiyi acmama ragmen cikmiyorlar arada bi akşam üzeri yarim saat gezinip tekrar giriyorlar hayvan başı 1 m2 bi kümesin varsa iyi olur veyahutda sağlam tel çekip altını da taş ve betonla besleyip tilkiden sansardan koruman gerek o çadiri almak zor sıfırı 14 milyar olmuş ben batmış tavukcudan aldim sifir gibi 6.5 verdim nakliye kurulum 7 yi buldu tabi ama çok memnunum 70 m2 si hayvanlar kaliyor 28 m2 ayrı bölme var inşallah bu ilk yılım olacak damizliklardan iyi randiman alirsam ekmek yerim gibime geliyor 50 dişi 25 erkek Fransız G36 yapmaya calisiyorum linda bulduydum kelepir 65 e almistim yetiskin kazlari simdi onlari ve damizlik vasfi tasimayan g36 lari 90 lira bandindan satip yerine sadece dişi kaliteli damizlik g36 alma planim var inşallah yapabilirim öğrenci bütcesiyle bukadar oluyor 800 tl burs aliyorum 350 kira 200 araba yakıyor git gel kalanı da kazlara yiyecek bakalim allah büyük emeklerimizi zayi etmesin inşallah siz nasıl yapiyorsunuz kac adet var irk ne ne zamandan beri yapiyorsunuzEkli dosyayı görüntüle 51296
Merhaba Kandemir, umarim basarirsin, buradan baslar hayalin olan buyukbas besicilige ulasirsin, okul basil hangi bolumdesin?

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Merhaba Kandemir, umarim basarirsin, buradan baslar hayalin olan buyukbas besicilige ulasirsin, okul basil hangi bolumdesin?
Merhaba abi uzun zamandir seninle forum muhabbeti yapamadik. inşallah basarili olurum ve büyükbaşa aşama aşama geçebilirim ama çok teknik ve zorlu bir iş bu kanatlı işi. Bakalım allah büyük. Ankara üniversitesi ziraat fakültesi zootekni bölümündeyim kıymetli ağabeyim 1. Sinif bitti yolun düşerse mutlaka bir çay içelim

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Böyle küçük civcivdiler büyütüyorum ama abiler şunu size diyebilirimki hayvancılıkta en zor şey damızlık anaç yetiştirmek. Gerçekten çok zor. Ben bunu hakkıyla başarabildiğimi de düşünmüyorum. 35 40 kadar işeyaramaz hayvanımı satıp yerine kalite G36 dişi anaç almak istiyorum. İnşallah satabilirim. Duaya ihtiyacım var. Tüm üyelere saygılarımı sunarım bayramınız şimdiden mübarek olsun
20200729_171022.jpg
IMG-20200725-WA0007.jpeg
20200331_192528.jpg

Merhaba abi uzun zamandir seninle forum muhabbeti yapamadik. inşallah basarili olurum ve büyükbaşa aşama aşama geçebilirim ama çok teknik ve zorlu bir iş bu kanatlı işi. Bakalım allah büyük. Ankara üniversitesi ziraat fakültesi zootekni bölümündeyim kıymetli ağabeyim 1. Sinif bitti yolun düşerse mutlaka bir çay içelim
Azimlisin, basaracaksin Kandemir kardesim, mutlaka bit lisan ogten.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06