Kepçe takılacak traktör

Selamın aleyküm agalar. Ön yükleyici kepçe alacağım lakin bende Başak traktör var başak traktörün kepçeye uygun olmadığını söylediler. Size göre ön kepçe ye en Uygun traktör hangisi. Kubota 75 beygir i fazla övdüler

Selamın aleyküm agalar. Ön yükleyici kepçe alacağım lakin bende Başak traktör var başak traktörün kepçeye uygun olmadığını söylediler. Size göre ön kepçe ye en Uygun traktör hangisi. Kubota 75 beygir i fazla övdüler
Merhaba ben başak 110 lukta ön yükleyici kullanıyorum, işin yoğunsa bir daha düşün derim. Hayvancılılk işim yok fakat paletli ürünlerin indirilmesi yuklenmesi, sezona göre hububat bakliyat mısır yükleme de kullanıyorum. İleri gerisi halatlı sistem olunca biraz arıza yaşanıyor. Senkromeç arızası, baskı balata, halat vs. Biraz baş ağrıtıyor.

merhaba arkadaşlar. Slaj paketleme işi yaptığımdan ön kepçe işini uzun süre araştırmış biri olarak şunu söylemek istiyorum. 54c ford5000 ve 7556s traktörümüz var. Yerli traktörlerin ön dingilleri ağır işte dağıtıyormuş. Keçe patlatma yada ön akiste kırılmalar oluşuyormuş. Keçe patlatmasını Tümosan klasik kasa 75 beygirde gözümle gördüm. Uyumlu olmaz diye birşey söz konusu değil. Çünkü ben Şuan 5000 forda taktırdım. İsteyen YouTube da arama yaparak izleyebilir. Bazı ustalar uğraşmak istemiyor. Yerli traktörlerde dikkatli kullanımda uzun süre gidiyormuş. İthal traktörlerde sıkıntı çıkanı pek görmedim. Genelde o yüzden john dere kullanıyorlar

Merhaba ben başak 110 lukta ön yükleyici kullanıyorum, işin yoğunsa bir daha düşün derim. Hayvancılılk işim yok fakat paletli ürünlerin indirilmesi yuklenmesi, sezona göre hububat bakliyat mısır yükleme de kullanıyorum. İleri gerisi halatlı sistem olunca biraz arıza yaşanıyor. Senkromeç arızası, baskı balata, halat vs. Biraz baş ağrıtıyor.
Uygun değil işte doğru soylemisler

Kepçede kullanılacak traktörde shutle olmasa bile ileri geri vites olması vede en önemlisi manevrasının iyi olması lazım zaten artık hep kuyruk milinden yağ pompası kullanıyorlar nealırsanız alın kalın teker seçenek alın ve iz genişliğini açabildiğiniz kadar açın

• Beğen
Tepkiler: Muhammed ERASLAN

Kepçede kullanılacak traktörde shutle olmasa bile ileri geri vites olması vede en önemlisi manevrasının iyi olması lazım zaten artık hep kuyruk milinden yağ pompası kullanıyorlar nealırsanız alın kalın teker seçenek alın ve iz genişliğini açabildiğiniz kadar açın
Aynen ne kadar geniş basar o kadar sağlam olur

Aleyküm selam,
Ön yükleyici kepçe yan yerlerde doldurma da sıkıntı olduğundan arka asistan kepçe kullanıyoruz.
Dolduracağınız yükte önemli olur.
Hayvan ahırında Kioti DK551C , Erkunt 58E , NH TD75, TD85, TD100 kullanan var.
Orman içinde Fiat 8066S , JD6220 kullanan var.

500 kg silaj paketi taşıma da JD5095M çalışmıştı ama göstergeyi çevirince satıldı yerine JX100 alınmıştı.

İşin durumuna göre Telehandler kullanan oluyor.
Tavuk kasaları yükleniyor.