KENDİ GÜBRE DAĞITMA RÖMORKUNU KENDİN YAP !!

Pekala geliştirelim. Katı gübreyi dışarıya aktaran helezon yerine bant kullanılabilir.
Ayrıca şaft yerine hareketini römork lastiğinden alan bir sistemde olabilir.
Hareketi bana göre hidro motor kullanarak yapmak daha mantıklı geliyor.
Helezonların çaplarını küçülterek tüm alana pararel bi şekilde yerleştirmekte çözüm olur. Arada boşluk olmadıgı için taşı içine almadan üzerinde yürüterek atar.

• Beğen
Tepkiler: 25hasim
Hareketi bana göre hidro motor kullanarak yapmak daha mantıklı geliyor.
Helezonların çaplarını küçülterek tüm alana pararel bi şekilde yerleştirmekte çözüm olur. Arada boşluk olmadıgı için taşı içine almadan üzerinde yürüterek atar.

alta bant yapsak nasıl yaparız acaba bi canlandırsam kafamda bir daha yaparım

Arkadaşlar forumda son zamanlarda hayvan gübresi dagıtan arkadaslar gördüm.genelde dampersiz römroklar var .bu yöntemle belki işleri daha kolaylaşabilir diye düşündüm .

--- Öncelikle römorka bunu uyguladıgınızda kesinlikle römork işlevini yitirmiyor işiniz bitince sökülüp römork başka işlerdede kullanılabilinir.

---Daha sonra gereken malzemeler bi hurdacıdan 300 500 tl ye temin edinilir.çok pahalı olmaz yani bi tane eski biçerdöverlerden cıkma helezon eski şaflar ve bi kaç dişli profil ve sacdan baska bir sey yok .

---Öyle cok işcilik isteyen bir şeyde degil yani gerekli malzemleri aldıktan sonra cok rahat kendin yapabilirsin .

---Tarlada tek tek yıgınlar halinde yıgıpta onları dagıtmak eşit bi şekilde yaymak yerine bence bu küçük işletmelerde iş görebilir.

arkadaşlar bu römorkun içerisindeki V seklinde olmak zorunda degil .tek helezon yerine daha ufak capta 3 4 helezonu pararlel yerleştirdikten sonra o en arkadaki döner sistem kullanılmayıp dedigim gibi daha cok helozon kullanılarak ve dişli sistemini büyülterek halı gibi serilip gidilebilinir bunuda ben düşündüm . :D :D

Palazoğlu Kum Dağıtma Römorku

örneginde oldugu gibi biz kum yerine gübre dagıtıcak .

Hocam fotoğrafları bi daha paylaşabilir misiniz

• Beğen
Tepkiler: hasanfuat