kıymet 90 td100d meydan okuma

Ynt: kıymet 90 td100d meydan okuma

şerefli1 link=topic=53728.msg563496#msg563496 date=1331757478' Alıntı:
adaşım keşke daha önceki erkunt hakkında yorumlarımı okusaydın benim erkunt taraftarı olmadığımı anlardın

tabiki üretemez imkanı yok tekerinden tepesindeki tepe lambasına kadar kendinin üretmesi gerekiyor bununn imkanı yok kendinin ürettiği aslında hiç bir şey yok rulmanları bilyeleri dahi kendi üretmiyor ama montajını güzel yapıyor patenti başkasına ait olan bir kaç parçanın sadece dökümünü yapıyor
sana fanatik demedimki abi orda bi tane ayarsız biri vardı saçma sapan konuşuyordu başka konularda fln tamamen fanatik.
tabiki üretemez. ama bu tamamen yerli malı yurdun malı denemez.
yerli sermaye olabilr ama yerli malı olamaz.
peki bişe sorcam kötülemek için deil. meraktan. erkuntun nerleri türkiyede üretiliyor ? döküm kendinin.
farlarına kadar sormuyorm tabiki.

bu olay neden bu kadar büyütülür anlamadım. yüzde yüz yeli sermaye ne demk? ekunt motor ve şanzıman için patent parası veriyor mu vrmiyor mu? nh yerli değil de ne demek? td modlleri ankarada koçun fabrkasında öretilmiyor mu? ikisi de patent parası veriyor!!! olay bu kadar basit... erkuntun tek artısı markanın yerli olmasıdır. nh de bu açığı çalışan sayısı ile yani memlekete katkı fazlasıyla kapatıyor. kaldı ki ben erkunta kötü demedim ki. bir de hitabetimize dikkat edekim. ben o kardeş deyenlerden daha büyüğüm. yaşım 36 dır.

bugün konya tarım fuarında tümosanla erkuntu kıyaslama yaptık kardeşimle. iki ay önce tümosan 8590 almıştı. bugün erkuntu görünce inanın tümosanı aldığına bin pişman oldu.ikiside yerli malı. ama tümosan yıllardır hiç bi yenilik yapmamış.erkuntun mazisi şurda 5veya 6yıl olmuş. ve helal olsun erkuntun aldığı paraya.

yan sanayi neden var tamda bu söylediklerinizi yapmak için. biliyorsunuz ki firmaların çok azı hariç yan sanayiden alır ve monta ederler parçaları. çünkü parçaları kendilerinin yapması hiçte karlı değil. sonuçta her halde yatırım yapar parçalarınıda kendileri üretirdi. herkes maliyeti nasıl düşürürüm diuye uğraşır.bu işin mantığında az gidere çok kazanç dğil mi sonuçta ticaret böyle bir şeydir zaten ne kadar üretici olsada.
şerefli1 link=topic=53728.msg563496#msg563496 date=1331757478' Alıntı:
adaşım keşke daha önceki erkunt hakkında yorumlarımı okusaydın benim erkunt taraftarı olmadığımı anlardın

tabiki üretemez imkanı yok tekerinden tepesindeki tepe lambasına kadar kendinin üretmesi gerekiyor bununn imkanı yok kendinin ürettiği aslında hiç bir şey yok rulmanları bilyeleri dahi kendi üretmiyor ama montajını güzel yapıyor patenti başkasına ait olan bir kaç parçanın sadece dökümünü yapıyor

Tümocu link=topic=53728.msg562827#msg562827 date=1331729941' Alıntı:
4 teker remorkla verin yokuşa bakalım görelim kıymet kızınızı ya gerçekden çok uyanık bu erkunt.. traktöre fazla ağırlık koyuyolar çekişme reklamı yapıp insanları kandırıyolar böylelikle satış yapıyolar böyle bayii reklamları çok görüceksiniz aklı olan kanmaz bunlara erkunt neki ya kalite yok bidefa toplama traktör erkunt neki newholland a kafa tutuyo söylenecek çok şey varda neyse alan hayrını görsün

erkunta toplama diyosun ama ;

tümosan motor tümosan (fıat patentli) şanzuman carraro ön dingil carraro veya hema.
erkunt motor perkins şanzuman zf (alman patentli türkiyede üretiliyor) ön dingil zf yada dana.

bu bilgiler her iki traktöründe toplama oldugunu gösterir.daha dogrusu bana her tarafı bi marka olan traktör gösterin.fendt e bile bu kafayla toplama dersiniz.

agırlık konusuda kardeş erkuntun şanzumanı büyük agır geliyor.fazla agırlık baglamayla alakası yok.motorun saf agırlıgı agır.td100d dede 700kg ek agırlık var kıymet 90 dada 700kg ek agırlık var.

nh_fıat link=topic=53728.msg563513#msg563513 date=1331757922' Alıntı:
sana fanatik demedimki abi orda bi tane ayarsız biri vardı saçma sapan konuşuyordu başka konularda fln tamamen fanatik.
tabiki üretemez. ama bu tamamen yerli malı yurdun malı denemez.
yerli sermaye olabilr ama yerli malı olamaz.
peki bişe sorcam kötülemek için deil. meraktan. erkuntun nerleri türkiyede üretiliyor ? döküm kendinin.
farlarına kadar sormuyorm tabiki.

o kadar çok bilmiyorumda erkunt nerelerini üretiyor

motor,ön ve arka difransiyewl kalıpları,gövde kalıplarını kendi üretiyor bildiğim kadarıyla

motor perkins ama perkins in 1104 ve 1103 serisi motor bolaglarını erkunt döküyor.motor yarım türk diyebiliriz.şanzuman patent alman ama hidrolik kaldırıcısına kadar kendisi döküyor.bi tek ön difransiyeli dışardan geliyor oda en kaliteli ön aks markaları (zf,dana,carraro)

şerefli1 link=topic=53728.msg563600#msg563600 date=1331760789' Alıntı:
o kadar çok bilmiyorumda erkunt nerelerini üretiyor

motor,ön ve arka difransiyewl kalıpları,gövde kalıplarını kendi üretiyor bildiğim kadarıyla
onlarının hepsini toplarsak genel olarka dökümünü döküyor.
benim demek istediğim %100 yerli malı olamaz zaten parçalarının çoğu avrupadan geliyo. oraya para harcıyormu harcıyor sonuçta kaliteli kalitesizliğine bişe demem parça konusunda.
ama ben erkunt alcak olursam zf almam. carrora alırım. zf ye göre arızası daha az.
zf alman malı ama neden bu kadar çok arıza veriyor anlamıyorm. erkuntlarda arıza olak genelde şanzımandan oluyor bildiğim kadarıyla başka yerlerinde fazla bişe yok.

nh_fıat link=topic=53728.msg563879#msg563879 date=1331815551' Alıntı:
onlarının hepsini toplarsak genel olarka dökümünü döküyor.
benim demek istediğim %100 yerli malı olamaz zaten parçalarının çoğu avrupadan geliyo. oraya para harcıyormu harcıyor sonuçta kaliteli kalitesizliğine bişe demem parça konusunda.
ama ben erkunt alcak olursam zf almam. carrora alırım. zf ye göre arızası daha az.
zf alman malı ama neden bu kadar çok arıza veriyor anlamıyorm. erkuntlarda arıza olak genelde şanzımandan oluyor bildiğim kadarıyla başka yerlerinde fazla bişe yok.

Şanzınamı carrora tercih edenler aynı zamanda daha az para ödüyor, zf ye göre aralarında onbin lira fiyat farkı var. Tercih meselesi. :)

Ya biraz yerli yapım mallarımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor arkadaşlar.Senelerden beri elin gavurlarına çalışıyoruz, hala da bu bağnazlıklar yıkılmış değil.Milletimiz de artık şöyle bir duygu var avrupa olsunda ne olursa olsun ama bu düşünceler çok yanlış arkadaşlar.Artık bizim de markalarımız var onları desteklememiz lazım ki ilerde onlarda bir fent bir mf bir nh olsunlar...Saygılarımla...

768 link=topic=53728.msg563884#msg563884 date=1331816109' Alıntı:
Şanzınamı carrora tercih edenler aynı zamanda daha az para ödüyor, zf ye göre aralarında onbin lira fiyat farkı var. Tercih meselesi. :)
orası öle ama carorra da sonuçta başka ülkenin malı deilmi :) eyv düşünmüşler 2 seçenek koymuşlar. buda 1 +

arkadaşlar traktörleri arka arkaya bağlayıp hangisi güçlü hangisi değil anlaşılmaz...bizim toplumumuzun yaptığı en büyük saçmalıklardan bi tanesi.millete eğlence lazım fiziki kurallara göre ağır olan yola daha iyi tutundugu için çeker. desekki new hollant yere çok güzel tutunmasına ve zorlamasına rağmen motoru stop edene kadar mücadele etmiş olsa ve erkunt da stop etmeden mücadeleyi kazansa, ozaman belki diyebiliriz erkunt nh yendi diye. benim ne erkuntum var nede n h tım ama erkuntu çok beğendim ve almayı çok istiyorum .buradaki çekişmeleri ben traktörün ömründen çalınan boş dakikalar olarak görüyorum..traktör çekişmelerinin ne kadar zararlı oldunu anlatan bir video..lütfen seyredin...tümosan valtra traktör çekişmesi

bu sizin traktörün başına gelse ne hissedersiniz.?? :( :( :(

bende td 100 kullanıyorum aldım ek işler için tamam td100 çok iyi bir motor değil ama tarlada yine üstün gelir aslında her ikiside traktör değil şahsen benim tek traktörüm olsaydı kesinlikle almazdım td 100 erkunt traktörlerini mağdem herkeste burda sağlamlıktan yana çekmeden yana bastırıp parayı o zaman herkes alıcak alman malı ithal traktörlerden bence ondan sonra kaliteyi gücü sağlamlığı ondan sonra burda tartışmaya giricek

aslında şöyle bi durum var. tipik türk kullanıcısı çiftçiler alışa geldiği şekilde traktör alıyor.bir trafa 10-12 yaşlarındaki mfleri fiatları yada bildiği başka bi marka olsun yanınada kaliteli teknolojik alman jhon deereleri koyun gidip mf fiatı alıyor. alman kalitesi jhon deerenin yüzüne bile bakmıyor. ve bence artık erkuntada güvenmeye ve beğenmeye başladı bence. erkuntun istikrarlı şekilde büyümesi bunun en açık delili.mesela tümosanda büyüyor fiyatı uygun olduğu için ama erkunt üstelikte pahalı olduğu halde büyüyor. demekki çoğunluğunda bi bildiği var demekten başka çare yok.birde vatandaşımız yerli sanayimiz kazansın diyorki bu en önemlisi bence. varsın ithallerden biraz kalitesiz olsun diyor ve alıyor. üstelikte şimdiye hangi konfordaki traktörlerle çalıştığını biliyor ve bu sunulan konforlar kendisine yeterli geliyor diye düşünüyor olmalıki konfor dahada arttırılmalı desede almaktan geri durmuyor.